Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Да, само што и во двете ситуации никој од надвор не го уништува туку они внатрешно сами се уништуваат. Така да малце ти е погрешна перцепцијата околу ова што се случува со Јуве. Не ја барај кривицата во некој надворешен фактор и некоја измислена хајка против Јуве, барај ја во самите внатрешни структури на клубот.

Криминални елементи очигледно постојат, постоеа и во 2006та, ниту тогаш, а ни сега не ги присилил Јуве да користат криминални елементи за да створат одредена предност.
Постојат секако, но сигурно НЕ е само Јувентус како клуб во таа финансиска измама... ама другите небитни се. Тоа ми беше поентата.

За 2006-та сум коментирал и тоа е сосема друга тема. Не верувам во вакви местенки и слични глупости, доволно е да се види само составот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Постојат секако, но сигурно НЕ е само Јувентус како клуб во таа финансиска измама... ама другите небитни се. Тоа ми беше поентата.

За 2006-та сум коментирал и тоа е сосема друга тема. Не верувам во вакви местенки и слични глупости, доволно е да се види само составот.
У што не веруваш бе, у Калчополи? Мајсторе имаш докази испишани на илјадници страни, прислушкувани разговори, слики, видеа, и ти не веруваш во тоа? Башка има едно 2000000 одбиени жалби што ги има поднесено Јувентус, така да не знам што да ти кажам. Ова е како да тврдиш дека Груевски не е крив и дека џабе избегал во Унгарија.
 

433

Член од
17 август 2021
Мислења
98
Поени од реакции
309
Многу ми е смешно што Италијанскиве новинари 2/3 пати годишно си играат курот со голема фан база у Италија. Им пуштаат муабет Јувентус лопови и овие полудуваат,шернуваат свашта, одма со ставот Јувентус во втора лига и пресреќни такви додека не испадне спротивното и да се смират.

Секоја година ко на куче со стапче коа ке му напраиш лажњак и трча ко улаво го бара така и тие. Смирете се во секоја промена барате скандал, не е скандал смена на управа е и ако има нешто незаконски сигурно ке ги казнат. Не ли научивте до сеа, скокни па кажи оп.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
Многу ми е смешно што Италијанскиве новинари 2/3 пати годишно си играат курот со голема фан база у Италија. Им пуштаат муабет Јувентус лопови и овие полудуваат,шернуваат свашта, одма со ставот Јувентус во втора лига и пресреќни такви додека не испадне спротивното и да се смират.

Секоја година ко на куче со стапче коа ке му напраиш лажњак и трча ко улаво го бара така и тие. Смирете се во секоја промена барате скандал, не е скандал смена на управа е и ако има нешто незаконски сигурно ке ги казнат. Не ли научивте до сеа, скокни па кажи оп.
Класична заблуда и живеење у некој измислен свет јер штотуку се опиша самиот себе уствари, со оглед дека од 2010 нагоре бевте убедени дека Интер ќе биде избркан во втора лига, дека лигата ќе им исплати пола миљарда евра на јуве а да не заборавиме и дека ќе им го вратат земеното скудето и све остало у кое верувавте до пред неколку месеци. И све тоа документирано на нетов, вклучувајќи го и форумов.
 

433

Член од
17 август 2021
Мислења
98
Поени од реакции
309
Класична заблуда и живеење у некој измислен свет јер штотуку се опиша самиот себе уствари, со оглед дека од 2010 нагоре бевте убедени дека Интер ќе биде избркан во втора лига, дека лигата ќе им исплати пола миљарда евра на јуве а да не заборавиме и дека ќе им го вратат земеното скудето и све остало у кое верувавте до пред неколку месеци. И све тоа документирано на нетов, вклучувајќи го и форумов.
Можеби дел од фановите на Јувентус да, но јас лично секогаш сум бил објективен и не дозволувам да бидам манипулиран ради 2/3 новинарски статии. Јас не сум дел од тие, но за разлика од мене ти и прилично многумина на форумов влагате у таа група. Таквите ко вас најчесто ги користат во светот за бутање влади. Без навреда
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.603
Поени од реакции
5.571
Многу ми е смешно што Италијанскиве новинари 2/3 пати годишно си играат курот со голема фан база у Италија. Им пуштаат муабет Јувентус лопови и овие полудуваат,шернуваат свашта, одма со ставот Јувентус во втора лига и пресреќни такви додека не испадне спротивното и да се смират.

Секоја година ко на куче со стапче коа ке му напраиш лажњак и трча ко улаво го бара така и тие. Смирете се во секоја промена барате скандал, не е скандал смена на управа е и ако има нешто незаконски сигурно ке ги казнат. Не ли научивте до сеа, скокни па кажи оп.
Да смена на управа поради голем скандал. Ама ако правите си филмови дека само приказни се сега.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
Obi uredu e druze, realno veze nemas kako funkcionira novinarskiot svet na cizmava, ima razlika od novinari do novinari ne mozes site vo isti kosh da gi stavis i da gi sporeduvas so Marka shmarka, ili angliskite glupi vesnici, pretpostavuvam poim nemase ni za vreme na Kalcopoli sto sve se desavase vo mediumskiot svet dodeka apsolutno nikoj ne veruvase deka juventus na krajot od denot ke zavrsi vo vtorata liga, iako konkretno GDS toa togas go crtaa ko realno scenario, so informacii od prva raka, so vadenje na telefonski transkripti i slicno. Vesnicite pisuvaat za moznite opcii ko kazna, toa im e rabota, nieden od niv ne tvrdi sega deka ke bide bas taka, ko prvo ni ovie sto vcera podnesoa site kolektivna ostavka ne se osudeni za bilo sto, taka da otom potom, sto bi se reklo kockata e frlena i ke vidime sto tocno ke iskoci od ova.

Ali kako i da e ne veruem deka bas toa ke se desi ne znam od kaj si iskopal takov zaklucok ama i ne veruvam deka juve ke ostane necepnat od vakov skandal, ako se dokaze deka nivnite direktori napravile kriminal, nevozmozno e klubot da ostane imun na nekakva kazna ako e toa slucaj.
Во право си, везе немам, поготово во однос на тебе.
Многу повеќе од мене ја познаваш и самата лига и медиумите и новинарите што коментираат околу истата.

Не ми беше поентата да се курчам нешто, туку само да ти кажам дека не треба да те изненадуваат бомбастични најави за испаѓање во Сериа Б од страна на новинарите, поготово не во денешната ера на интернетот каде што не постои новинарски интегритет и секој може да си пренесе што му душа сака без притоа тоа да биде поткрепено со некакви факти или па да сноси некакви последици за погрешно пренесеното.

Јас не споделив никаков заклучок, само кажав дека исто како тебе во оваа фаза на истражувањето не треба да се носат никакви заклучоци. Зашто казната може да биде од финансиска за клубот и решетки за поедини ликови, до спортска и минусирање на бодови или исфрлање во подолните лиги.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
Во право си, везе немам, поготово во однос на тебе.
Многу повеќе од мене ја познаваш и самата лига и медиумите и новинарите што коментираат околу истата.

Не ми беше поентата да се курчам нешто, туку само да ти кажам дека не треба да те изненадуваат бомбастични најави за испаѓање во Сериа Б од страна на новинарите, поготово не во денешната ера на интернетот каде што не постои новинарски интегритет и секој може да си пренесе што му душа сака без притоа тоа да биде поткрепено со некакви факти или па да сноси некакви последици за погрешно пренесеното.

Јас не споделив никаков заклучок, само кажав дека исто како тебе во оваа фаза на истражувањето не треба да се носат никакви заклучоци. Зашто казната може да биде од финансиска за клубот и решетки за поедини ликови, до спортска и минусирање на бодови или исфрлање во подолните лиги.
Abe ova znae ko da otvoris primer objava od dokaz mk, ili sase politiko, znaci odma znaes deka toa sto go citas ti vrega inteligencija i nema vrska so realnosta, duri i da ima, od niv koga e pod difolt mavas crta. Ne deka se potpiram ja na takvi mediumi od Italija a i od ovie golemive ko GDS, SKY, Corriere dela Sera kur se trese, u globala statiite za vakvi stvari im se solidno skockani, kako sto treba da nalikuva edna novinarska objava. Temelni se, koristat dobri izvori, odnosno, so drugi zborovi, drzat voda sto bi rekle. Nikoj od niv momentalno ne se istrcuva so tvrdenja od tipot juve ke ide vo vtora liga i slicno, ama dolzni se da ja izvestat javnosta za moznite posledici dokolku se ispostavat tocni obvinuvanjata kontra celnicite na juventus.

E sea ja, ti, stekot, ko obicni smrtnici, na sto da se potpreme ako ne na vakvi nekoi objavi, i vrz baza na toa da izgradime nekoe mislenje? Toa se prai na temava, i uz put se forsira, se provocira, i slicno, ko sto si dolikuva za eden forum.

Ali bottom line, ko sto rekov, tuku taka ne se raspusta cel bord na direktori na eden klub, narocito ne vo vakov del od sezona, sto znaci nestata se daleku od idealni za juventus kako klub i za ova mozes samo sopstvena logika da koristis za da go zaklucis. Pak se vrakam na ona od ponazad, kockata e frlena, ili pandorinata kutija e otvorena, a sto ke iskoci od sve ova ostanuva da vidime. Ja stojam na toa deka juve kako klub ke bide kaznet, makar i simbolicno, dovolno e vo kontekst na toa za da se potvrdi deka rabotele valkano ... pak. Momentalno klimata vo Italija ne e takva ko za vreme na Kalcopoli koga veke stanuvase sve poizvesno deka juventus debelo ke go jade, ama bogznae sto sve moze da iskoci od istragata, dokazite seuste ne se prilozeni bar ne mediumski, samo se spekulira, od whatsapp muabeti sto gi imaat istrazitelite do ostali nekoi sitnici koi moze da mu nastetat na klubot, ko parite sto Ronaldo gi dobival i dokumentite sto bile unistuvani i krieni.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
sase politiko, znaci odma znaes deka toa sto go citas ti vrega inteligencija i nema vrska so realnosta,
Па ти едно време претплатник му беше на Саше Политико и плаќаше месечно за да го читаш, не знам зашо се закопуваш вака.
 
Член од
25 ноември 2022
Мислења
26
Поени од реакции
32
Ќе го најдат Ањели за неколку дена во Унгарија,голема е работава со Јуве штом си ги спакувале куферите.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.659
Поени од реакции
13.159
Италјанците се махери за уништување. Нешто како во Македонија, ако те гледаат дека ти оди ќе ти пратат инспекција.
ЗАВИДЛИЗАМ, што би рекол уште еден чесен, како Ањели, бизнисмен од Струмица.
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.089
Поени од реакции
2.145
Еве 24 часа и никој не прочитал што е работата.

Телото што го обвинува на Јуве за лажно претставување на добивки/загуби израчунале дека треба да пријават поголема загуба за да нема санкции, тие 200 и нешто милиони што се споменуваат, Ањели и Елкан биле против.

Други членови на бордот биле за, на крај тој што кажува, Елкан во случајов им рекол сите да си заминат.

Ањели ќе го префрлат во Ферари, се споменува дека Недвед ќе се врати во новиот борд на директори.

Така да, ако имало некој што работи спроти интересите на клубот, сега го нема.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom