Sinbad

Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Не верувам, зашто Саид е Индиец уствари а Синбад е белец, како што беше и во старата најјака серија Авантурите на Симбад!
најјакото е што пак некако успеа да се префрлиш на „стариот“ Симбад :icon_mrgr:
Се укокав од смеење и на ова, и на комплетна дискусија.

Него, и јас го пратев Симбад на прва на времето. Мене Дубар ми беше јак. А и црнецот со ножој што фрлаше цело време. Добро, не фрлаше цело време, ама цело време збор не кажа. Ко Еди ван Хелен јазик имаше :D
А и соколот јакичок. :icon_mrgr:
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Најде торент за серијава?
Не, се загледав Breaking Bad. Можеби требаше прво Синбад, ама старата добра серија, каде што е белец, за да не бидам разочаран од Breaking Bad после таква генијалност.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Не, се загледав Breaking Bad. Можеби требаше прво Синбад, ама старата добра серија, каде што е белец, за да не бидам разочаран од Breaking Bad после таква генијалност.
Ја изгледав Breaking Bad за 2 недели. Ако ми најдеш торент за Синбад, овој стариот коа е белец, супер, ќе ја изгледам за 2 дена!
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Aј сеа да прашам нешто што оддамна ме копка.. Знам и јас еднаш гледав Синбад на МТВ.. Ама премал бев бре, скоро и ништо да не се сеќавам.. Едино во глава иам една сцена како некој лик пропаѓа во жива кал.. Цел живот се мислам дали е од Синбад сцената, ама неможам да се сетам убаво.. Па ако може некој што подобро се сеќава да ми помогне да ја разрешам дилемата..

П.С. И Пауер Ренџерс гледав.. :D
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Aј сеа да прашам нешто што оддамна ме копка.. Знам и јас еднаш гледав Синбад на МТВ.. Ама премал бев бре, скоро и ништо да не се сеќавам.. Едино во глава иам една сцена како некој лик пропаѓа во жива кал.. Цел живот се мислам дали е од Синбад сцената, ама неможам да се сетам убаво.. Па ако може некој што подобро се сеќава да ми помогне да ја разрешам дилемата..

П.С. И Пауер Ренџерс гледав.. :D
Мислам дека Туран се викаше тој дебилот што потона, така нешто. И него го сјебаа овие авантуристиве.

:icon_mrgr:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Мислам дека Туран се викаше тој дебилот што потона, така нешто. И него го сјебаа овие авантуристиве.

:icon_mrgr:
Добро е, ме бивало.. :D

Сеа уште да ми кажеш кое врме одеше серијава на тв?
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Добро е, ме бивало.. :D

Сеа уште да ми кажеш кое врме одеше серијава на тв?
Мислиш, кои години одеше? Пошо за саат, тешко дека ќе добиеш таква информација.

А дур го пишев постов, не ми текна и за години, така да, ни за тоа нема да добиеш (точна) информација.

Знам дека на неколку наврати беше прикажуван овој серијал. Најтазе мислам дека се појави на нашите и ваши ТЕВЕ екрани пред 3-4 години, кога сите Симбад носталгичари, беа сведоци на повторно навраќање на магијата преточена во беспоштедни тепачки и иритирачки извици на кретеноидниот сокол. Меѓутоа, сето тоа беше ставено во позадина, кога во крупен кадар беа прикажани .... ... убавините на Каракум, Кизилкум, или која и да била пустина или простор. ... :icon_mrgr:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Мислиш, кои години одеше? Пошо за саат, тешко дека ќе добиеш таква информација.

А дур го пишев постов, не ми текна и за години, така да, ни за тоа нема да добиеш (точна) информација.

Знам дека на неколку наврати беше прикажуван овој серијал. Најтазе мислам дека се појави на нашите и ваши ТЕВЕ екрани пред 3-4 години, кога сите Симбад носталгичари, беа сведоци на повторно навраќање на магијата преточена во беспоштедни тепачки и иритирачки извици на кретеноидниот сокол. Меѓутоа, сето тоа беше ставено во позадина, кога во крупен кадар беа прикажани .... ... убавините на Каракум, Кизилкум, или која и да била пустина или простор. ... :icon_mrgr:
Години де и ти па.. За саат сигурно го давале 2-3 пати со се репризи.. Еднаш у 2-3 некаде, кога си идев од градинка/забавиште или што и да беше.. :D
 
Член од
9 март 2012
Мислења
175
Поени од реакции
249
Мислиш, кои години одеше? Пошо за саат, тешко дека ќе добиеш таква информација.

А дур го пишев постов, не ми текна и за години, така да, ни за тоа нема да добиеш (точна) информација.
Mislam deka bese okolu 95-97, a za casot mislam deka igrase vo nedele posle 14 casot i nesto.
 
Член од
21 април 2008
Мислења
262
Поени од реакции
127
јас знам ја даваа сабајлето околу 9-10 саат ,,идеше со уште една серија ,,Девојката од океанот,се викаше или нешто слично ,ако му текнува на некој за овој филм да каже како се викаше,ми текна нешто може пак ке го гледам :D
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Ја сум до S02E13 и можам да кажам дека за тоа време оваа серија влегува во култните парчиња кинематографија од жанрот авантура/трилер.

Едит: Сеа проверив, и втората е и последна сезона. :(
Совет: Гледајте ги бавно, без многу епизоди во еден ден.

 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Мислам дека Туран се викаше тој дебилот што потона, така нешто. И него го сјебаа овие авантуристиве.

:icon_mrgr:
На Туран му го туриле........јбг.
Синбад џупче :pos::pos: Шо бара со сабји да се занимава не знам јас........
 

Kajgana Shop

На врв Bottom