Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.860
Поени од реакции
54.390
Можеше да го свирне бе, да беше топката уште малце поблиску до играчот на Монца чист пенал. Посмешни пенали се свиреле.

Тоа за голот на Ачерби свирна фаул од Гаљардини. Такви дуели има при секој прекин, овој едвај чекаше да свирне.

На крај краева ништо не го пере овој срам од Интер. Вака титула ни у индиско првенство не се освојува.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.658
Поени од реакции
13.156
На страна сеир, бев убеден дека Интер ќе ги згази. Без претерување, ова ми е еден од најнеочекуваните резултати оваа сезона.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.609
Поени од реакции
2.777
На страна сеир, бев убеден дека Интер ќе ги згази. Без претерување, ова ми е еден од најнеочекуваните резултати оваа сезона.
Klasicna mestajka, na kraj imase monza i dve sansi za da tepa i celosen presvrt 50 kvota (dva u kec) ... Igra za kladilnici . Cel svet ja imase inter 2ka
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
Klasicna mestajka, na kraj imase monza i dve sansi za da tepa i celosen presvrt 50 kvota (dva u kec) ... Igra za kladilnici . Cel svet ja imase inter 2ka
Молотов коктел би ти напикал у уста и со јаже за врзување бродови би ти ја затворил устата ради муабетиве што ги праиш. Не кур се понашај ко даунов синдром да имаш ти ебам тоа мртвиот.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.609
Поени од реакции
2.777
Молотов коктел би ти напикал у уста и со јаже за врзување бродови би ти ја затворил устата ради муабетиве што ги праиш. Не кур се понашај ко даунов синдром да имаш ти ебам тоа мртвиот.
Sto sakas pravi, ednostavno toa e realnosta.. go isisavte nacisto.. monza vi igrase tika taka..
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.543
Поени од реакции
3.210
Прво му го донесоа првиот пораз на Наполи сезонава и му овозможија на Јувентус да се приближи до првото место, а денес изгубија бодови за уште повеќе да заостнат во однос на Јуве. :icon_lol:

Шала на страна, Монца се јаки и очекував рутинска победа.
Интер треба да се среќни со бодот кој ќе им вреди како 6 во борбата за 5то место
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.469
Поени од реакции
4.622
Прво му го донесоа првиот пораз на Наполи сезонава и му овозможија на Јувентус да се приближи до првото место, а денес изгубија бодови за уште повеќе да заостнат во однос на Јуве. :icon_lol:

Шала на страна, Монца се јаки и очекував рутинска победа.
Интер треба да се среќни со бодот кој ќе им вреди како 6 во борбата за 5то место

:pos:
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.593
Мене уште ме болат очите од мечот Јуве - Удине, па мораа гол на крај да дадат, полош меч у живот немам гледано. Монца - Интер за едно 10000000 пати подобар меч, и секако крајот врв :uzi:
 
Член од
10 ноември 2022
Мислења
299
Поени од реакции
880
Како е ова пенал за Фиорентина? Играчов на Сасуоло прв стигна до топка и овој го напуца у рака. Патем, топката по ударот одеше у спротивен правец од голот. :pos:
Тоа е трагедијата на варот и модерниот фудбал. Новата тактика е влези во 16 и пробај да погодиш некој одбранбен играч во раката. Срамен пенал, против духот и смислата на фудбалот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom