Soccer Manager (Други Лиги)

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275
Како бе 2 кола? :О

Јас цело време мислам 38 кола се цццццц, аууу па покољ е за титула таму бре :D Еии вечер ќе се решиме јас и ти :D
Да бе 4 тимови сме со исти бодови, а уште две кола. :D

Абе бегај Лукас Хернандез (90) и Павар (88) едниот повреден другиот суспендиран. Цела сезона ми е така во круг само различни играчи, арно и се држам во борба за титулата со вас со исти бодови со тие повреди и суспензии.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Да бе 4 тимови сме со исти бодови, а уште две кола. :D

Абе бегај Лукас Хернандез (90) и Павар (88) едниот повреден другиот суспендиран. Цела сезона ми е така во круг само различни играчи, арно и се држам во борба за титулата со вас со исти бодови со тие повреди и суспензии.
Си ме утепал, не е можно каков распад систем ми се деси втората полусезона. Ама ајде, во таа англиската скокнав на прво место во Дивизија 3, а таа повеќе мерак ми прави. Плус со Евертон во КЕЛ итам кон уште една титула, така да задоволен сум од денешниот ден. :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275
Си ме утепал, не е можно каков распад систем ми се деси втората полусезона. Ама ајде, во таа англиската скокнав на прво место во Дивизија 3, а таа повеќе мерак ми прави. Плус со Евертон во КЕЛ итам кон уште една титула, така да задоволен сум од денешниот ден. :D
Со победа во последното коло против последниот неменаџиран тим ќе станам шампион. :vozbud:[DOUBLEPOST=1532294698][/DOUBLEPOST]
Спремна е тактиката уште пред една недела.:D
Лоша тактика :icon_mrgr:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Освоив прво место и промоција во третата лига на Англиската во последно коло. :cool: @Клипче и @Донев ќе играат во плеј офот, а @Mad_Coko шампион во првата лига.


@Uli Hoeneß избега од Лидс оти многу губеше :(
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275
Пиши и оти во кинеската освоив прво место иако често ти беше на првата позиција за на крај да освојам јас титула :misticen:
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.645
Ги издоминирав енглезите, брутално.:icon_mrgr: и покрај тоа што дојдов меѓу последните во лигата и се беше купено, успеав до склопам добар тим.

Во тоа кинеската лига, тапа сум.

Во таа лига со балканците сум ептен беда, денес дури го освоив првиот поен, закотвен на последно место ко Титаник во океанот.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Ги издоминирав енглезите, брутално.:icon_mrgr: и покрај тоа што дојдов меѓу последните во лигата и се беше купено, успеав до склопам добар тим.

Во тоа кинеската лига, тапа сум.

Во таа лига со балканците сум ептен беда, денес дури го освоив првиот поен, закотвен на последно место ко Титаник во океанот.
Јас таму го плеснав @Uli Hoeneß денеска :cool:
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.645
Борјан покажа тешка пара во "Легијата на Странци" :icon_mrgr:
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.747
Поени од реакции
12.750
Заборавив да ги повлечам трансферите за кои не бев заинтересиран туку бидував за да дигам цена :facepalm:
Велјо нема минута изиграно ја 16мил лупнав :tapp:
Ај не е толку лошо, ќе можам да ги продадам кога ќе дојдат 89 на ред.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom