Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.006
Какво е правилото за игра со рака во Италија, кога е во фаза на градење на акција? Во Англија се суди игра со рака, само ако е од играчот што го дал голот, или во овој случај Костиќ.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.543
Поени од реакции
3.210
Какво е правилото за игра со рака во Италија, кога е во фаза на градење на акција? Во Англија се суди игра со рака, само ако е од играчот што го дал голот, или во овој случај Костиќ.
Правилото во Италија е: секогаш кога е против Интер се што е со рака со суди
 
C

confusion

Гостин
Очајната вистина за Интер и Милан сезонава, па ајде и Рома ќе ги земам е дека Јувентус дури и со одземени 15 бода, пак им дише во врат за топ4.
Не знам зошто Интер и Милан не го земат Сари, види со Лацио какви резултати вади и двата тима имаат подобра екипа од Лацио.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.649
:pusigo::pusigo:
Kaj si kurvo esi mi dobar?Se pojavuvate so drugarti Boom Shaka Laka samo posle dobar rezultat ili za provokacii koga drugite gubat,a koga vasata sugava i vosliva volcica gubi ve nema do slednata prilika.
Epa poso znam deka citas nazdravje bricenje i kratko potstrizuvanje
Друже, јас се појавувам тука од 2008 година па до ден денес, без разлика Рома кое место е, дали губи или тепа. Имам над 10000 мислења од кои 50% се во темите за Серија А, 40% се во фан клуб Рома, 10% било каде, така да не ме знаеш добро и ич не си во право :)
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.491
Поени од реакции
4.334
Друже, јас се појавувам тука од 2008 година па до ден денес, без разлика Рома кое место е, дали губи или тепа. Имам над 10000 мислења од кои 50% се во темите за Серија А, 40% се во фан клуб Рома, 10% било каде, така да не ме знаеш добро и ич не си во право :)
Прашај го пупоне дали го познава?:icon_lol:
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.530
Поени од реакции
10.017
Очајната вистина за Интер и Милан сезонава, па ајде и Рома ќе ги земам е дека Јувентус дури и со одземени 15 бода, пак им дише во врат за топ4.
Не знам зошто Интер и Милан не го земат Сари, види со Лацио какви резултати вади и двата тима имаат подобра екипа од Лацио.
Немој така…
Тие два тима да паднат толку ниско, па Сари да го зимаат..
Испод част им е..
Како беше тоа..? Освен Клоп и Пеп нема други тренери на светов…

Edit:Спалети треторазредниот што на 60 години прв пат титула ќе земе, па ич не го ни рачунаме..
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Какво е правилото за игра со рака во Италија, кога е во фаза на градење на акција? Во Англија се суди игра со рака, само ако е од играчот што го дал голот, или во овој случај Костиќ.
Исто е и во Италија, играш ракомет или одбојка до завршниот пас од квотербекот, и последниот играч (на пример Костиќ) треба да даде гол со било кој дел од телото освен раката.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.867
Какво е правилото за игра со рака во Италија, кога е во фаза на градење на акција? Во Англија се суди игра со рака, само ако е од играчот што го дал голот, или во овој случај Костиќ.
ne veruvam deka e vaka i vo anglija, golot e priznat zaso nemale jasna slika dali igral rabiot so raka ili ne. :)
Sakas da kazes deka u Anglija moze da si ja zeme da si ja nosi ko u ragbi, ama da ne dade gol, var ne smee da intervenira? Ne veruvam da se do tolku retardirani.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.593
Каква мизерија од лига, Јуве од -15 пак ќе си се врати во топ 4 на крај. :pos:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.006
ne veruvam deka e vaka i vo anglija, golot e priznat zaso nemale jasna slika dali igral rabiot so raka ili ne. :)
Sakas da kazes deka u Anglija moze da si ja zeme da si ja nosi ko u ragbi, ama da ne dade gol, var ne smee da intervenira? Ne veruvam da se do tolku retardirani.
Голот беше признат. Такво е правилото, освен ако играчот не направи намерно движење со раката кон топката.

How is this not a HANDBALL? #VAR - YouTube

"If an attacking player's accidental handball immediately precedes another player scoring, the goal will now be awarded, when last season it was likely to have been ruled out. However a player will still be penalised if he commits an accidental handball immediately before scoring himself"
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.867
Голот беше признат. Такво е правилото, освен ако играчот не направи намерно движење со раката кон топката.

How is this not a HANDBALL? #VAR - YouTube

"If an attacking player's accidental handball immediately precedes another player scoring, the goal will now be awarded, when last season it was likely to have been ruled out. However a player will still be penalised if he commits an accidental handball immediately before scoring himself"
Dobro, znaci retardirani se, zatoa i se kvici za apsurdni var odluki u anglija sekoj vikend.
Ne e toa slucaj vo Italija, ako nema jasna slika samo togas VAR ne e vo moznost da reagira.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom