Skopje East Gate

Член од
12 декември 2010
Мислења
7.368
Поени од реакции
6.598
По се изгледа ништо од МекДоналдс као не се договориле со Свето кој ја има франшизата уште две години


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.905
Поени од реакции
5.728
Да не знае некој која пицерија ќе биде?
Sach pizza. Албанец е газдата.

Oваа пицерија ја има и во Тетово и Гостивар. За Скопје не знам дали имаат или ова ќе биде прв нивни ресторан.
Покрај пици имаат бургери, паста, пилешки прсти, пилешко со ориз, салати, колачи...

Eве ви го менито


Иако никогаш не сум бил да јадам таму сепак од она што сум видел кога сум поминувал покрај тој пица ресторан во Тетово им е средено, скоцкано се да изгледа убаво.

 
Последно уредено:

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.905
Поени од реакции
5.728
Вчера не пишав а сега видов Sach pizza има и во Косово во Љипљан и Приштина. Дали има и на други места не сум видел.
 
Последно уредено:
Член од
4 јануари 2008
Мислења
1.951
Поени од реакции
3.606
Браво за Sach што се потрудиле со двојазични менија. Ќе не биде едно општество. ;)
djath, proshute uici, suxhuk uici, proshute pule, dhe kepurdha te fresketa....
Cрамота во 21век во мултинационална држава да не се знае вториот службен јазик во државава.

East Gate Mall - право мултикултурно искуство.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
14.513
Поени од реакции
19.531
и тоа овие сач инаправиле и нов .nmk домејн, за да зголемат диверсити, инклузивити, и екуити
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
4.748
Поени од реакции
6.697
She got me at атрактивна локација.
Што има атрактивно во сајмиште?! Атрактивно колку и индустриската зона во Илинден.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.905
Поени од реакции
5.728
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.905
Поени од реакции
5.728
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.905
Поени од реакции
5.728
Денес видов eдно видео што се ќе има и Од тоа што видов и запаметив Plaset Донер ќе има. Ќе има Marbet обложувалница.


Но сега тоа видео не можам да го најдам. Дали е избришано не знам.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.764
Поени од реакции
33.089
Денес видов eдно видео што се ќе има и Од тоа што видов и запаметив Plaset Донер ќе има. Ќе има Marbet обложувалница.


Но сега тоа видео не можам да го најдам. Дали е избришано не знам.
Го најдов ова на Твитер.
20210811_233315.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom