Sims 2 + додатоци мини рецензија

Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Epa vaka za ova ke "utepam" mnogu vreme ama ajde. I otkako ke go pro4itas siguren sum deka ke imas ogromna zelba da igras Sims 2!
Epa po4nuva vaka....
Sims 2- kreiras sopstveni likovi (Izgled, Ime, Prezime, Obleka, horoskopski znak, kakvi luge gi palat a kakvi ne, karakter itn.)
-Im gradis kuka ( izbiras podovi, boja i sara na zidovi, forma, golemina so eden zbor apsolutno se)
-Se grizis za niv ( Gi zadovoluvas nivnite sekojdnevni potrebi kakko hrana, son, komunikacija, higiena.....)
-Ti upravuvas so nivnite zivoti (ljuboven zivot, sex, vrski, semejstvo....)
-sekoj sims moze da ima svoi prijateli, najdobri prijateli, de4ko/devojka, roditeli, neprijateli, svoi domasni milenici itn.....
-Sekoj sims se raga, raste, staree, umira a podocna ima samo svoj grob od koj izleguva nave4er i ponekugas gi plasi lugeto :D
-vnatresniot izgled na kukata e tvoj kujna, spalna, detska soba, WC.....
Bi zboruvall uste mnogu mnogu za sims 2 ama me mrzi sega 2 po polnok e zatoa eve nesto za nejzinite dodatoci:
-SIms 2 Nightlife ( Na tvoite simsovi sega im se otvaraat novi moznosti za noken zivot, izleguvajne, odejne na sostanok, ako date ti e dobar togas dobivas ruzi pred vrata ako ne GOM**, mozes da stanes vampir dokolku te kasne eden, mozes da imas sopstvena kola........... i uste mn drugi moznosti)
-Sims 2 open For Buissines ( Otvori svoj zabaven park, prodavnica, moderen butik......... bidi sef, vraboti rabotnici.......)
-Sims 2 Seasons ( e ova mora da go imate :) Si imas site 4 godisni vremijna i se zabavuvas vo sekoe razli4no se mavas so topki i pravis snesko vo zima, odis na ribolov na leto, se zabavuvas na dozdot vo proles, zbiras lisja vo ese, plus mozes da imas sopstvena gradina vo dvorot so tvoi ovosja i zelen4uk..........)
-Sims 2 Pets ( Sozdadi mileni4inja i grizi se za niv, treniraj gi, hrani gi, najdi im rabota, sozdadi nivni potomstva.........)
-Sims 2 Univeritsy ( Sega si i student, polagaj ispiti, dobij stipendija, uzivaj vo studentskiot zivot, no i vnimavaj na semestrite, sekoj semestar trae odredeno vreme........)
E sega tolku dodatoci imam kraj.
P.S Sims 3 izleguva vo 2009, se zbruva deka ke bide nesto navistina golemoooo!
P.S.S i kako dobivte zelba da ja igrate igrata?
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Уште немам желба да ја играм играта. :pipi:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Ова малце делува поинтересно али сепак тешко дека ке ја играм :)
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Za link ti ostaviv komentar :)
A denes napraviv masakar vo sims, downladirav HAck Tools i sega povikav celo sosedstvo i site gi ubiv so edna puska(isto download) groboviiiii. Pa duhovi izleguvaa od niv i mi gi preplasija do smrt pola 4lenovi na semejstvoto haahha, a ostanatite 4lenovi gi udaviv vo bazen :D
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Za link ti ostaviv komentar :)
A denes napraviv masakar vo sims, downladirav HAck Tools i sega povikav celo sosedstvo i site gi ubiv so edna puska(isto download) groboviiiii. Pa duhovi izleguvaa od niv i mi gi preplasija do smrt pola 4lenovi na semejstvoto haahha, a ostanatite 4lenovi gi udaviv vo bazen :D
Едноставно кажано>Без осет xD
 
А

Ајсшутер

Гостин
Za link ti ostaviv komentar :)
A denes napraviv masakar vo sims, downladirav HAck Tools i sega povikav celo sosedstvo i site gi ubiv so edna puska(isto download) groboviiiii. Pa duhovi izleguvaa od niv i mi gi preplasija do smrt pola 4lenovi na semejstvoto haahha, a ostanatite 4lenovi gi udaviv vo bazen :D
Психопат :pos:
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Не е малце касно да се праи рецензија за симс 2?
Epa dosano mi bese i ete si pisuvav :)

ај помош ако мозе.. ја исталирав симс 2 и сега пуштам некое си продолжени да се исталира.... се исталира се и на крај има нешто како update...и ме исфрли и се унисталира играта.... да не има некој некое си чаре ајде хелп ЧД
Epa ti treba 4 cd za update da go vneses i dr nisto.

Едноставно кажано>Без осет xD
Epa izbor na igra4ot e sto ke pravi so negovite simsovi XD
Nekogas igram fino, ama ne mi e tolku interesno pa gi kolam :D Ama bez Save posle pak mi se zivi ne sum tolku zloben zaradi zabava onaka.
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Ја обожавам играта....:salut:
 
Член од
10 април 2009
Мислења
337
Поени од реакции
16
Ептен закон игрица.....барем за мене!
ги имам сите продолженија и ептен ми е интересно. си симнувам и модови од интернет и ги праам луѓето ангели, ѓаволи, роботи, бетмени, супермени и што уште не хаха

вреди да се проба:)
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Има опција на двојкава, сам да градиш ѕидови и такви ствари ?
 
Член од
10 април 2009
Мислења
337
Поени од реакции
16
да да, само глеј да ти се погоди, зашто ја прв пат кога ја земав, нешто зафркнат ми беше кракот и неможеше да се гради па после ја симнав од интернет и сега се е ок=)
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.106
Поени од реакции
816
Интересна е играва ама проклетава смотана графичка картичка не ја поддржува, и што е најтрагично, и новата SIMS 3 нема да ми ја поддржува.

Затоа јас си се држам до SIMS 1 :pos:
 
Член од
10 април 2009
Мислења
337
Поени од реакции
16
хахаха многу е смешна симс 1, како идат симсовите ко роботи хх
али ако и таа е интересна;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom