Soccer Manager (Kajgana Champions League)

Кој му мава report на Џими????????????


  • Вкупно гласачи
    7
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
За ваква лига треба да платите бе.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
Ништо не остана од нив. :(

Нема потреба од плаќање, ќе си отвориме Custom лига. Секој ќе си избере играчи, ќе одредиме број на играчи што секој може да го има и после ќе има продавање/купување. Играчите што ни се вишок ќе ги распродадиме, тоа што ќе го избереме на драфотот ќе го купиме и готово. :) Исто ќе има рестрикции и во буџетот што може да се користи. Пример откако ќе дојдеме до екипата која сме ја избрале секој ќе смее да троши по 50м во сезона. Односно да биде 50м минус, ако се реши да продаде некој од играчите со кои стартувал ќе биде 50 + парите од продажба. И готово. :P
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Ја играм у оваква лига и прво се бира тим, тек онда играчи и мора минимун 21 да имаш, а тој кој ке ја прави става клубови и буџет.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
Ја играм у оваква лига и прво се бира тим, тек онда играчи и мора минимун 21 да имаш, а тој кој ке ја прави става клубови и буџет.
Бараат пари сеа за да отвориш ваква. :D Не дека е скапа, ама како да ги собереме? :icon_mrgr:
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Бараат пари сеа за да отвориш ваква. :D Не дека е скапа, ама како да ги собереме? :icon_mrgr:
Шо има да ги збираме, еве предлог кој сите ќе го прифатат! Кој освои титула на Кајгана Ворлд отвара лига.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
А шо пари е?

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
Ја играм у оваква лига и прво се бира тим, тек онда играчи и мора минимун 21 да имаш, а тој кој ке ја прави става клубови и буџет.
Дај некоја македонска лига да влезам бе. Гледам играш, ама нема ништо слободно таму.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
ако немаш слот мислам дека не ни можеш да креираш лига.:)

Дај да ги тагнеме сите шо играме и тука и во Кајгана Европа Лига, па да се договориме кој шо тим ќе земе.
Креирав :D
Пополнети сите слотови за тимови, но за лиги не. Така да кога креирав лига ми додаде нов слот за тим.

Mad_Coko - Арсенал
DaniBMW - Реал Мадрид
Донев - Челзи

Untitled.png
Ова се тимовите.
ID ќе ви дадам вечер, откако ќе пишете тимови повеќето играчи[DOUBLEPOST=1493820978][/DOUBLEPOST]@ForzaVardar @VardarVoSrceto @Makaron и другар ти @Клипче @ManUtdChampions @acereal @Tоni @JimmyFloydBottleBank @KaWa @dragonsky @Forza Milan!!!
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Браво бе Дани.:D
И барем наредниве два дена да не правиме трансфери, може некој од после ќе сака да се приклучи.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
И пожелно е да играте со омилените тимови.
Ако ви го нема тимот или е зафатен од друг закажете тепачка па кој победи тој нека игра со него[DOUBLEPOST=1493821190][/DOUBLEPOST]И ако не играте исто пишете, да знаеме на друг да го дадеме тимот :D[DOUBLEPOST=1493821237][/DOUBLEPOST]И @DejV' мислам играше

Стоп дупли профили и педери
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
И пожелно е да играте со омилените тимови.
Ако ви го нема тимот или е зафатен од друг закажете тепачка па кој победи тој нека игра со него
Тројца за Челзи има, Донев си ги поплука пред време, Џими и Драгонот може да ги земат ПСЖ и Сити јер нафташи хехе:icon_mrgr:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom