Seriespotting

Член од
26 јуни 2013
Мислења
2.988
Поени од реакции
14.640
Мислам дека фалеше вакво нешто за подобра прегледност и комплетирање на целокупната филмско-сериска раја.Како и во Moviespotting 2016 така и овде правилата се исти се оценува од 1 до 10 такџоер и од 1 до 5 како год сакате.Со темава мислам дека подобро ќе ја заокружиме наклонетоста на филмските манијаци на форумов као шо кажав ќе дае подобар призор за тоа колку членовите уживат и тоа е углавном.Рецензи,пофалби,критики- си знаете веќе,и да ќе заборавев ставате серија по изгледана сезона(y).


Да отворам сезоната

-Silicon Valley
-Making a murderer
-Twin Peaks( Ова не се важи прва епизода начнав ама до крајов на месецов планирам да ја нема :icon_lol:)

Пс-Да ја отворев темава по мој вкус да се собереа Clockwork orange,Eraserhead,lost highway,Shining немаше да испаднат толку луцидни ко мојот пост( а не постам М)

Ми се падна гратис

 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.271
The Last Kingdom 9/10. На кого му се допаѓа Vikings нема шанси да не му се допадне оваа серија.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
5.928
Поени од реакции
9.840
Годинава ја почнав со продолжување на The Man in the High Castle (2015) што ја почнав малку пред НГ. Одлична прва сезона и одлична серија на Амазон. Интересно е самата тема Шта би било-кад ми било, така што Филип Дик имал широко поле за имагинација и одврзани раце. Не знам колку Амазон го следат романот, али ми се свиѓа целиот сетинг, костими, сценографија, најавната песна ми е заразна, добри актери. Looking forward for season II. :)
 
G

grande-juve

Гостин
ALF s01 (вреди само заради Алф, луѓето се просек.. онака, лесен семеен ситком, и потсетување ко мал коа сум го гледал)

Peep Show s07 (една од подобрите британски хумористични серии, не е многу зборена... последнава сезона е добра али вистинскиот квалитет е во првите сезони)

It's Garry Shandling's Show. s02, s03 (Гери Шендлинг, човеков ми е најблиску до смисолот за хумор што е по мој вкус, за нијанса пред Лери Дејвид. Не е на ниво на мојата омилена комедија The Larry Sanders Show, ама јаки смеења вади)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.276
Поени од реакции
5.647
1.Better Call Saul S01 8/10
2.The Wire S01 7/10 (За оваа прочитав еден куп пофалби и навистина е добра но никако да ме навлече да и седнам и цел ден да уживам во неа. Цел месец ја влечев, се двоумам дали да продолжам со втората сезона).
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.150
Поени од реакции
33.001
Od 1vi Januari do sea:

Star Wars Rebels
Season 1 - 7
Season 2 - 8

Family Guy
Season 12 - 9
Season 13 - 10
Season 14 - 10

It's Always Sunny in Philadelphia
Season 11 - 10

X-Files
Season 10 - 6

Les Revenants
Season 2 - 9

House of Cards
Season 3 - 9
Season 4 - 10

Brickleberry
Season 1 - 10

Momentalno sto vrtat ama ne se zavrseni ili ne sum izgledal sezona ama za sega ocenite I se tie

The Walking Dead
Season 6 - 10!

American Crime Story: The People v.s O. J. Simpson
Season 1 - 10

Flash
Season 2 - 8

Daredevil
Season 2 - 7
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.276
Поени од реакции
5.647
1.Better Call Saul S01 8/10
2.The Wire S01 7/10 (За оваа прочитав еден куп пофалби и навистина е добра но никако да ме навлече да и седнам и цел ден да уживам во неа. Цел месец ја влечев, се двоумам дали да продолжам со втората сезона).
3. Shameless S1 - 8
- Better Call Saul S2 - 7
4. Fear The Walking Dead S1 - 9
5. The Walking Dead S1 - 10
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.276
Поени од реакции
5.647
Seriespoting 2016!

1. Better Call Saul
- Season 1 - 8
- Season 2 - 7

2.The Wire
- Season 1 - 8

3. Shameless
- Season 1 - 8

4. Fear The Walking Dead
- Season 1 - 8
- Season 2 - 6

5. The Walking Dead
- Season 1 - 10
- Season 2 - 10
- Season 3 - 10
- season 4 - 9
- Season 5 - 9
- Season 6 - 10

6. Game Of Thrones
- Season 6 - 10

7. The Leftovers
- Season 1 - 9
- season 2 - 9

8. Vikings
- Season 1 - 10
- Season 2 - 10
- Season 3 - 10

9. Black Mirror
- Season 1 - 8
- Season 2 - 8
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
3.805
Поени од реакции
15.323
Ај да видиме што ќе каже пописот за 2016

Sherlock - Christmas Special

Doctor Who - Christmas Special

War and Peace - Mini Series

The Master and Margarita - Mini Series

Crisis in Six Scenes - Mini Series

NCIS
13x12-24
14x01-10

TBBT
9x12-24
10x01-11

Arrow
04x10-24
05x01-07

The Grand Tour
01x01-06

Archer
s07

Game of Thrones
s06

Westworld
s01

2 Broke Girls
s01
s02
s03
s04
s05
6x01-11

Drawn Together
s01
s02
s03
 
Последно уредено:
Член од
17 октомври 2011
Мислења
12.297
Поени од реакции
30.030
Ај и јас да сумирам што гледав во 2016:

1. American Crime Story: People vs. O.J.Simpson - 10 episodes :love::love::love::love::love:

2. American Horror Story: Roanoke - 10 episodes :love::love::love::love:

3. Fear the Walking Dead
Season 2 - 4 episodes (и ја прекинав) :confused:

4. Game of Thrones
Season 6 - 10 episodes :love::love::love::love::love:

5. How to Make it in America
Season 1 - 4 episodes :D
Season 2 - 1 episode (ја гледам моментално) :D

6. Looking
Season 2 - 5 epsiodes (ја гледам моментално) :sekc:

7. Shameless (US)
Season 1 - 12 episodes :pos::pos::pos::pos::pos:
Season 2 - 1 episode (ја гледам моментално) :pos::pos::pos::pos::pos:

8. Sherlock
Season 1 - 3 episodes :pistoldz:

9. The Walking Dead
Season 7 - 8 episodes :love::love::love::love:

10. Westworld
Season 1 - 10 episodes :love::love::love::love::love:

11. I Search Of... - 3 episodes (не по редослед) :cenzura:

12. Shameless (UK)
Season 1 - 1 episode :pos::pos::pos:

13. Pokemon
Season 1 - 10 episodes (и ја прекинав) :neetaka:
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
2.988
Поени од реакции
14.640
Ви благодарам што дадовте одреден придонес на ова тема но сепак не ја заврши својата задача во поглед на присуство на одредени членови со оглед на тоа колку луѓе гледат серии ,а колку пишуват доаѓаме до заклучок како што кажав ''сепак не ја заврши својата задача'' по тој основ немаме потреба од 2017 што искрено ќе сакав доколку ажурноста беше поголема вака крај на една не толку успешна приказна наречена Seriespotting.

Се најдобро и продолжите да негувате серии и филмови како што до сега го правевте тоа.
Ваш whatto.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom