Shto e so Google Hrom?????

Член од
12 март 2009
Мислења
19.946
Поени од реакции
15.962
Denes po pladneSe iskluchuva, poeba padwordi, a na mobilen dobro e
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.946
Поени од реакции
15.962
Бриши кеш и колачиња
i na kantata so Win 7 e se super, samo laptopot so win10 ima problemi... a pred mesec + mi zaglavi epten, nekoe update dozvoliv, pa mi praeja format i nov Windows...
momentalno Google e prebukiran, so Pasword menager useri, ke chekam da se rastereti pa ke si gi prebacam paswordite od PC to so Win 7, tamu se raboti
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.419
Поени од реакции
40.251
ништо не му е, ти немаш рам да го работиш хромот изгледа.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.946
Поени од реакции
15.962
ништо не му е, ти немаш рам да го работиш хромот изгледа.
мислиш лааптопот што има Вин 10 има проблем, требаше Вин 7 да му стави, ама ќе се слушнам...
Но мислам дека се паднати и многу веб сајтови за онлајн плаќања, ќе уклучам на ПЦ то да видам...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.419
Поени од реакции
40.251
мислиш лааптопот што има Вин 10 има проблем, требаше Вин 7 да му стави, ама ќе се слушнам...
Но мислам дека се паднати и многу веб сајтови за онлајн плаќања, ќе уклучам на ПЦ то да видам...
За добро искуство со Хром ти требаат бар 12 гига рам, а за одлично искуство 16. Ако вртиш некоја антика нормално е на 7 да ти работи боље пошто тоа е некоја верзија за постари машини.
 
Ф

Флеш

Гостин
За добро искуство со Хром ти требаат бар 12 гига рам, а за одлично искуство 16.
денеска 8 е стандард .... 12 е над просек .... 16 е одлично .... Затоа password manager се води резерва и на втор програм . Ако поебеш и избришеш сфе ,џабе е се ,треба да памтиш главен јузер емаил.да праиш рикавери и рисет на сите други пасворди .
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.419
Поени од реакции
40.251
денеска 8 е стандард .... 12 е над просек .... 16 е одлично .... Затоа password manager се води резерва и на втор програм . Ако поебеш и избришеш сфе ,џабе е се ,треба да памтиш главен јузер емаил.да праиш рикавери и рисет на сите други пасворди .
некако лош е стандардов. Им продаваат лаптопи со 8 гига кои реално се неупотребливи у ова доба. Под 16 све што е не би зел никогаш.
 
Ф

Флеш

Гостин
некако лош е стандардов. Им продаваат лаптопи со 8 гига кои реално се неупотребливи у ова доба. Под 16 све што е не би зел никогаш.
хромот е срање,јаде ко програм многу . Мозила,Еџ итн се постабилизирани и не јадат многу . Додади и еддонс,ти поеба жива меморија.


16 е перфекција . 32 е премногу

си земаш од 3200hz и мирен си
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.723
Поени од реакции
963
Од кога е излезен Хромот , јас мноооооооооогууу ретко го користам . Цело време сум на Мозила а Хром можеби неколку пати годишно го користам . Пред некој месец зедов нов комјутер со Win 11 и сеуште го немам отворено Гугл Хром иако ми е инталиран .
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.946
Поени од реакции
15.962
ништо не му е, ти немаш рам да го работиш хромот изгледа.
ама денес се појави проблемот, на гоогле сеарч крахира
... ќе ја користам ПЦ кантата, да не урекнувам супер работи, на лаптопот ќе пробам со Мозила...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.946
Поени од реакции
15.962
Гомнариите се со новите работи за приватност на Хром и Гоогле, хаос е со пасвордите, посебно како за која страна... банките се најгадни, на стариот компјутер со Вин7 ми работаат, ама не знам какао да ги пребацаам на лаптопот, за да се консултираш со луѓе од банка нема шанса денес да ги добиеш на телефон..
.. а мислам дека и порано еднаш имаше проблем, па мораше тој од банката да стаи пасворд и да ми го диктираа на телефон( а само за листање трансакции користам веб сајтовите од банка, не плаќам преку банка онлајн, само преку сајтови од фирми..)
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.419
Поени од реакции
40.251
Гомнариите се со новите работи за приватност на Хром и Гоогле, хаос е со пасвордите, посебно како за која страна... банките се најгадни, на стариот компјутер со Вин7 ми работаат, ама не знам какао да ги пребацаам на лаптопот, за да се консултираш со луѓе од банка нема шанса денес да ги добиеш на телефон..
.. а мислам дека и порано еднаш имаше проблем, па мораше тој од банката да стаи пасворд и да ми го диктираа на телефон( а само за листање трансакции користам веб сајтовите од банка, не плаќам преку банка онлајн, само преку сајтови од фирми..)
ќе си направиш еден нотепад со пасворди и таму ќе си ги чуваш. Пошто ако не ги користиш ќе ги заборавиш и на крај нема да знаеш ни на мејлот да влезеш.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.946
Поени од реакции
15.962
ќе си направиш еден нотепад со пасворди и таму ќе си ги чуваш. Пошто ако не ги користиш ќе ги заборавиш и на крај нема да знаеш ни на мејлот да влезеш.
еве и банките крахираа, терминали...
башка бев во Стопанска Банка дса ми даде нов пасворд, за да го ставам на 2та компјутери, ти дава Привремен Пасворд само за 1 влегување и да ставиш твој, ама ручки од тупан, НЕ ПРИФАЌА и сега треба утре па да идам да се разберам..... на телефон не моѓе да се добие... ИМААТ проблем
 

Roronoa

Македонец
Член од
20 декември 2014
Мислења
62
Поени од реакции
60
за луѓе со слаб PC препорачувам Edge (оневозможете startup при вклучување на PC во Task Manager), поддржува sleeping tabs и ако не го користете некој таб ви штеди РАМ меморија. Автоматски password менаџер зачувува лозинки итн. Light е во однос на користењето на системската меморија, базиран е на хромиум (ист како Хром) и ги поддржува истите екстензии + тие за Edge
 

Kajgana Shop

На врв Bottom