Soccer Manager (Други Лиги)

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
upload_2018-5-15_11-38-50.png

:confused:

Поима немав дека одма се прави трансферот ако играчот е слободен агент :icon_mrgr:

upload_2018-5-15_11-41-17.png
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.962
Поени од реакции
25.275
Прегледај го приврзокот 190669

:confused:

Поима немав дека одма се прави трансферот ако играчот е слободен агент :icon_mrgr:

Прегледај го приврзокот 190670
Пола се од тој со Челзи, тој повлекува на секој пола саат и праќа нова понуда за истите играчи

Зиелински и Сидибе исто идат кај тебе така?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Пола се од тој со Челзи, тој повлекува на секој пола саат и праќа нова понуда за истите играчи

Зиелински и Сидибе исто идат кај тебе така?
Имав над 150 понуди, сега ги прегледував и гледав кај имам најдобри понуди, а повлеков и кај многу кај што имав најдобра понуда, за да го запазам буџетот :D

Моментално вака е, ама уште немам решено дали сите овие да ги земам.
D(LC),DM,M(L) - N.MONREAL - 90 - 4.7
D(LC) - T.KONGOLO - 88 - 6.2
D(RC),DM(C) - K.ZOUMA - 88 - 7.8
D,DM(RL) - D.SIDIBÉ - 90 - 14.6

M(C),AM(RLC) - D.CEBALLOS - 89 - 13.7
M(C),AM(RLC) - A.GOLOVIN - 88 - 11.3
D(R),DM,M(RC) - T.PARTEY - 88 - 10.0
DM(C),M(RC) - M.LEMINA - 88 - 6.10
M(C),AM(RLC) - R.BARKLEY - 89 - 10.90
M(C),AM(RLC) - P.ZIELINSKI = 90 - 17.87

AM(RLC),F(RL) - S.BOUFAL - 6.2
AM,F(RLC) - T.HAZARD - 89 - 11.2
AM,F(RLC) - F.BERNARDESCHI - 90 - 17.0

За Бернардески изедначена ни е понудата со другиот, не се знае дали кај мене ќе дојде.

Да не знаеш кога би требало да биде следниот бран комплетирани трансфери? Во 1 или во 2 мислам имаше, сум заборавил :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.962
Поени од реакции
25.275
Да не знаеш кога би требало да биде следниот бран комплетирани трансфери? Во 1 или во 2 мислам имаше, сум заборавил :D
Зависи пред колку време ти се прифатени понудите
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Зависи пред колку време ти се прифатени понудите
Пред 3 саати.
На колку му е наместено на овој? Јас не очекував да се прифаќаат понуди пред сабајлево во 8-9, а тоа прифатиле ноќеска. Среќа само 5 играчи земав без да знам, лесно можеше и цел буџет да ми отиде преку ноќ и да не можам никако да склопам ок 11ка :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.962
Поени од реакции
25.275
Пред 3 саати.
На колку му е наместено на овој? Јас не очекував да се прифаќаат понуди пред сабајлево во 8-9, а тоа прифатиле ноќеска. Среќа само 5 играчи земав без да знам, лесно можеше и цел буџет да ми отиде преку ноќ и да не можам никако да склопам ок 11ка :D
Не знам на колку му е наместено, не знам ни дали воопшто може да мести такво нешто. Обично кога премногу менаџери во исто време праќаат понуди за повеќе играчи и порано ги прифаќа пошо така беше и пред неколку недели кога се приклучив во друга лига, па порано прифаќаше понуди. Сеа повеќе се растерети така да пак ќе си биде нормално.

Еве го Албанецот фраерот што го прашуваше админот зошто сум прифатен во лигава со таква слаба репутација. Си даде оставка, платил 100 милиона за Ињиго Мартинез,, Бељерин, Пици, Жемерсон и голманот Лопез, 5 играчи и сеа виде жешко дека не може да собере 21 играч и избега. Сеа само проблем направи пошо нов менаџер нема да сака да го превземе клубот пошо ќе мора со останатите 100 мил да купува евтини млади или стари играчи кои се евтини и пред пензија. Ама битно тој да си праша, па и не му се веруваше зошто со таква слаба репутација сум прифатен во лигава :pos:

Затоа ви предлагам доколку за одреден играч имате прифатена понуда втора по ред висока да не повлекувате пошо некој и можно е да снема пари, а и да се откаже како овој глупиот што се правеше фраер.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Калдара, Колашинац, Кипембе, Конти, Хименез, Луис Алберто, Верди, Пелегрини, Ариас, Политано, Барела, Тореира, Самир, Вагнер, Баумгартал, Дриуси, Бенедети, Араухо, Тевез.

Ќе ми останит уште некој милион за дупки на потполнам, сакав да земам појаки ама фрлаат по 40 милиони за еден.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.962
Поени од реакции
25.275
Калдара, Колашинац, Кипембе, Конти, Хименез, Луис Алберто, Верди, Пелегрини, Ариас, Политано, Барела, Тореира, Самир, Вагнер, Баумгартал, Дриуси, Бенедети, Араухо, Тевез.

Ќе ми останит уште некој милион за дупки на потполнам, сакав да земам појаки ама фрлаат по 40 милиони за еден.
Баш сеа се прашував зошто си повлекол за Гулам и Балотели ама ти си ги испланирал парите веќе за други играчи затоа :)
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Баш сеа се прашував зошто си повлекол за Гулам и Балотели ама ти си ги испланирал парите веќе за други играчи затоа :)
Ги имам Конти, Ариас, Колашинац и Хименез за бекови и не ми треба Гулам, за Балотели не ми се даваа 11 милиони, а и при крај сум, среќа не ми требаат многу играчи.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.962
Поени од реакции
25.275
Ги имам Конти, Ариас, Колашинац и Хименез за бекови и не ми треба Гулам, за Балотели не ми се даваа 11 милиони, а и при крај сум, среќа не ми требаат многу играчи.
Добар ти е тимот, добро си се снајдол.[DOUBLEPOST=1526391102][/DOUBLEPOST]
За Бернардески изедначена ни е понудата со другиот, не се знае дали кај мене ќе дојде
Со Клипче :icon_lol:
 
Последно уредено:

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Ццц сеа гледам дека Џонс го земале за -3 милиони од вредноста, а можев да си испратам понуда фино лепо. :facepalm:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Ццц сеа гледам дека Џонс го земале за -3 милиони од вредноста, а можев да си испратам понуда фино лепо. :facepalm:
Јас имав најголема и за него и за Ловрен, ама ги повлеков :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom