Soccer Manager (Други Лиги)

A

Aexil Kong

Гостин
Е што ќе бираме екипи, прво треба да се договориме кои екипи треба да ги вметнеме во темплејтот.
Top Half клубови и нова тема и тогаш бираме и ондак тоа е.
-----------------------------------------------------------------------------------
АБА лигата ќе ја напуштам изглеа
Другар, и јас имам се на се 3 слота и за новата ќе немам, ќе морам да напуштам некоја.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Еве во оваа не верувам на некој баш вистински да му е гајле.
Иначе нема веза ова, јас баш сакам со Јунајтед да дојдам до титула тука, исто се кладам дека секој од втора/трета лига сака да игра прва лига и после да се обиде да остане во лигата, па да ја нападне титулата. Ќе стане и лигава многу поинтересна, потребен е само уште еден апдејт според мене. А и ќе падне Реал наредна сезона, Дани имаше најширок тим, сега игра само со играчи на Реал.


Втората лига очекувам да биде пекол, Милан и Интер се појачија со Раџа и Матиќ, јас имам доволно квалитетен тим за втора лига, овој со Ливерпул издоминира во трета.. Плус тука се и Атлетико и Баерн, кој секако има на хартија најквалитетен состав од сите.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.269
А не би било лошо некако рандом да биде бирањето на екипи, да не биде "Ја сакам ова, он сака она"..онака со ждребка некаква (макар и IRL ждреб да направиме) да се одреди кој со која екипа ќе биде :D
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.291
Поени од реакции
12.645
Ако правиме Костом Лига нека биде како Европа Лига, со тоа што ќе одбереме екипи со приближна вредност, не како во претходната Милан,Интер и Ливерпул со играчи вредни 400м наспроти другите со едвај 200м.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Ако правиме Костом Лига нека биде како Европа Лига, со тоа што ќе одбереме екипи со приближна вредност, не како во претходната Милан,Интер и Ливерпул со играчи вредни 400м наспроти другите со едвај 200м.
Ucukaj balkanski timovi ili 3 liga engleska, 2 germanska i stavi budzet 200 milioni i poizednaceno zdravje.
 
A

Aexil Kong

Гостин
Ја би учукал Англиска чемпионшип ама буџет 50 милиони на сите подеднакво ама poor економија и така ќе се види кој е добар менаџер :D
Никакви 200-400 милиони, тоа е премногу за два трансфер периоди.[DOUBLEPOST=1503440937][/DOUBLEPOST]
Ако правиме Костом Лига нека биде како Европа Лига, со тоа што ќе одбереме екипи со приближна вредност, не како во претходната Милан,Интер и Ливерпул со играчи вредни 400м наспроти другите со едвај 200м.
(y)[DOUBLEPOST=1503441210][/DOUBLEPOST]
Иначе нема веза ова, јас баш сакам со Јунајтед да дојдам до титула тука, исто се кладам дека секој од втора/трета лига сака да игра прва лига и после да се обиде да остане во лигата, па да ја нападне титулата. Ќе стане и лигава многу поинтересна, потребен е само уште еден апдејт според мене. А и ќе падне Реал наредна сезона, Дани имаше најширок тим, сега игра само со играчи на Реал.


Втората лига очекувам да биде пекол, Милан и Интер се појачија со Раџа и Матиќ, јас имам доволно квалитетен тим за втора лига, овој со Ливерпул издоминира во трета.. Плус тука се и Атлетико и Баерн, кој секако има на хартија најквалитетен состав од сите.
Веза си нема КЛШ ама ајде, ти го ценам твоето мислење, не го потценувам, ама срање е реално, кога се креира ЛШ темплејт, тимовите подредени во дивизии си немаат никаква поврзаност. Валенсија и Интер и Ливерпул од памти век не фатиле ЛШ во IRL а овде ми играат во втора дивизија. Наполи, Севиља и Бенфика редовни учесници на ЛШ, ги бутнале во трета дивизија. Зенит да не е подобар од претходните три што ги набројав.

Сега видов Евертон ги има во ЛШ.:facepalm: Кај е овде интересното? Ајде интересно ќе беше барем секоја година да се менуваа тимовите во дивизиите.
 
Последно уредено:

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Ako i mavnime restart ke moze da se reorganiziraat timovite?

Nositelite vo prva liga, vtorite vo vtora tie od kvalifikacii vo treta drugite vo 4ta.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Веза си нема КЛШ ама ајде, ти го ценам твоето мислење, не го потценувам, ама срање е реално, кога се креира ЛШ темплејт, тимовите подредени во дивизии си немаат никаква поврзаност. Валенсија и Интер и Ливерпул од памти век не фатиле ЛШ во IRL а овде ми играат во втора дивизија. Наполи, Севиља и Бенфика редовни учесници на ЛШ, ги бутнале во трета дивизија. Зенит да не е подобар од претходните три што ги набројав.

Сега видов Евертон ги има во ЛШ.:facepalm: Кај е овде интересното? Ајде интересно ќе беше барем секоја година да се менуваа тимовите во дивизиите.
Види, многу битен момент е што ова ЛШ е од нас ставено (мене и Клипче), иначе официјално на играта се вика European Championship. Иначе да, се надевам дека ќе ги сменат екипите, оти нема смисла да го нема Монако пример, или еве сега Лајпцих може комотно да го вметнат во третата лига место некоја екипа. :)


Плус можеле да го направат со 10 екипи во лига и 18 кола. Вака 28 кола, а цело време играш против исти 7 тима е малце досадно.
 
A

Aexil Kong

Гостин
Добро за името не знаев.

Иначе за тоа дека е досадно да се игра кружен систем со исти тим 4 пати да играш по двапати дома и гости здосадува ептен.
Да имаше некој систем и темплејт направен како во IRL ЛШ на пример 4 или 8 групи од по 4 тима ама најдобрите во Европа и подредени рандом во сите различни групи па интересно ќе беше, ќе имаше битка за првите две места во шест кола и потоа кој отиде ќе одигра осмина, па четврт, па полу и на крајот финале. Па пак нова сезона и нови рандом групи и така поинтересно ќе беше, вака изгледа како лига во три дивизии и нема никаква поврзаност Евертон и Лацио и Валенсија и Зенит со големите тимови од Англија, Шпанија, Германија, Италија, Франција. Во старт за две класи се послаби од останатите конкуренти.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.309
Плус можеле да го направат со 10 екипи во лига и 18 кола. Вака 28 кола, а цело време играш против исти 7 тима е малце досадно.
Поготово кога од 4 натпревари не можеш ни еден да добиеш :sneaky:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.962
Поени од реакции
25.275
Давајте предлози со какви тимови да играме и потоа да почнеме да бираме. Барем за тимовите првин да се договориме
 

Kajgana Shop

На врв Bottom