Smartwatch A1

Дискусија во форумот 'Наука и технологија' започната од staycalm, 23 април 2018.

 1. staycalm

  staycalm Lets explore some shit

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  1.975
  Допаѓања:
  1.302
  *Не успеав да најдам тема за паметни часовници па затоа решив да отворам нова и да прашам за проблемот што го имам, доколку има постоечка се извинувам и може да се спои оваа.
  Имам два часовника модел А1 (https://www.gearbest.com/smart-watches/pp_800036.html)
  Едниот работи океј, а другиов кога ќе го уклучам прв пат работи тачот, само шо ќе го заклучам после не работи тачот, ја вадам батеријата и го уклучувам и пак работи тачот. Има ли некој што се соочил со ваков проблем на овој или некој сличен од тие евтините кинески? У глобала 10тина модели се со ист софтвер само изгледот на часовниците е различен. Да пробам ли да ставам друг firmware или постои некој друг начин за да се среди проблемот (доколку е возможно)
   
 2. Мацо_Д()

  Мацо_Д() Бизнисмен

  Член од:
  23 ноември 2015
  Мислења:
  253
  Допаѓања:
  60
  За тие пари, толку добиваш. Ако сакате квалитетен smartwatch посетете ја нашата продавница ОВДЕ.
  Видете ги и моите огласи ОВДЕ.
  .......|
  ...... |
  ..... V
   
  Последно уредено: 24 април 2018
 3. staycalm

  staycalm Lets explore some shit

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  1.975
  Допаѓања:
  1.302
  Инаку буквално истиот хардвер и софтвер го имаат и мојот и овој, се брукате :D
   
  На Мацо_Д() му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Мацо_Д()

  Мацо_Д() Бизнисмен

  Член од:
  23 ноември 2015
  Мислења:
  253
  Допаѓања:
  60
  Да скоро истиот, само што работи брзо и беспрекорно:sneaky:
   
 5. staycalm

  staycalm Lets explore some shit

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  1.975
  Допаѓања:
  1.302
  Епа сум имал среќа едниот да ми се погоди фаличен, другиов ми работи супер ;)
   
 6. Јаневски

  Јаневски

  Член од:
  1 јануари 2010
  Мислења:
  1.576
  Допаѓања:
  897
  Не знам што софтвер има, ама factory reset нешто? Или флешувај го фирмверот, ако е практично изводливо.
   
 7. GreenRoot

  GreenRoot ^Зелен^

  Член од:
  20 јули 2011
  Мислења:
  2.296
  Допаѓања:
  1.668
  Богами си ја погодил титулата 'Бизнисмен Неписмен'. Се работи за истиот часовник под друго име и плус двојна маржа за да го направи да изгледа "премиум'.
   
 8. Мацо_Д()

  Мацо_Д() Бизнисмен

  Член од:
  23 ноември 2015
  Мислења:
  253
  Допаѓања:
  60
  GT08 е компатибилен со Ајфон за разлика од А1.
  Да ве потсетам и дека „скржавиот дупло плаќа“ ;):D
   
  Последно уредено: 25 април 2018
 9. staycalm

  staycalm Lets explore some shit

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  1.975
  Допаѓања:
  1.302
  Нема фактори ресет, флешнав едно 5-6 софтвери шо ги најдов ама џабе ниту еден не работи, сега воопшто тачот не работи. Се откажав веќе
   
 10. Мацо_Д()

  Мацо_Д() Бизнисмен

  Член од:
  23 ноември 2015
  Мислења:
  253
  Допаѓања:
  60
  Искрено жалам. И јас сум бил во слични ситуации.:(
   
 11. GreenRoot

  GreenRoot ^Зелен^

  Член од:
  20 јули 2011
  Мислења:
  2.296
  Допаѓања:
  1.668
  Кој тој плаќа повеќе? Евего твојот GT08 двојно поефтин, т.е колку А1: https://www.ebay.com/itm/GT08-Touch...hash=item5d76d5de3f:m:m4RV3xDah6M3GFBdtKf9KJA

  Се работи буквално за истион часовник и истиот софтвер. Се што може твојот, може и другиот. Дропшипинг линкови промовирај си на инстаграм, таму можда ќе се упеца некој :)
   
 12. Мацо_Д()

  Мацо_Д() Бизнисмен

  Член од:
  23 ноември 2015
  Мислења:
  253
  Допаѓања:
  60
  Можеби си во право. Треба да си направам профил на Инстаграм.:)
   
 13. WilliamTell

  WilliamTell Before Zee Germans get here...

  Член од:
  3 март 2013
  Мислења:
  952
  Допаѓања:
  1.585
  Близок роднина има вакво чудо, упарен со Umi некој... :X3:
  Проблеми? Мал милион... прво дури се препознаа со телефонот мече родив, па од цело тоа синхорнизирање дури ни времето не се синхронизира а не па друго :notworthy:.
  Firmware, искрено размислував и јас да му сменам... Ама со оглед на тоа како хардвер има и дека едвај со телефон го поврзав баталив одма, дури и да најдиш некој фирмвер шансите дека уште еднаш нема да светни саатот се огромни.

  Не би да се правам некој си сноб, не сум ни јас некој што сака да фрла пари... Ама комплетно безвезе се фрлени и тие 10 долари на вакво нешто. Да, можда некоја баба ќе те мисли за Џејмс Бонд со вакво чудо, ама ко ќе почни да свири ко чибичан дека се поврзал со телефонот по 89723569814798714 пат во денот дури и таа ќе се посомнева дека си лупнал грдна пара на смартвачот.
  Сум имал некое си искуство со Pebble, Sony smartwatch 2 го имам веќе некои си 2 години како секојдневен часовник и сум сосем задоволен. Ако веќе ептен е буџетот ограничен на 10-20 долари, тогаш има еден куп smartbands по алиекспрес кои сигурно подобро работаат од фејк iwatch, а ако можиш 50тина евра да тргниш на страна xiaomi amazfit е првиот посериозен смартвоч од другото ѓубре за тие пари.
   
 14. staycalm

  staycalm Lets explore some shit

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  1.975
  Допаѓања:
  1.302
  Го користам другиов, искрено немам никакви проблеми со поврзувањето.. Едино софтверот на овој за кој отворив тема, видов не биде и со други 5-6 софтвери и го баталив :)
   

Сподели преку: