Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM за Canon

Член од
24 август 2011
Мислења
103
Поени од реакции
34
Се продава широкоаголен од сигма, за канон навој
објективот е супер и вади убави слики, мана му е што е наменет за кроп тела а јас преминав на фулфрејм, и може само од 15-16мм нагоре да фотка, се под тоа вади тешки вињети

го продавам или заменувам за некој Широкоаголен за фулфрејм, по можност prime

цена 250Е, заедно со сенило и оригиналната торбича
1.jpg 2.jpg 3.JPG
 
Член од
24 август 2011
Мислења
103
Поени од реакции
34
можна е замена за блицеви(осветлување) за канон
 

Kajgana Shop

На врв Bottom