Skypicker

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Решив да отворам нова тема пошто незнам дали некој го знае сајтов. Во принцип ова е многу добра алатка за пребарување летови по исклучиво low cost компании. Ги вклучува Визер, Рајанер итн. Јас букирав карта за Фридрихшафен или како и да е за 11 евра. Сајтот ми го кажа еден пријател па решив да споделам со сите вас. Ова е многу добра опција затоа што прави conecting flights со повеќе low cost компании и летовите се багатела.

https://en.skypicker.com/
 
Член од
9 март 2010
Мислења
368
Поени од реакции
372
Фино што си резервирал карта за 11 евра у еден правец. Ама виде за враќање колку ќе те кошта карта?
 

Prestapnik

Кондураџија
Член од
10 јануари 2015
Мислења
418
Поени од реакции
342
Интересно, сепак не ми излегува есапот. За ВизЕр е поефтино да си идеш преку нивната страна и да си платиш годишна чланарина за попуст.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Интересно, сепак не ми излегува есапот. За ВизЕр е поефтино да си идеш преку нивната страна и да си платиш годишна чланарина за попуст.
Тука не дека секогаш се поефтини картите но во поголем дел случаи да. Поефтини се да речеме варјанти кога имаш 2 лета до некаде или кога гледаш од Софија или Солун.
 

Prestapnik

Кондураџија
Член од
10 јануари 2015
Мислења
418
Поени од реакции
342
Ниту еден лет кој постои како опција од Скопје до негде преку ВизЕр не е поефтин преку ова СкајПикер. Дополнително е попустот од 20%на ВизЕр со клуб картичка.
Вчера баш си играв и барав интересни летови до некои дестинации за наредниот и понареднот викенд ама ништо конкретно не најдов. Едниот правец секако беше регулар цена, дури пробав и да најдам лет за назад од соседна метропола, ама не најдов нешто ефтино. Ќе си поиграм пак деновиве, па ако има нешто ќе споделам.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Ниту еден лет кој постои како опција од Скопје до негде преку ВизЕр не е поефтин преку ова СкајПикер. Дополнително е попустот од 20%на ВизЕр со клуб картичка.
Вчера баш си играв и барав интересни летови до некои дестинации за наредниот и понареднот викенд ама ништо конкретно не најдов. Едниот правец секако беше регулар цена, дури пробав и да најдам лет за назад од соседна метропола, ама не најдов нешто ефтино. Ќе си поиграм пак деновиве, па ако има нешто ќе споделам.
Сега баш ги гледав цените, пример ова е добро пошто да речеме кога ќе кликнеш да речеме Лубек, ти ги дава по дати кога се цените најниски. Ако ја внесеш датата и на Виз сајтот исто ти ја дава. Фактички ти доаѓа како Low Cost календар. Е сега добра работа е да речеме кликаш Рига. Ми дава карти по 32 евра за натаму и околу 57 евра за назад. Кога порано се наоѓало за 100 тина евра до Рига? Никогаш
Има интересни комбинации, како што кажа дава добри цени за такви подалечни места
 

Kajgana Shop

На врв Bottom