Serie A 2022/2023

Кои италијански клубови ќе освојат трофеи?


  • Вкупно гласачи
    72
  • Гласањето е завршено на .

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
2.380
Поени од реакции
3.616
Добро е почнаа и судииве да се тргаат....само што и играчиве на Милан се тргаат....да не го местат Удинезе за шампион :)

Више не се знае кој се трга а кој не....
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.739
Поени од реакции
8.778
Не знам баш. Повеќе ми личи на инцидентна сезона во ЛШ, отколку на нешто што ќе се повторува наредните сезони.

Реално им се погоди и ждрепката после групи.

Ако ништо друго, се надевам дека со овие пари барем ќе се сочуваат/купат некои фудбалери.
Тешко..

Работата во Европските натпреварувања е тоа што сите лиги освен ПЛ назадуваат со квалитет а не дека Италјанците нешто особено се подобрија....посебно после Короната Шпанската лига потона во беда , буквално за никаде се во споредба со тоа што беа претходно...

И искрено се сложвам дека инцидентна сезона е и тешко веројатно дека ќе се повтори вака Италјанските екипи да се борат за трофеи во Европа во наредните неколку години со оглед на тоа дека екипите генерално купуваат играчи за ефтино со позајмица и потрошени фудбалери од другите лиги.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
6.756
Поени од реакции
19.631
Ретко глупаво суштество е овој Ибањез.
Убедливо најлош стопер што сум го гледал во последниве пет години.
Секогаш прави некоја глупост, особено во важни натпревари.
Мртовец.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
24.766
Поени од реакции
73.847
И Мурињо се изгуби со замениве...:brlav:
Автоматски споено мислење:

Едит помошникот де...ама сигурно добива наредби од Мурџо за замениве
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.171
Поени од реакции
17.762
Rohahahama,Kurinjo udavi se u tvojata mizerija

Sent from my SM-A325F using Tapatalk
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
4.905
Поени од реакции
5.087
У време на комунизмот било вака, вие гласајте како сакате битно е кој брои.
ВАР нека каже шо сака битно е судијата како ќе протолкува. Си ја смири со рака, ич кур не им чуе.....
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
28.333
Поени од реакции
36.960
Duplo igranje so raka u faza od napad i ja pustija so VAR. :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Mnogu me interesira na koja osnova ova se desi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom