SkyShowtime (стриминг платформа за гледање филмови и серии)

Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.689
Поени од реакции
2.267
Добро, само кај мене нема македонски превод на Tulsa king на ТВ апликацијата? Описот на содржината на серијата е на македонски а превод за избор на македонски нема...wtf ?
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Колку филмови имаат од Парамоунт Продукција и Универзал, филмови како Кум, Шрек, Титаник, Индиана Џонс, Форест Гамп, Трансформери, Годзила, БрејвХарт, Гладијатор итн?
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Колку филмови имаат од Парамоунт Продукција и Универзал, филмови како Кум, Шрек, Титаник, Индиана Џонс, Форест Гамп, Трансформери, Годзила, БрејвХарт, Гладијатор итн?
Кум 1 и 2 дел, Индиана Џонс сите 4, Jaws едно 3-4 дела видов прееска, Back to the Future 1 и 3, Трансформери од 2 до 5 дел и Bumblebee, Скорпион кинг 1-4, Purge 3 дела, Мумија 3 дела со Фрејзер и новиот со Том Круз, Борновата квадрологија, Paranormal activity 5 дела, Mission Impossible 6 дела, Мадагадкар 3 дела, Кунг фу панда 3 дела, Jurassic Park 4 дела, Форест Гамп го има, Гладијатор го има American Pie 5 дела, Shrek само Forever After (последен дел од трилогијата мислам беше), Терминатор само Genisys, Godzilla го нема ...
 
Последно уредено:

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.359
Поени од реакции
512
Кај нас е 3 евра ако активираш денес.

И не е така лошо за 180 денари месечно.
11 сезони од Фрејзер, 8 од Хаус, 5 од Калифорникејшн, нови серии ко Halo, King of Tulsa.

Фино е што ко HBO имаат од А до Ш кај што можеш да видиш сè што имаат, а не ко шашавиот Нетфликс.

Едино од мене замерка имаат што имаат црна позадина на преводот и нема можност да се направи позадината проѕирна ко кај HBO и што преводот некогаш знае да е во 3 реда и зафаќа добар дел од екранот.

Прегледај го приврзокот 367341
Денес ми се појави реклама на ФБ ,као 2,99 евра промотивно . И викам ај да видам шо чудо е , внесувам картичка и оп пробува 5,99 да ми наплати

Каде бе со тие фори

Апдејт : Ако сакате за 2,99 да гледате ,морате регистрацијата преку браусер да ја направите
 
Последно уредено:

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
531
Поени од реакции
318
Zirnav malce vo uslovi za koristenje, ne razbrav bas, na 3 uredi moze odednas, ima li prostor da se delat akaunti ili ne, za 3 $ I ne e taka skapo, I mi deluva podobro od hbo max sto momentalno plakam 5$, a go koristime trojca so razlicno ip, go delime.
Mislenje?

Sent from my PPA-LX2 using Tapatalk
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.359
Поени од реакции
512
Zirnav malce vo uslovi za koristenje, ne razbrav bas, na 3 uredi moze odednas, ima li prostor da se delat akaunti ili ne, za 3 $ I ne e taka skapo, I mi deluva podobro od hbo max sto momentalno plakam 5$, a go koristime trojca so razlicno ip, go delime.
Mislenje?

Sent from my PPA-LX2 using Tapatalk
HBO подобра понуда има .
Ако е истата лигика како и кај другите платформи ,тогаш може да се направат три профили и секој од нив ќе може да пушта од еден уред во ист момент .

Sent from my 2201116SG using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.892
Поени од реакции
7.569
Да на HBO Max се прават три или повеќе профили и секој си користи на различно ip/ на различна локација да и може секој од нив да гледа во исти момент различна содржина од платформата/ услугата.

Јас HBO Max делам со брат ми.

Исто вака може и на Disney plus, Netflix.. верувам и други платформи го имаат ова ама се зависи каква услови за користење има.
 

segafredo

The Grey Cardinal
Член од
21 ноември 2022
Мислења
296
Поени од реакции
563
Да на HBO Max се прават три или повеќе профили и секој си користи на различно ip/ на различна локација да и може секој од нив да гледа во исти момент различна содржина од платформата/ услугата.

Јас HBO Max делам со брат ми.

Исто вака може и на Disney plus, Netflix.. верувам и други платформи го имаат ова ама се зависи каква услови за користење има.
За Disney Plus не може во ист момент да се гледа од повеке профили..се прикажува порака.. Проверено
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.359
Поени од реакции
512
За Disney Plus не може во ист момент да се гледа од повеке профили..се прикажува порака.. Проверено
Делиме четворица Дизни плус откако започна со работа кај нас , и до сега не ми јавило никогаш ваква порака

Мислам дека сте се погодиле повеќе од четири стрима истовремено па затоа пораката ти ја дава .
 
Последно уредено:

segafredo

The Grey Cardinal
Член од
21 ноември 2022
Мислења
296
Поени од реакции
563
Делиме четворица Дизни плус откако започна со работа кај нас , и до сега не ми јавило никогаш ваква порака

Мислам дека сте се погодиле повеќе од четири стрима истовремено па затоа пораката ти ја дава .
Не, само двајца сме, чудно
The Mandalorian започнува на 1 март!
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.892
Поени од реакции
7.569
Уште еден сервис кој нема да види денар од @MARCELLO :LOL:
Имам само HBO Mаx од овие што се плаќаат и тоа само поради тоа што имам HBO тв канали. Друго што и да сакам ќе гледам нелегално и онака ни е крш државава никој не се грижи што јас гледам нелегално филмови и серии.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.331
Поени од реакции
27.879
Пу да тибам сервисот глуп. Ниту десктоп, ниту мобилната апликација ниту тв апликацијата имаат можност за промена на јазик. И сега место да гледам се на ENG по дифолт, се е на Чешки. Толкави идиоти се што и насловите ги превеле па така на пример The Northman е Severan. До петок им давам да се опраат иначе ги откажувам одма, глупости живи е ова.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.730
Поени од реакции
9.770
Пу да тибам сервисот глуп. Ниту десктоп, ниту мобилната апликација ниту тв апликацијата имаат можност за промена на јазик. И сега место да гледам се на ENG по дифолт, се е на Чешки. Толкави идиоти се што и насловите ги превеле па така на пример The Northman е Severan. До петок им давам да се опраат иначе ги откажувам одма, глупости живи е ова.
Хмм, кај мене на десктоп има опција да сменам аудио и превод.

1676916279205.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom