Siemens A60/Sony Ericsson K300i фрка

Locutus of Borg

Trekkie
Член од
5 август 2005
Мислења
301
Поени од реакции
4
Имав Siemens A60. Пред некое време купив SE K300i. Пораките што ми беа на Сименсот не се префрлија на новиов телефон, додека броевиве во именикот се префрлија. Сум имал и други телефони порано, но не сум го имал овој проблем. Пораките (околу 80 многу важни пораки) си стојат на Сименсот кога ќе ја ставам СИМ картичката. Веројатно се останати во телефонот, а на Сименсот ко што знам нема опција да ги копираш на СИМ-от. Има ли начин да ги префрлам на новиот телефон, а притоа да не се мрцварам до МобиМак барајќи помош од нив? :) Ако некој има некоја идеја, нека ми помогне, ептен е бтина работава.

Знам дека има тема за Мобилни, но сметам дека нова тема за овој проблем е подобра. Откако ќе добијам одговор (и откако ќе го прочитам) бришете ја оваа. Фала.

Поздрав.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Мора да има опција за копирање на пораките, расчепкај поубаво. :wink:
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Мислам дека телефонот нема опција за копирање на пораките на СИМ :? Штом нема, или ќе треба да си купиш дата кабел (ако воопшто постои за Сименс А60), или да ги молиш тие во Мобимак :P
Многу е тешко на друг начин, пошто мислам дека нема IR port телефонот така?
 

Locutus of Borg

Trekkie
Член од
5 август 2005
Мислења
301
Поени од реакции
4
StenmarC напиша:
Мислам дека телефонот нема опција за копирање на пораките на СИМ :? Штом нема, или ќе треба да си купиш дата кабел (ако воопшто постои за Сименс А60), или да ги молиш тие во Мобимак :P
Многу е тешко на друг начин, пошто мислам дека нема IR port телефонот така?
Нема ни опција за копирање, нема ни IR, ништо нема...ебати телефонот! Кабелче мислам дека има, али не ми се даваат пари. Ништо, ќе ги молам у МобиМак, ако треба и ќе платам. Али за кабелче пари не давам! :D
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
Е вака Локтус, трое ке потрае ама ајт. ке се помачиш, сепак нема пари да даваш.
1. Пораките што се на сим префрли ги во СЕ
2. Избриши ја симката и врати ја во а60
3. На пораките што ти се во телефонот направи им сејв месиџ само, по дифолт требе да ги стави на сим.
4. Наредните 25 пораки стави ги во СЕ и пак избриши ја симката
Ова повторувај ог онолку пати колку што е потребно
Не би требело да имаш некоја мака, а сепак нема да поарчиш денари.

Обиди се. ако веќе немаш др решение.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom