Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Abe, jasno mi e deka pravele matni raboti i eve vekje go jadat kurot nemien za toa, a i ushte kje go jadat, ama deka nekoj drug kje go zemel Ronaldo ili deka Fiorentina ne sakala da go dade Vlahovich vo Juve :))) Vtora opcija na Vlahovich beshe nadvor od Italija, Milan ni priblizhno nemashe da ponudi na Fiorentina za nego, znachi pak Italija imala korist shto Juve dal tolku pari za nego, od edna strana Fiorentina se opari, od druga Vlahovich ostana vo Italija.
Автоматски споено мислење:


Abe umren eden, ne negiram deka nekoj drug e kriv, kriv e Juve i kje go jade, vekje i go jade i toa nemien, ama i vie so sila izigravate neshto tuka a ne ste nishto poarni, ni Juve, a ni milanskite klubovi se cvekjinja za mirisanje.
Па со оглед на тоа ни Милан ни Интер не се глупираа со трошење на пари што немаа како да ги оправдаат за разлика од јуве кој за што е и казнат не да се цвеќиња за мирисање, цела рајска градина се во спредбата со криминалците.
Автоматски споено мислење:

мршојадците се навртија против јуве а не свакаат дека ова ке биде лошо за лигата и нивните клубови мислат дека нивните клубови ке станат поголеми од јуве гадно се заебале дебело ке патат финансиски пошто нема да има големи инвестиции во лигата тој тренд го почна вечитиот бог морати од кога го презема интер јуве му беше трн во око ова го пишувам за оние постари членови кои пратат сериа а повеке децении делумно во 2006 му успеа сонувајте дека сте поголеми од јуве :)
Готово бе. Ќе се извинат јуве и се ќе им простат. Па дури ќе им платат и ќе им вратат титулите од калчополи. Се само за да не се осеќате увредени и големиот јуве што го брани угледот на серија А. Мада трагично е после се Јуве и углед во иста реченица да се стават ама ако.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.240
Поени од реакции
7.923
Па со оглед на тоа ни Милан ни Интер не се глупираа со трошење на пари што немаа како да ги оправдаат за разлика од јуве кој за што е и казнат не да се цвеќиња за мирисање, цела рајска градина се во спредбата со криминалците.
Ne sakam vo minato da se navrakjam ali poveli.
IMG_20230120_224801.jpg
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.054
Поени од реакции
12.517
мршојадците се навртија против јуве а не свакаат дека ова ке биде лошо за лигата и нивните клубови мислат дека нивните клубови ке станат поголеми од јуве гадно се заебале дебело ке патат финансиски пошто нема да има големи инвестиции во лигата тој тренд го почна вечитиот бог морати од кога го презема интер јуве му беше трн во око ова го пишувам за оние постари членови кои пратат сериа а повеке децении делумно во 2006 му успеа сонувајте дека сте поголеми од јуве :)
Taka e батко влатко.
Ајде сеа ќебето преку глава и како што пее една пејачка - исплачисе,биче ти лакше :свиркам::свиркам::свиркам:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.338
Поени од реакции
6.254
Abe, jasno mi e deka pravele matni raboti i eve vekje go jadat kurot nemien za toa, a i ushte kje go jadat, ama deka nekoj drug kje go zemel Ronaldo ili deka Fiorentina ne sakala da go dade Vlahovich vo Juve :))) Vtora opcija na Vlahovich beshe nadvor od Italija, Milan ni priblizhno nemashe da ponudi na Fiorentina za nego, znachi pak Italija imala korist shto Juve dal tolku pari za nego, od edna strana Fiorentina se opari, od druga Vlahovich ostana vo Italija.
Чек сеа, не можеш пример да ми извадиш од контекст брат. Не мора да е Роналдо и Влаховиќ. Нека биде било кој друг. Ако Милан или Интер пумпале финансиски дека има капацитет да го покријат трансферот на тој X фудбалер зошто да не го земат? Шкриниар е пример погоре, ако Интер сега го продаде Туку Кореа за 200 милиони, ете пари за за плата на Шкриниар решен проблем. Јуве им ја пумпале вредноста на младинците, ги продавале кај другиве вмешани и пумпале пари да покриваат плати и трансфери.
Не е битно кој трансфер е во прашање, основата на проблемот или криминалот у случајов е што за они да си ги овозможат тие трансфери лажно кревале вредност на играчи.
Едино од ваши коментари што испадна денеска реално е дека сите треба да го лапаат немиен за овоа, и Новара и Про верчели и кој останат е таму. Само реално вие ќе го јадете сами пошто претседникот ваш е главен на проектот за Суперлига.
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.091
Поени од реакции
2.145
Чек сеа, не можеш пример да ми извадиш од контекст брат. Не мора да е Роналдо и Влаховиќ. Нека биде било кој друг. Ако Милан или Интер пумпале финансиски дека има капацитет да го покријат трансферот на тој X фудбалер зошто да не го земат? Шкриниар е пример погоре, ако Интер сега го продаде Туку Кореа за 200 милиони, ете пари за за плата на Шкриниар решен проблем. Јуве им ја пумпале вредноста на младинците, ги продавале кај другиве вмешани и пумпале пари да покриваат плати и трансфери.
Не е битно кој трансфер е во прашање, основата на проблемот или криминалот у случајов е што за они да си ги овозможат тие трансфери лажно кревале вредност на играчи.
Едино од ваши коментари што испадна денеска реално е дека сите треба да го лапаат немиен за овоа, и Новара и Про верчели и кој останат е таму. Само реално вие ќе го јадете сами пошто претседникот ваш е главен на проектот за Суперлига.
Лажно кревале цена на играчи???


Кој ја одредува вредноста?

Како може да биде лажно ако Јуве си го процениле играчот дека вреди толку пари?

Ова не ви го разбирам.

Како Фиорентина ја постави цената за Влахович на 70 милиони, реално или лажно?

Има некој кој кажува па Јуве манипулирале со цената?
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.054
Поени од реакции
12.517
Буквално осудени за закон што не постои.

Апасиеф ова го бута на Уставен.

Лесно.
Душички тие напатени :(
Вака исто ви напраија коа ве протераа во серија Б,кога Морати незаконски ги прислушкувал моџи и компанија како делегираат судии и местат текми у ваша корист.
Мене стварно многу ми падна жал и тогаш,а богами и сеа :(
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.338
Поени од реакции
6.254
Лажно кревале цена на играчи???


Кој ја одредува вредноста?

Како може да биде лажно ако Јуве си го процениле играчот дека вреди толку пари?

Ова не ви го разбирам.

Како Фиорентина ја постави цената за Влахович на 70 милиони, реално или лажно?

Има некој кој кажува па Јуве манипулирале со цената?
Чим ви пресудија, која е потребава од прашањава?
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
295
Поени од реакции
158
Па со оглед на тоа ни Милан ни Интер не се глупираа со трошење на пари што немаа како да ги оправдаат за разлика од јуве кој за што е и казнат не да се цвеќиња за мирисање, цела рајска градина се во спредбата со криминалците.
Автоматски споено мислење:


Готово бе. Ќе се извинат јуве и се ќе им простат. Па дури ќе им платат и ќе им вратат титулите од калчополи. Се само за да не се осеќате увредени и големиот јуве што го брани угледот на серија А. Мада трагично е после се Јуве и углед во иста реченица да се стават ама ако.
хаха џабе ви се објаснува кога не ја сваќате поентата лигата без силен финансиски јувентус ке биде за 10класи подоле успех за милан и интер ке биде да поминат група
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.091
Поени од реакции
2.145
FB_IMG_1674254830968.jpg

Еве уште бројки на слика, пошо Син не знае поинаку да прочита.

Иначе, fun fact, Интер го зеде Марота затоа што тој ја измисли оваа Плусваленца, а тие се заглавени до гуша, им требаше богот за оваа работа за да сработи малце и за нив.

Оправдана казна ќе беше ако кај Јуве бројката беше 673м а кај другите напатени души 0м.

Значи сите го користат ова, како само Јувентус добил спортска предност еве незнам.

Пошо Де Лаурентис онака имаше 70м под кревет за да го купи Осимен.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.579
Поени од реакции
3.276
Душички тие напатени :(
Вака исто ви напраија коа ве протераа во серија Б,кога Морати незаконски ги прислушкувал моџи и компанија како делегираат судии и местат текми у ваша корист.
Мене стварно многу ми падна жал и тогаш,а богами и сеа :(
Седи раат, џабе трљаш руки
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
295
Поени од реакции
158
Taka e батко влатко.
Ајде сеа ќебето преку глава и како што пее една пејачка - исплачисе,биче ти лакше :свиркам::свиркам::свиркам:
нема што да плачам ти ке плачеш за некоја година кога интер ке нема кој да го купи :)
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
хаха џабе ви се објаснува кога не ја сваќате поентата лигата без силен финансиски јувентус ке биде за 10класи подоле успех за милан и интер ке биде да поминат група
Готово се ќе им простат. Простени им се сите криминали. Чим вие така викате готово. Дури и поголеми криминали ќе им дозволат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom