Smurfs

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Na na na na na na, sing a happy song. Na na na na na na, smurfin' all day long
Штрумфовииииии!!! Штрумф Текнувало рулз :tv:
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
:) му текна на некој да ја отвори пак темава..
нема што да се каже,знаеме дека од нив не се бега,дајте линковии!!! :zlo:
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.093
Поени од реакции
163
Strumfojte se super,imam 2 kaseti od niv.Najomilena epizoda mi e Dr Evil and Mr Nice i Boziknata :toe: :tv: :helou:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
na drugar mi zenskata ja vikavme edno vreme strumfeta :) ama imase ispadi so strumofivi :) i morav nadimak da im dademe
ina4e imase album so strumfovi go sobrav cel :)
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
ШТРУМФНАВ ШТРУМФКА

Светот станал штрумфовско место за живеење пред точно 40 години. Далеку, многу далеку одовде, во едно мало село полно со печурки во облик на куќички си живееле штрумфовите. Тие се многу мали, имаат плава кожа и се облечени во бели панталончиња, а на главите имаат капи. Зборуваат на некој чуден јазик. Некои зборови ги заменуваат со „штрумф’’. Наместо да кажат „Јас настинав’’, велат „Јас штрумфнав’’ или наместо „Јас ке направам еден подарок’’ велат „Јас ке штрумфнам една штрумфка“



ВЕЛЕШТРУМФ
Тој е главен штрумф во селото и можете да го препознаете по белата брада и црвените панталони и капа. Има 542 години. Со својата мудрост ги советува останатите штрумфови. Тој е многу добар хемичар, па често ги спасува помладите од некои опасни ситуации.



ШТРУМФЕТА
Вистина е дека лошиот Гаргамел ја создал Штрумфета за да внесе големи немири во селото. Но благодарение на Велештрумф и неговите магии таа станала симпатична и сите во селото ја засакале.



ТЕКНУВАЛО
Тој е единствен штрумф кој се зема премногу сериозно. Сите останати штрумфови сакаат да се дружат со него, но подоцна следува истата реченица „МНОГУ Е ШТРУМФНО ДОСАДЕН’’



ШТРУМФНАВ БОМБА
Тој целото свое време го поминува измислувајки нова пакост. Постојано подготвува подароци кои пукнуваат во лице. Има бескраен избор на шеги.




МУРТЕНКО
Без разлика кој што ке каже тој е против се. Постојано мрмори, мумла, зборува нејасно и секогаш размислува негативно. И покрај се сите го сакаат а тој ги мрази сите што ги знае.



ГАРГАМЕЛ
Тој живее во стара распадната колиба на крајот на шумата. Тој е лош и страшен волшебник кој ги мрази штрумфовите и постојано ги бара и кога ќе ги најде тие му бегаат и го надмудруваат. По секое бегање Гаргамел се заколнува дека ќе им се одмазди.



АЗРИЕЛ
Тоа е глупавата и злобна мачка на Гаргамел. Го следи него насекаде и многу сака да изеде штрумф, но никогаш не успеала.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Денес пак глеав, на Тогго даваја (РТЛ германската)
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
еееее времиња ко ги гледав
гаргамел беше закон
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
А азриел? секоаш наклапвеше зарди тој малиот, внук му на Гаргамел
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Fantom_oh напиша:
А азриел? секоаш наклапвеше зарди тој малиот, внук му на Гаргамел
:pos2: еј да бе го заборајв него :)))))))))))
 

Dragana <><

Daydreamer
Член од
18 јуни 2006
Мислења
1.130
Поени од реакции
8
хехеее Гаргамел беше стварно најзакон...
Интересна серија, ја гледав многу како мала,а ма сега не.....
 

GraFusion

Мрчало Примус Максимус
Член од
21 јуни 2005
Мислења
116
Поени од реакции
0
walker_girl напиша:
АЗРИЕЛ
Тоа е глупавата и злобна мачка на Гаргамел. Го следи него насекаде и многу сака да изеде штрумф, но никогаш не успеала.
Aбе ништо чудно да изела штрумф.. само тоа никогаш нема да излезе на телевизија :pos: не,не шала на страна, стварно добар цртан
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
Димитар мислам ти дека ги имаше епизодите аплоадирано,ај те молам линковите пак.... те молам те молам те молам...
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
еј колку ги сакам...секогаш ги гледав...и сега гледам некогаш на мтв ги даваат! супер се! штрумфета рулзззз :lalala:
ШТРУМФЕТА
Вистина е дека лошиот Гаргамел ја создал Штрумфета за да внесе големи немири во селото. Но благодарение на Велештрумф и неговите магии таа станала симпатична и сите во селото ја засакале.
:bebe:
 

Deswaldos

Bob's your uncle!
Член од
11 февруари 2007
Мислења
585
Поени од реакции
2
jadan crtič. Meni su dosadni, i kod nas su bili, ali pre 10 godina. Sad ima puno novih i boljih,...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom