Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.985
Поени од реакции
17.518
Зошто ќе играат бараж Верона и Специја?

Сум заборавил како беа правилата.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.985
Поени од реакции
17.518
Да бре, знаев дека имаше такво нешто. Чиста глупост.

Иако, реално треба и двете да ги испратат директно во втора лига. Би ставил граница од 35 бодови најмалку за да останеш во прва лига, се подолу треба одма да оди во Серија Б.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.026
Поени од реакции
1.586
Di Maria i Kvardado vo posirokiot tim na sezonata, WTF?! Edniot so 5 nastapi cela sezona, vtoriot katastrofalen cela sezona, godinite go nadvasoja..
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.333
Поени од реакции
20.313
@FORZA ACM кога ќе види дека "гнидите шо се отцепија од Милан, против предавниците и издајниците шо користат наше име и играат на наш стадион" завршија пред нив на табела, освоија куп и играат ЛШ финале :

1685964972599.png
 
Последно уредено:
Член од
27 мај 2018
Мислења
626
Поени од реакции
1.047
@FORZA ACM кога ќе види дека "гнидите шо се отцепија од Милан, против предавниците и издајниците шо користат наше име и играат на наш стадион" завршија пред нив на табела, освоија куп и играат ЛШ финале :

Прегледај го приврзокот 380744
Рече навивач на нај куртонскиот клуб, да ме вадиме видеа как што влагаа на терен да се тепа со цела трибина ... .i.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.285
Поени од реакции
3.866
@FORZA ACM кога ќе види дека "гнидите шо се отцепија од Милан, против предавниците и издајниците шо користат наше име и играат на наш стадион" завршија пред нив на табела, освоија куп и играат ЛШ финале :

Прегледај го приврзокот 380744
Нема зошто, сто пати кажав заслужено е, сега дека кажав некои факти во афектна состојба на неубав начин е друго нешто. Тоа појќе се однесуваше на нашине шо не можат да се мотивираат против ваков противник и непријател да изиграат достојно во натпреварување каде имаме огромна историја и никогаш не сме изгубиле од талјанци. И затоа требаше да јадат ќотек шо го посрамија дресо.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.748
Поени од реакции
8.822
Нема зошто, сто пати кажав заслужено е, сега дека кажав некои факти во афектна состојба на неубав начин е друго нешто. Тоа појќе се однесуваше на нашине шо не можат да се мотивираат против ваков противник и непријател да изиграат достојно во натпреварување каде имаме огромна историја и никогаш не сме изгубиле од талјанци. И затоа требаше да јадат ќотек шо го посрамија дресо.
Тие се мотивираја ама едноставно толку му е силата ...кога си немоќен то е то, неможиш сега ти да истрчаш 10 километри под 45 минути...колку сакаш мотивирајсе залудно ти е.

Не за џабе Интер ги добива Милан 4 утакмици со ред без да примат гол во само неколку месеци...тоа ти е јасен показател дека се поквалитетна екипа со подобри играчи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom