Soccer Manager (Други Лиги)

Член од
7 август 2011
Мислења
4.748
Поени од реакции
12.761
Ако има нова лига со Атлетико сум. Ако играме со слаби со Сент Паули. У случај да не видам, па да не ме заебете па со интер да играм мајку вам божју.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Зборено е веќе, ама идеално би било да платиме и да си направиме своја лига, со наши правила. Ќе дојде по 50-100 денари од човек мислам, зависи колку ќе се пријават. Сметам дека треба да се стремиме кон нешто слично на ЕЛ лигата, затоа што другиве ептен брзо здосадуваат. Еве во оваа не верувам на некој баш вистински да му е гајле.
 
A

Aexil Kong

Гостин
Во право си, ЛШ и мене брзо ми здосадува, темплејтот на ЛШ е срање. (Не се менуваат тимовите во дивизиите од година на година или се си е тој истиот)?

Ќе собереме пари од сите овде што играме и ќе направиме наш сопствен темплејт со најбитно правило да има трансфер периоди и мал буџет и да играме со слаби тимови, да неможеме да купуваме во старт кога сакаме и што сакаме, нема да биде реално во „селски“ тим да имаме 100 милиони и повеќе за трансфери и ќе се истепаме кој да го земе Меси, Роналдо, Нејмар итн...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Немора да имаме мал буџет, просечен некаде е најдобро, но со слаба економија. Тоа ќе значи дека нема да има големи бонуси после крај на сезона и дека нема да има инвестиции од сопственикот на клубот, што ќе биде најбитно уствари. Во ваков случај при купување на играч нема да се гледа само цената, туку и платата на играчот, со оглед на тоа што редовно ќе одиш во минус со играчи кои земаат преголема плата, а нема да смееш да си дозволиш да си во преголем минус пошто знаеш дека бонусот по крај на сезона ќе ти биде минимален. Исто битен момент е да се одберат рамномерни тимови, со стадиони кои им се тука некаде на големина и кои немаат 150 души на позајмица, од кои подоцна некој би можел да собере 70 милиони.


За трансфер периодите и јас сакав да предложам. Уште пореална ќе ја направат лигата и таман ќе биде едниот да е во периодот од крајот на тековната до почетокот на следната сезона со што овој ќе трае 2 недели одприлика, а другиот да биде недела дена некаде на сред сезона.



Иначе ако сакате ќе ви пуштам сметка уште одма, не е проблем. :cool:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.963
Поени од реакции
25.277
Ќе мора да напуштам значи едната лига за да можам и јас да играм во новата за една недела шо ќе ја направите.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
@Клипче ај овде префрли ги постовите од другата тема, па тука ќе се договараме за новата.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Prvin da se dogovorime sve, i koj so koj tim ke bide pa potoa da plakjame.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.963
Поени од реакции
25.277
Јас ништо не планирам да напуштам :D
Јас не можам повеќе од 3 лиги затоа морам да напуштам една за да влезам во новата пример. А баш ми се игра во новата од почеток сите.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Јас не можам повеќе од 3 лиги затоа морам да напуштам една за да влезам во новата пример. А баш ми се игра во новата од почеток сите.
Па оваа ќе си ја напуштиш бато.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Иначе чекајте малце нека заврши трансфер периодот, нема потреба од брзање со бирање екипи. :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom