SkyShowtime (стриминг платформа за гледање филмови и серии)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.570
1667642943534.png
Услугата ќе започне со емитување програма во Босна и Херцеговина, Бугарија, Хрватска, Косово, Црна Гора, Србија и Словенија на 14 декември 2022 година. Албанија, Чешка, Унгарија, Северна Македонија, Полска, Романија и Словачка ќе добијат пристап до услугата во февруари 2023 година.

SkyShowtime ќе им нуди ексклузивен пристап до сериите и филмовите од некои од најпознатите светски студиa како што се Sky, Universal, Dreamworks, Paramounts, Showtime, Nickelodeon.. По успешното лансирање во Северна Европа и Португалија, проширувањето кон овој пазар и овозможувањето на достапност на SkyShowtime до што повеќе луѓе ширум Европа е важно достигнување за нас“, вели Монти Сархан, Главен извршен директор на SkyShowtime.

1667643286318.png
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Редирект на МК верзија кога прават, сите информации се на албански :LOL:

Screenshot_1.jpg
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.570
Уште колку вакви платформи ќе извадат веќе...
Народот не знае што да олучи да користи гледа и плаќа. Доста ги има вакви сервиси а народот е таков пример сака да гледа и од една продукција серии и од друга па за тоа ќе мора да плаќа повеќе сервиси.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Народот не знае што да олучи да користи гледа и плаќа. Доста ги има вакви сервиси а народот е таков пример сака да гледа и од една продукција серии и од друга па за тоа ќе мора да плаќа повеќе сервиси.
Среќа па ти не си ко народот и не плаќаш. Ти чуе. :pos:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.570
Среќа па ти не си ко народот и не плаќаш. Ти чуе. :pos:
Јас најмалку гледам филмови и серии.

Oд сите вакви сервиси имам само HBO Max и тоа го имам поради што имам пакет HBO. Неколку години го имам HBO пакетот канали и дури откако HBO GO стана HBO Max ми текна да се регистрирам на тоа.

Плус имам KODI и Stremio бесплатно ама не паметам кога послрден пат сум изгледал на ова серија или филм.
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.793
Поени од реакции
7.015
Народот не знае што да олучи да користи гледа и плаќа. Доста ги има вакви сервиси а народот е таков пример сака да гледа и од една продукција серии и од друга па за тоа ќе мора да плаќа повеќе сервиси.
Гајле ти е, човек полн со информации за сѐ, знаење за ништо.


Јас најмалку гледам филмови и серии.

Oд сите вакви сервиси имам само HBO Max и тоа го имам поради што имам пакет HBO. Неколку години го имам HBO пакетот канали и дури откако HBO GO стана HBO Max ми текна да се регистрирам на тоа.

Плус имам KODI и Stremio бесплатно ама не паметам кога послрден пат сум изгледал на ова серија или филм.
Човек што вели дека најмалку гледа филмови и серии и не памти кога последен пат изгледал филм толку често да отвора теми во подфорумот филм и тв, легенда.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.570
Човек што вели дека најмалку гледа филмови и серии и не памти кога последен пат изгледал филм толку често да отвора теми во подфорумот филм и тв, легенда.
Мислев на тоа дека оние холивудски, англиски, амерички како и да се филмови и серии се помалку и помалку гледам.

Последни две три години време сакам и ги гледам некој од српскиве серии.
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.793
Поени од реакции
7.015
Мислев на тоа дека оние холивудски, англиски, амерички како и да се филмови и серии се помалку и помалку гледам.

Последни две три години време сакам и ги гледам некој од српскиве серии.
Како изгледа еден твој обичен ден? Кои се твоите интереси? Што правиш во слободно време? Готвиш, гејмаш, читаш книги, студираш, бариста си, се менуваш со сликички, програмираш, следиш метео, гаташ, гледаш на кафе, слушаш музика, дегустираш вино или си инфлуенсер? Нешто?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.570
Како изгледа еден твој обичен ден? Кои се твоите интереси? Што правиш во слободно време? Готвиш, гејмаш, читаш книги, студираш, бариста си, се менуваш со сликички, програмираш, следиш метео, гаташ, гледаш на кафе, слушаш музика, дегустираш вино или си инфлуенсер? Нешто?
Нема кај мене обичен ден се е необично :icon_lol::icon_lol:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Човек што вели дека најмалку гледа филмови и серии и не памти кога последен пат изгледал филм толку често да отвора теми во подфорумот филм и тв, легенда.
Po sluzbena dolznost, moderatorska
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Ако нема македонски превод тогаш ќе го баталам како што Нетфликс го баталив пти нема МК превод

Sent from my Samsung Galaxy 20 Note Ultra SM-N986U using Tapatalk
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Од ова што гледам во Хрватска, пуштаат само преведена содржина, што е доста глупо, подобро да пуштат само Англиски, но се што имаат од контент, отколку да пуштаат само тоа што имаат преведено, пошто доста ќе се исчекаме се да преведат.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
5.99€ од 14 февруари.

Содржинава слаба делуе.
From launch, local audiences will have access to: Ambulance, Downton Abbey: A New Era, Jerry and Marge Go Large, Jurassic World Dominion, Ray Donovan: The Movie, Redeeming Love, The Bad Guys, The Hanging Sun, The Northman and Top Gun: Maverick.

Additionally, subscribers will have access to a diverse selection of series: including: 1883, 1923, A Friend Of the Family, All The Sins, American Gigolo, Funny Woman, Halo, Law & Order Season 21, Let The Right One In, Mayor of Kingstown Season 1 and 2, Pitch Perfect: Bumper In Berlin, Star Trek: Strange New Worlds, Souls, Super Pumped: The Battle For Uber, The Best Man: The Final Chapters, The Calling, The Fear Index, The First Lady, The Midwich Cuckoos, The Offer, The Rising, Tulsa King, Vampire Academy and Yellowstone.

Big new movies and series hitting SkyShowtime over the coming months include some of the most awaited releases: A Town Called Malice, Belfast, Drift – Partners In Crime (S1A), Lioness, Nope, Minions: The Rise of Gru, Rabbit Hole, Smile, The Black Phone and The Great Game.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom