Soccer Manager (Други Лиги)

Дискусија во форумот 'Фудбалски игри' започната од Донев, 8 јули 2017.

 1. ManUtdChampions

  ManUtdChampions Lleyton Hewitt

  Член од:
  5 февруари 2009
  Мислења:
  27.258
  Допаѓања:
  30.807
  Каде бре таа Драфт лига? :D


  Како ја бараше? Како да ја најдам јас? xD
   
  Последно уредено: 12 јули 2017
 2. Mad_Coko

  Mad_Coko blow me!

  Член од:
  21 август 2010
  Мислења:
  4.728
  Допаѓања:
  7.422
  Барав да биде прва сезона, да има од 10-20 тима, слободен влез и костом лига да биде и онака утума влегов, од после видов дека е драфт.
  Пробав да ја најдам во хистори на пролфилот ама не ја дава оти ни една утакмица не изиграв.

  p.s: Да не сакаш да ти продадам нешто таму со Монако кај шо играш, ќе се откажувам :)
   
  На ManUtdChampions му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ManUtdChampions

  ManUtdChampions Lleyton Hewitt

  Член од:
  5 февруари 2009
  Мислења:
  27.258
  Допаѓања:
  30.807
  Оти бе ќе се откажуваш? Кај ќе одиш? :D Или виде не ти оти нешто, хехехе.. Санчез го имаш?
   
 4. ManUtdChampions

  ManUtdChampions Lleyton Hewitt

  Член од:
  5 февруари 2009
  Мислења:
  27.258
  Допаѓања:
  30.807
  sdsd.jpg


  Изгубив денеска од Атлетико. :(


  Следно коло играм со Челзи, Арсенал игра со Атлетико, а Реал со Јуве. Најмерак ми е со кокошкиве да зеам титула. Имам ептен интересно скоцкано тимче, кое е организирано околу главните играчи на Тотенхем IRL, само со Давид Силва и Кавани (кој му е замена на Кејн) од играчите што се 94+, како и Погба и Маркизио како засилувања на средината. Ама ете баш денес се усраа, шанса не направив цела утакмица, на домашен терен и тоа. :mad: :mad:
   
  Последно уредено: 13 јули 2017
 5. ManUtdChampions

  ManUtdChampions Lleyton Hewitt

  Член од:
  5 февруари 2009
  Мислења:
  27.258
  Допаѓања:
  30.807
  @ManUtdChampions е новиот менаџер на Вардар во Балканската АБА Лига

  Чемпионс го превзема тимот на Вардар во 32рото коло од 4тата сезона на АБА Лигата. Црвено-црните се моментално на 13тата позиција во Дивизија 2 без никакви шанси ниту за место во плеј офот. Тоа значи дека ќе има доволно време до стартот на наредната сезона да си направи тим по мерка, а потоа и да атакува на пласман во првата лига. Од другите македонски екипи, Шкенија е лидер на табелата во втората лига и скоро сигурена и е промоцијата, а Пелистер е трет на само поен зад Железничар кој го држи второт место кое обезбедува директен пласман во најсилната Балканска лига. Тука се и Работички на 10тата, како и Македонија ЃП на 15тата позиција. Македонија оваа сезона нема претставник во Првата АБА Лига, каде моментално лидер е грчки Панатинаикос со 10 поени предност пред второпласираниот РНК Сплит.

  Чемпионс имаше и многу поуабви понуди од прволигаши, кои има и повредни тимови и поголеми буџети, но му се допадна проектот на Самсоненко и заедно ќе се обидат да ја донесат Балканската титула во Скопје. Моменталниот ростер на Вардар е следниот:

  sdd.jpg
  asd.jpg

  Буџетот на тимот е 188м, доволен за да се направи тим кој ќе биде микс на искуство и младост, па и најверојатно доволно добар за борба за промоција следната сезона. Има многу одлични играчи на располагање, нормално, најголемиот дел од нив се и прескапи за Вардар, но Чемпионс изјави дека ќе се обиде да донесе бар 3 ѕвезди околу кои ќе го формира својот тим.
   
  На Mad_Coko, dragonsky и Dani им се допаѓа ова.
 6. Dani

  Dani 1 + 1 = 10

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  18.786
  Допаѓања:
  38.522
  ^ Добра е лигава... влезете и вие. Уште Македонија Ѓорче Петров е слободна од македонските
   
 7. Uli Hoeneß

  Uli Hoeneß Präsident

  Член од:
  6 август 2010
  Мислења:
  10.012
  Допаѓања:
  14.936
  Работнични слободен е ? Или само Македонија ЃП? По колку пари има на располагање за трансфери? Пример во Македонија ЃП доколку само тој тим е слободен?

  Да не испадне само џубрето останато како во ЛЕ :D
   
 8. Dani

  Dani 1 + 1 = 10

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  18.786
  Допаѓања:
  38.522
  Јас ги земав Работнички.
  Има слободни играчи и буџет од околу 100 милиони
   
 9. Uli Hoeneß

  Uli Hoeneß Präsident

  Член од:
  6 август 2010
  Мислења:
  10.012
  Допаѓања:
  14.936
  Ај дај код да видам шо се дешава, но не гарантирам дека ќе играм. Може ќе испадне ко гифот од Симпсонови, влегов, видов и излегов, а може и не :D
   
 10. Dani

  Dani 1 + 1 = 10

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  18.786
  Допаѓања:
  38.522
  253709
   
 11. Uli Hoeneß

  Uli Hoeneß Präsident

  Член од:
  6 август 2010
  Мислења:
  10.012
  Допаѓања:
  14.936
  Интересно, со Грци, Турци и Албанци да им покажеме кои менаџери сме :misticen:

  Туку кои членови со кои тимови сте? Борче со Вардар, Дани со Работнични, останатите со кои тимовие сте?
   
 12. JimmyFloydBottleBank

  JimmyFloydBottleBank Миле воли чисто и ја исто!

  Член од:
  29 ноември 2010
  Мислења:
  5.974
  Допаѓања:
  7.283
  Да беше слободен Борац Бања Лука и ја ќе играв. Ако се ослоби некад Борац ицимајте ме.:D
   
  На ManUtdChampions му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ManUtdChampions

  ManUtdChampions Lleyton Hewitt

  Член од:
  5 февруари 2009
  Мислења:
  27.258
  Допаѓања:
  30.807
  @Mad_Coko е во Будуќност. :D


  Еии дани ќе ми го собере Бејли. :(
   
  На Uli Hoeneß му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ManUtdChampions

  ManUtdChampions Lleyton Hewitt

  Член од:
  5 февруари 2009
  Мислења:
  27.258
  Допаѓања:
  30.807
  Прва тура трансфери на Вардар:

  sdd.jpg
   
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Uli Hoeneß

  Uli Hoeneß Präsident

  Член од:
  6 август 2010
  Мислења:
  10.012
  Допаѓања:
  14.936
  Македонија ЃП победи против првопласираната Шкендија и тоа со 3:0 и покрај црвениот картон што го заработи Саул во 48-та мин. Вернер и Јонас постигнаа по еден гол и по една асистенција.
  Саул за жал ми е суспендиран за 3 натпревари.
   
  На ManUtdChampions му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: