Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Дибала е колатерална жртва во темата, затоа што повеќето почнаа да ја величаат Рома, а да го омаловажуваат шампионот.
За Рома и со право се дигна хајп.
Одлично пазареа летово, имаат веќе докажан победник на клупа, е сеа дали ќе ги склопат коцките и ќе изненадат останува да видиме.

Дибала како играч е глупо да се омаловажува, типот пред 2 сезони беше прогласен за МВП на Серија А, тогаш со камења фрлавте по мене кога кажав дека не е мвп, особено фановите на Јуве.
Има квалитети аргентинецот. Буквално е играч што со еден потег може да реши натпревар.


Околу шампионот исто ми е глупо омаловажувањето. Милан убаво се засили, ако им се погодат засилувањата ќе бидат доста поопасни од лани.
Иако сезонава барем според меркатово треба да е многу интересна и неизвесна.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.236
Поени од реакции
5.159
Дај нека поминат првите 3-4 кола да примат Рома 67 гола и да прекинете со глупиот форс, јако се засилиле Рома :D

И уште појакиот форс, победникот Мурињо што не освоил права титула поише од 10 години и сега си го лади у било кој тим што ќе му даде добра плата.

Дибала после првите 10-12 кола обавезно ќе паузира, Заниоло е исто со стаклени нозе кои се тие играчи што ќе освојуваат титула???
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Дај нека поминат првите 3-4 кола да примат Рома 67 гола и да прекинете со глупиот форс, јако се засилиле Рома :D

И уште појакиот форс, победникот Мурињо што не освоил права титула поише од 10 години и сега си го лади у било кој тим што ќе му даде добра плата.

Дибала после првите 10-12 кола обавезно ќе паузира, Заниоло е исто со стаклени нозе кои се тие играчи што ќе освојуваат титула???

Титула со Челзи во Премиер Лига.
Европа Лига со Манчестер Јунајтед
Годинава европски трофеј со Рома, која немаше видено со очи две децении.

Победникот Мурињо, значи, самиот има освоено повеќе титули од Милан во последните 10 години.

На тема Дибала. Is this you?

20220811_172225.jpg 20220811_172240.jpg


Едно е да не се согласуваш дека Рома е фаворит за Скудето, мислење кои освен некои навивачи на Рома, никој не го смета за сериозно, а друго е да го деградираш и те како добриот трансфер период на Рома и тренерска величина како Мурињо.
Намалете со бош муабет.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.236
Поени од реакции
5.159
Титула со Челзи во Премиер Лига.
Европа Лига со Манчестер Јунајтед
Годинава европски трофеј со Рома, која немаше видено со очи две децении.

Победникот Мурињо, значи, самиот има освоено повеќе титули од Милан во последните 10 години.

На тема Дибала. Is this you?

Прегледај го приврзокот 341459Прегледај го приврзокот 341460


Едно е да не се согласуваш дека Рома е фаворит за Скудето, мислење кои освен некои навивачи на Рома, никој не го смета за сериозно, а друго е да го деградираш и те како добриот трансфер период на Рома и тренерска величина како Мурињо.
Намалете со бош муабет.
Од премиер титулата на Мурињо со Челзи се поминати 8 години....еве не 10 ама 8 години нема титула.

Мики маус титули како конференциска јужна моравска лига или Лига на Европа не ги коментирам, да сум фан на Кадиз или Елче па да се радувам на такви успеси....

И стојам на тоа дека Дибала е топ играч ама ќе биде пола првенство повреден, едно е да биде у веќе изграден тим како Милан или Интер па да биде "буст" на тимот а друго е у Рома што треба на грб и стаклени колена да ги носи....сите знаеме како ќе заврши тоа.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.762
Поени од реакции
13.410
Торино има одличен договор за Никола Влашиќ. Позајмица со право да го купат за 15 милиони.

Не би се изненадил веќе тогаш да вреди преку 20 милиони. Ќе му одговара Торино со Јуриќ.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.543
Овој РАТМ мислев фудбал разбира, и сакам да го читам, ама Мурињо тренерска величина :icon_lol:

Слика од Мурињо има у речник до зборовите преценет и среќко
Druze, so Inter osvoi LS, znaes kakva reptuacija imaa Inter vo LS do nego, ne samo LS, i prva i edinstvena sea za sea trojna vo istorija na kalco fudbal, a prethodno LS so ebanite Porto, so maniche, ferira, carlos alberto, defrel i ostali sto posle nego ne postoea na fudbalskata mapa, ova ako ne go pravi trenerska velecina, ne znam sto bi go praelo najiskreno, bonus samo mu se ostanatite ligaski tituli od pl, portugalija, italija i spanija plus ostali evropski kupovi. :)
Baska vtor zavrsi so Junajted u PL, mozda najgolem negov uspeh vo karierata. :tvg:
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.520
Монца го купиле и Пабло Мари од Удинезе. (y)
Ептен сериозно делува проектов и ако не се избламираат сезонава, нема да ме чуди догодина да донесат уште подобри засилувања од овие.
Досега ги договорија Марлон од Шахтјор, Ранокија, Крањо, Капрари, Карбони, Песина и Сенси.
Да го пазарат уште Белоти и ќе имаат 10/10 преоден рок. Вака се на 9/10 :D

 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Монца го купиле и Пабло Мари од Удинезе. (y)
Ептен сериозно делува проектов и ако не се избламираат сезонава, нема да ме чуди догодина да донесат уште подобри засилувања од овие.
Досега ги договорија Марлон од Шахтјор, Ранокија, Крањо, Капрари, Карбони, Песина и Сенси.
Да го пазарат уште Белоти и ќе имаат 10/10 преоден рок. Вака се на 9/10 :D


Why not Icardi :icon_lol:

@Syn се заебавав малце ако не беше очигледно, ама како и да е пак мислим дека е преценет, со Порто имаше ептен среќа, у неколку наврати у нокаут фазата, пред све поништениот гол на Сколс мислим дека беше, туе Порто не освојуе титула и Мурињо днска е тренер на белененшеш, али ок нека ви биде :)
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Овој РАТМ мислев фудбал разбира, и сакам да го читам, ама Мурињо тренерска величина :icon_lol:

Слика од Мурињо има у речник до зборовите преценет и среќко

Немој сега таа тема, ќе ја правиме големата. :icon_lol:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.800
Tогаш еднаш со Челзи во ЛШ кога го мушна од нигде Шурле во игра и овој ја реши, беше најмурињо момент за мене. :D
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.272
Марли тебе Анчелоти ти е најјак тренер така да не збори многу за преценетост и слично. :icon_lol: Мурињо за него е Фергусон.
Можеби, ако сме 2011/12 сезона.

Немој да бидеш новиот @Трибиани, да улетуваш клизечи со вакви мислења.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom