Serie A 2022/2023

Кои италијански клубови ќе освојат трофеи?


  • Вкупно гласачи
    71
  • Гласањето ќе се затвори: .

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
7.026
Поени од реакции
16.206
И да видат пацерите дека нивните клубови се тиња тоа не го менува фактот дека Јуве се криминалци.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.335
Поени од реакции
5.254
Очигледно е што им е намерата, Јувентус секогаш е казнуван најостро, затоа не ни имам пишано овде некое време, ако по некое чудо останат во прва лига, до година повторно ќе ги казнат, за што било.

Нека ги исфрлат во втора, па пацерите нека видат дека не е проблемот Јуве што нивните тимови се тиња.
Да да. Место да се засрамите малце што клубот ви е криминален во буквална смисла на зборот , правите глупи теории на заговор. Страшно.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
4.895
Поени од реакции
5.063
Лучијано Моџи што има доживотна забрана за да биде дел од официјалниот дел на фудбалот се појавил на меч на младинците на Наполи и Јуве доле кај делегатите. ФИГЦ истражува дали е така.
На овие и младинците ќе им ги пратат втора лига како тргна работава
 

velesizam

Гостин
Член од
28 јуни 2022
Мислења
1.115
Поени од реакции
4.518
Лучијано Моџи што има доживотна забрана за да биде дел од официјалниот дел на фудбалот се појавил на меч на младинците на Наполи и Јуве доле кај делегатите. ФИГЦ истражува дали е така.
На овие и младинците ќе им ги пратат втора лига како тргна работава
 

velesizam

Гостин
Член од
28 јуни 2022
Мислења
1.115
Поени од реакции
4.518
Ако е така. На купот нека го пратат Моџи да се симне на Меаца, нека оди втора лига нека си ебе све матер
Mislam deka pochavte da preteruvate, ako Juve bide kaznet i za ova i vie go pravdate togash ste samo polni so gomna.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
4.895
Поени од реакции
5.063

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
27.459
Поени од реакции
53.241
Еве ги и овие "поштените"

Те снема едно време, сигурно зафатен со правење пари па те немаше на темава кога во репнаа 15 бода. Еве ти еден хак од интенет, следниот пат кога ќе ве репнат 20 бода да не мора да правиш пауза од работа:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom