Smallville

Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Нема тема за оваа прекрасна серија.
Па да кажам нешто за неа.

Содржината на серијата е животот на Кларк Кент се до станувањето на Супермен. Од неговото доаѓање на земјата, како го наоѓаат Марта и Џонатан Кент, пријателството со Лекс Лутор кое се претвара во непријателство, неговата "затресканост" во Лана Ланг, пријателите Пит и Клои. Како секојдневно се справува со лица кои се заразени со криптонитот кој останал при метеорскиот дожд и прават лоши работи. Оваа серија има досега 6 сезони снимано, а во септември почнува и 7 сезона. Ви препорачувам да ја гледате кој ја нема гледано, бидејќи не ми е омилена серија за џабе, прекрасна е за оние кои обожаваат SciFi, teen, action серии.
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
супер серија...и јас ја следам редовно...сите ги имам изгледано до последна и сега чекам 7 сезона....
како и да е убава серија за гледање...и убава приказна!
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
i jas ja imam gledano,do koja sezona bas neznam,ubava e serijata,omilen lik mi bese Leks Lutor,uf vo kakov zamok ziveese...inace kade ja davaat momentalno?
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Ја даваа на НОВА, но мислам дека прекинаа со прикажувањето, па ако можеш да си ја даунлоадираш ја има по торенти.
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
ne sum ja gledala po televizija...obicno se si simnuvam i si gledam na dvd...
 

Deswaldos

Bob's your uncle!
Член од
11 февруари 2007
Мислења
585
Поени од реакции
2
Hmm,... Kod nas je na televiziji. Gledao sam nekoliko epizoda, i nije bas nesto uau.
Ali cu je ipak skinuti sa interneta, cim zavrsi leto.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Deswaldos напиша:
Hmm,... Kod nas je na televiziji. Gledao sam nekoliko epizoda, i nije bas nesto uau.
Ali cu je ipak skinuti sa interneta, cim zavrsi leto.
Ne e? Kako ne. Pocni da ja gledas od 1 sezona, ke ti se dopadne.
 

Deswaldos

Bob's your uncle!
Член од
11 февруари 2007
Мислења
585
Поени од реакции
2
OK, ke pocnem. Mislim, moj drugar je lud na tu seriju. Meni je previse, hmmm...neznam. Too simple:toe:
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Vecerva e premierata na 7 sezona na Smallville!!!! Vo 20 casot po USA time...
Prvata epizoda narecena [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Bizarro [/FONT][/FONT]ke prodolzi kade zastana 6 sezona, so podelbata na Clark Kent na zloben i dobar so pomosta na crn kriptonit. Isto taka ke go vidime najnoviot lik - SUPERGIRL!!!
p.s. She's hot!:vozbud::pipi:
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
ја следев порано на Нова, али еднаш неделно ја имаше. Сега си ги имам симнато сите 7сезони и си ги гледам дома. Моментално сум до 3та сезона, иначе филмот стварно е интересен
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Ja ima nekoj serijava na dvdinja ili nesto zosto ja baram dolgo vreme a imam ogranicen broj na resoursi (10gb limit) za da ja simnam od internet??
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.046
Поени од реакции
104
Ja ima nekoj serijava na dvdinja ili nesto zosto ja baram dolgo vreme a imam ogranicen broj na resoursi (10gb limit) za da ja simnam od internet??
ти си супер, јас имам лимит 2gb па ништо од бизнисот, серијава ја гледам само на Нова ТВ и незнам која сезона е... почнав да ја гледам од таа сезона кога сите мислеа дека Клое е мртва...
 
Член од
12 април 2008
Мислења
240
Поени од реакции
7
I jas ja imam gledano ovaa serija,mi se dopaga no od ovoj tip serii ne mi e najubava.
1.Charmed
2.Supernatural
3.Smallville
 

Kajgana Shop

На врв Bottom