Slice Ohrid

Член од
29 март 2013
Мислења
162
Поени од реакции
24
Дали некој знае нешто за вработување во Slice во Охрид?
Плати, дали се редовни со плаќање и атмосфера таму?
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.496
Поени од реакции
3.306
Дали некој знае нешто за вработување во Slice во Охрид?
Плати, дали се редовни со плаќање и атмосфера таму?
DNO plati, redovni valjda, atmosfera DNO
Imaja solidni plati ama sega od koga se vrati gazdata im gi namali na site, ufilmani do nemajkade, teska sekta atmosfera, privilegirani se albancite, isklucivo megjusebno zboruvanje na angliski i primanje na rab osven so teski vrski momentalno skoro pa nevozmozno, po 5 intervjua, pa matkanje so meseci itn itn, kako za vo NASA da apliciras... mada mozno e sega od ko im gi namalija slusnav deka gi viknale pak na intervju tie so se na lista na cekanje, mozno e da im si zaminuvaat ljuge, taka da probaj se
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Најдобро е да се јавиш на бројот,најди број јави им се и прашај си
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
662
Поени од реакции
1.482
Најдобро е да се јавиш на бројот,најди број јави им се и прашај си
Шо да прашат ма ретардирана една ? Ало здраво колкави ви се платите ? :vozbud:
 
Член од
31 јануари 2018
Мислења
99
Поени од реакции
48
а што висината и редовноста на платите треба да биде тајна се додека не се вработиш таму и се зае*иш?
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.885
Поени од реакции
1.371
А што прават овие Slice?
Го гледам тоа веб стајтот и не можам да сватам дали се софтверска куќа или продаваат пица.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
162
Поени од реакции
24
А што прават овие Slice?
Го гледам тоа веб стајтот и не можам да сватам дали се софтверска куќа или продаваат пица.
Call centar se. Amerikancite naracuvaat pizza preku niv a tie za sekoja naracka dobivaat 1.90$.
Nekoj da spodeli iskustvo od poznat sto raboti tamu, dali se unapreduva ili celo vreme si na ista pozicija?
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Call centar se. Amerikancite naracuvaat pizza preku niv a tie za sekoja naracka dobivaat 1.90$.
Nekoj da spodeli iskustvo od poznat sto raboti tamu, dali se unapreduva ili celo vreme si na ista pozicija?
DNO plati, redovni valjda, atmosfera DNO
Imaja solidni plati ama sega od koga se vrati gazdata im gi namali na site, ufilmani do nemajkade, teska sekta atmosfera, privilegirani se albancite, isklucivo megjusebno zboruvanje na angliski i primanje na rab osven so teski vrski momentalno skoro pa nevozmozno, po 5 intervjua, pa matkanje so meseci itn itn, kako za vo NASA da apliciras... mada mozno e sega od ko im gi namalija slusnav deka gi viknale pak na intervju tie so se na lista na cekanje, mozno e da im si zaminuvaat ljuge, taka da probaj se
Само би рекол дека
- не се баш дно плати, исти како секаде сега се, откако ги намалија
- не се секта бре! :)
- да, сега е многу потешко да се влезе, иако имаат нон-стоп потреба кога многумина си одат за брзо, така да - не им го сфаќам тој филм
- генерално компанијата има големо brainwashing штом се вклучиш, од типот на we are the best и слично, не сме како другите - не, исти сте, само друга опаковка

Мој совет - појди и види дали ќе ти се допаѓа. Во Охрид во периодов има голема потреба од работна сила, не за џабе секој дуќан во чаршијата има потреба од работници, а и другите фирми во околината исто. :)

Костал и ОДВ Електрик заедно имаат 2000 работници, ЛТХ леарница (или како и да се викаше) има 500+. :)
 
Член од
29 март 2013
Мислења
162
Поени од реакции
24
Само би рекол дека
- не се баш дно плати, исти како секаде сега се, откако ги намалија
- не се секта бре! :)
- да, сега е многу потешко да се влезе, иако имаат нон-стоп потреба кога многумина си одат за брзо, така да - не им го сфаќам тој филм
- генерално компанијата има големо brainwashing штом се вклучиш, од типот на we are the best и слично, не сме како другите - не, исти сте, само друга опаковка

Мој совет - појди и види дали ќе ти се допаѓа. Во Охрид во периодов има голема потреба од работна сила, не за џабе секој дуќан во чаршијата има потреба од работници, а и другите фирми во околината исто. :)

Костал и ОДВ Електрик заедно имаат 2000 работници, ЛТХ леарница (или како и да се викаше) има 500+. :)
Дали знаеш тие што се customer service representative дали работат три смени и колкава им е платата?
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Дали знаеш тие што се customer service representative дали работат три смени и колкава им е платата?
- три смени = да.
- плата = 20-21000, НЕВКЛУЧЕНОСТ на ноќни саати. Беа вклучени и платите им стигаа до 30000. Но, како што и погоре беше напишано, дојде од Америките газдата и им ги скина.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
162
Поени од реакции
24
Аплицирав, поминав тест за јазик и уште 4-5 интервјуа и сеуште ништо...
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Аплицирав, поминав тест за јазик и уште 4-5 интервјуа и сеуште ништо...
4-5???

А, да си побараш среќата на друго место, најдобронамерно.

Бидејќи ова личи на глупост веќе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom