Serie A 2023/24

И Скудетото оди кај...


  • Вкупно гласачи
    133
  • Гласањето е завршено на .
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.649
Site ekipi vo Italija se podlezni na period od vrzani kiksovi vo ligata. Cist primer lani Maignan koga se povredi posle januari pa Milan padna od 2 na 6to mesto vo rok od mesec. Site do edna od ekipive sto navivame vo ligava se vadat 80 posto na individualen kvalitet od igraci i tie gi drzat ekipite da bidat dobri. Lautaro,Barella,Bastoni kaj Inter, Leao,Theo, Maignan kaj Milan, Dybala sega i Lukaku kaj moive, Osimhen i Kvara kaj Napoli itn. Bilo kakva povreda na ovoj kalibar igraci i timot e upola poslab. Ne navivame za City kaj sto eden De Bruyne e nadvor pola godina i ne se ni oseka negovoto otsustvo. Dolga e sezonata i so tempovo sreda/cetvrtok nedela plus reprezentativni pauzi, samo zdravje neka imaat igracive i se pomalce povredi za da gleame dobra sezona. :)
Sasko so nova taktika, kako fan na Roma :D
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.376
Поени од реакции
6.419
Еве ги Сасуоло. Го здрвија Интер, го здрвија Јуве, се посра со Монца дома...
Ако беше англиско првенство ќе викавме, абе брат јака и компетитивна е лигата секој може да тепа секого :pos:
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.614
Еве ги Сасуоло. Го здрвија Интер, го здрвија Јуве, се посра со Монца дома...
Ако беше англиско првенство ќе викавме, абе брат јака и компетитивна е лигата секој може да тепа секого :pos:
 

Attachments

Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.219
Поени од реакции
3.218
Се сложувам со @Hm_Hm Рома има подобар состав од лани и поголема дубина од лани на клупата..
Но лошиот старт ќе не кошта топ4 за жал..Незнам можда 10 победи со ред ако нанижеме или без пораз може да се вмешаме за лш..Рома немала бекови, нека е Конте тренер панда видите како се игра со мотивација и со новитети и нови улоги на теренот..
@PticaSelica многу тагуваш за Роџер..Ги заборавивте киксовите негови.. Со Интер 2 а со Лацио во 2 или 3 наврати директен кривец..Па со дрва и камења по него фрлаа како сега што фрлаат по Лоло..
Најголема штеточина ни е тој ..Камо да дојде Ал Хилал ,Ал Зечир со понуда за него..
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.924
Поени од реакции
13.902
. Ne navivame za City kaj sto eden De Bruyne e nadvor pola godina i ne se ni oseka negovoto otsustvo.
Не би рекол... Дури и негова послаба форма се осетуваше, а не и повреда. Тешко да постои тим што ќе издржи на подолг рок, доколку му се повреди најдобриот.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.226
Поени од реакции
16.671
На муабетот за Лацио..

1696278819666.png
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.465
Поени од реакции
5.698
Не би рекол... Дури и негова послаба форма се осетуваше, а не и повреда. Тешко да постои тим што ќе издржи на подолг рок, доколку му се повреди најдобриот.
Ок штрумф дали постои еден пост што не го зимаш 100% буквално?

Да, неможе да не се осети отсуство на играч како Де Брујне али Саше ( :icon_lol: ) сакаше да каже дека имаат толку добар тим што пак вадат бодови.

Од сега и моиве постови вака ќе ги пишувам со дисклејмер за тебе :smirce:
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.924
Поени од реакции
13.902
Ок штрумф дали постои еден пост што не го зимаш 100% буквално?

Да, неможе да не се осети отсуство на играч како Де Брујне али Саше ( :icon_lol: ) сакаше да каже дека имаат толку добар тим што пак вадат бодови.

Од сега и моиве постови вака ќе ги пишувам со дисклејмер за тебе :smirce:


 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.847
Поени од реакции
9.079
Се си мислам дека ќе лажира повреда Лукаку :D

 

Kajgana Shop

На врв Bottom