Soccer Manager (Други Лиги)

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
После лошиот пораз во првото коло, денес победа во директниот дуел против @Клипче :cool:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Кај не ми одеше, сега и ова ми се случува во куп...

upload_2018-6-19_22-1-2.png

3 и 5 недели :tapp:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275
@ManUtdChampions нареди две порази по ред во кинеската, а можеше да си ја осигураш титулата речиси. Сега 4 тима ќе се јадеме до крај. Добро е, се засилив со Шик, Јаја Туре и голманот Павленка 88, а играв со голман 83 рејтинг претходно. Често ми се повредуваат играчи и многу добро ми дојдоа тројцата нови играчи. Следно коло играм против моментално второпласираниот.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
@ManUtdChampions нареди две порази по ред во кинеската, а можеше да си ја осигураш титулата речиси. Сега 4 тима ќе се јадеме до крај. Добро е, се засилив со Шик, Јаја Туре и голманот Павленка 88, а играв со голман 83 рејтинг претходно. Често ми се повредуваат играчи и многу добро ми дојдоа тројцата нови играчи. Следно коло играм против моментално второпласираниот.
Не ни знаев дека сум изгубил сеуште. :D Ќе се вратам пак од наредно. :P

Во таа лигата со Донев и Клипче го тепав ли првиот?
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275
Не ни знаев дека сум изгубил сеуште. :D Ќе се вратам пак од наредно. :P

Во таа лигата со Донев и Клипче го тепав ли првиот?
Нерешено си одиграл. Јас конечно две победи сврзав.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Воа тоа Кинеската Лига ич не ми оди, на 90% од натпреварите статистички сум подобар од противникот, а никако да победам.(n)
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Спремна е тактиката уште пред една недела.:D

Шо трансфери направивте?
Јас со Шахтјор ги земав: Ибра, Фагнер, Гил, Нани и едно рало млади бразилчиња.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275
Спремна е тактиката уште пред една недела.:D

Шо трансфери направивте?
Јас со Шахтјор ги земав: Ибра, Фагнер, Гил, Нани и едно рало млади бразилчиња.
Пријателските скоро сите сум ги тепал. Па сеа во првенството како ќе иде ќе видиме. Снајдер, Јилмаз, Едер, Павон, Подолски, Хернанес, Швајнштајгер, Блинд, Жеромел, Валдивиа, Дурица. Задоволен сум. Наредните денови ќе почнат да стигаат понди за играчите што планирам да ги прдоавам заради правилото на борјот на играчи, а и да се собере некоја пара пошо мислам дека ќе прават во реалнсота уште трансфери тимовите како Бешикташ, Глатасарај, Фенербахче, Порто, ПСВ, Бенфика итн. така да планирам уште нешто да купам. :D

Добро е Фонте што не дојде во мене иако максимум понудив за него. :D Потпиша за Лил пред некој ден.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275
Предложете некоја лига :icon_lol:
Со кинески тимови ако сакаш. Прва сезона е и има уште 2 кола. Играме таму со Боро и Мед Чоко. Единствено правило е да се купуваат играчи со макс 89 рејтинг. Играчи има слободни пошо не е јака финансиска лига.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.726
Со кинески тимови ако сакаш. Прва сезона е и има уште 2 кола. Играме таму со Боро и Мед Чоко. Единствено правило е да се купуваат играчи со макс 89 рејтинг. Играчи има слободни пошо не е јака финансиска лига.
Ако отидат над 89 смееш да ги држиш?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
Со кинески тимови ако сакаш. Прва сезона е и има уште 2 кола. Играме таму со Боро и Мед Чоко. Единствено правило е да се купуваат играчи со макс 89 рејтинг. Играчи има слободни пошо не е јака финансиска лига.
Како бе 2 кола? :О

Јас цело време мислам 38 кола се цццццц, аууу па покољ е за титула таму бре :D Еии вечер ќе се решиме јас и ти :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom