Serie A 2023/24

И Скудетото оди кај...


  • Вкупно гласачи
    133
  • Гласањето е завршено на .
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.493
Поени од реакции
7.829
Interasite koja sekta se u pm
Океј е да не си у право, ама не ти се другите криви. :D Не не гураат нас судиите со пенали и нерегуларни голови, без грижи.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.420
Поени од реакции
51.572
Да де, ти побламирај се уште малце, па коа ќе ти се покажат факти и аргументи дека си се избламирал, наместо да ќутиш и да се повлечеш, да признаеш дека те излажала сликата што ти ја покажал твитерашкиот Панче Малдини, ти сеа ќе тераш бајат хумор, секта, шарена револуција, капија и слични глупости.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.497
Поени од реакции
5.162
Ниту на Република ја има, ниту пак некој друг медиум го пренесе ова како вест. Значи. намалете малце твитер сомнителни акаунти кои се прават за кликови и прегледност. :) Ете постави ми линк од република кај што е тагната, или од некој посериозен медиум..А ако ти се верува, сакаш ли Шумоликоски Величе утре да го замени Инзаги на клупата на Интер? Не вистина, така на Твитер напишаа....
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.549
Поени од реакции
5.529
Ниту на Република ја има, ниту пак некој друг медиум го пренесе ова како вест. Значи. намалете малце твитер сомнителни акаунти кои се прават за кликови и прегледност. :) Ете постави ми линк од република кај што е тагната, или од некој посериозен медиум..А ако ти се верува, сакаш ли Шумоликоски Величе утре да го замени Инзаги на клупата на Интер? Не вистина, така на Твитер напишаа....
https://football-italia.net/juventus-investigated-for-dodgy-deals-with-agents-report/ A вака кога не е на твитер и го има и на друг медиум се важи ли?
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.240
Поени од реакции
7.184

Scirea

⬜⬛⬜⬛⬜⬛⬜⬛⬜
Член од
4 август 2010
Мислења
26.072
Поени од реакции
78.333
Што к... не боли за внатрешните интриги на една криминална оргиназиација. Нека земат нека направат шоу на ТЛЦ како Кардашијанс па кој гледа гледа...
Што сереш одма, по грешка наместо во фан клуб тука сум го постирал...избришан е постот, оди сега дркај на Кејтлин Џенер.
 
Последно уредено:

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.055
Поени од реакции
8.901
За Интер да има некој финансиски скандал ќе треба да го преведуваат и на кинески. :pos: Полесно им е да го заташкаат счучајот.

Сериозно, еден нема поштен во ова Серија А, џабе се караме и сеириме. Бизнис е.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
3.804
Поени од реакции
8.318
За Интер да има некој финансиски скандал ќе треба да го преведуваат и на кинески. :pos: Полесно им е да го заташкаат счучајот.

Сериозно, еден нема поштен во ова Серија А, џабе се караме и сеириме. Бизнис е.
Така е!
На Сити, ПСЖ, ИСИС и остали арапски филијали не смее да им се ѕирне во сметките!
Ама затоа некој клуб у Италија ќе го јаде стапот за 100 ќебабчиња…

И после о-леле ама популарност, о-леле абе спонзори немаме, о-леле нема пари за трансфери…
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
18.897
Поени од реакции
16.010
Така е!
На Сити, ПСЖ, ИСИС и остали арапски филијали не смее да им се ѕирне во сметките!
Ама затоа некој клуб у Италија ќе го јаде стапот за 100 ќебабчиња…

И после о-леле ама популарност, о-леле абе спонзори немаме, о-леле нема пари за трансфери…
Па тие му се најголем спонзор на Чеферин кој во 1 ден се премисли за супер лигата за сега да се пресели баш кај неговите спонзори и Ањели од председателска позиција го замена со Шеикот од ПСЖ а не со некоја фудбалска личност од БИЛО КОЈ КЛУБ друг.
Автоматски споено мислење:

Наводно случајов е отворен против агентите а не против Јувентус, Јувентус е дел од истрагата ама ќе бидат сигурно и др клубови каде што имаат играчи дотичниве агенти. Бар така се шушкаше по италијанските Јуве форуми... можи и јас да сум грешка
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.441
Поени од реакции
4.591
Па тие му се најголем спонзор на Чеферин кој во 1 ден се премисли за супер лигата за сега да се пресели баш кај неговите спонзори и Ањели од председателска позиција го замена со Шеикот од ПСЖ а не со некоја фудбалска личност од БИЛО КОЈ КЛУБ друг.
Автоматски споено мислење:


Наводно случајов е отворен против агентите а не против Јувентус, Јувентус е дел од истрагата ама ќе бидат сигурно и др клубови каде што имаат играчи дотичниве агенти. Бар така се шушкаше по италијанските Јуве форуми... можи и јас да сум грешка
E da be sekogas mora da e spinuvano kao ne e so Juve so agentite e, ne e za Juve a Agneli e, za Nedves e, za Mogi e


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom