Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Искрено не гледам кој од тимовиве што играат ЛШ наредна сезона би го сакал, никаде не ми се вклопува а и последниве 2 години е паднат ептен, плус константно повреден.
Моментално не, ама пред 2-3 години ќе беше идеален за тимови како Милан, Интер, Рома...па и Јуве играа со Мората две сезони, не гледам зашто да не беше тоа Белоти. Јбг, тоа е. Ќе служи како пример заедно со СМС за наредни генерации како не треба да тераат во кариерата.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Искрено не гледам кој од тимовиве што играат ЛШ наредна сезона би го сакал, никаде не ми се вклопува а и последниве 2 години е паднат ептен, плус константно повреден.
Па искрено би го зел Белоти пред Арнаутович како замена за Влахович :toe:

Платата е веќе друга работа :)
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Па искрено би го зел Белоти пред Арнаутович како замена за Влахович :toe:

Платата е веќе друга работа :)
Многу разбираш ти за да земиш некој :D...можиш и овај да го земиш ако сакаш :uzi:
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.655
Поени од реакции
13.156
Премногу е потценет и исмејуван Алегри.

Немој после да биде форсиран муабет, дека тој не е заслужен, туку добил добар тим!? ;)
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.131
Поени од реакции
4.957
Премногу е потценет и исмејуван Алегри.

Немој после да биде форсиран муабет, дека тој не е заслужен, туку добил добар тим!? ;)
Алегри е ужасен. Ужасен фудбал, Мурињо за него е joga bonito....

Сум го гледал Милан со Констант, Абате, Бонера, и остала боранија и пак сум издржувал пред телевизор да догледам до крај али тој очобол на Алегри нормален човек не го издржува.

Едино у 80 минута да пуштиш за да му ја видиш таа хиенска насмевка кога ќе го извади Влахович за да го стави Бонучи, тоа е уметност и само луѓе со висок IQ можат да разберат дека уствари тоа е филозофски потег на Алегри со кој сака да ја претстави апсурдноста на човечкото битие во овој модерен свет.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.655
Поени од реакции
13.156
Ќе почекам уште малку, па во нова тема ќе пишам кои ми се предвидувањата за следната сезона. Меѓудругото, може да биде и дека Јуве ќе заврши пред Интер.


Секогаш сум ги сакал тие "контра сите" прогнози. :cool:
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.416
Поени од реакции
3.634
Па да бидеме реални, да ги немаше Јувентус неколку киксови во почеток од сезоната, онака апсурдни кикови, што типично не ги прави, до крајот ќе се јадеше со Милан и Интер за титула... Во вториот дел беше јак, и редеше победи онака лагано, се до меѓусебниот дуел со Интер, кога и официјално ги исфрливме од трката за титула, малце фалеше да ни се придружи таму горе, Роналдо најискрено ги заеба за сите пари.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Па да бидеме реални, да ги немаше Јувентус неколку киксови во почеток од сезоната, онака апсурдни кикови, што типично не ги прави, до крајот ќе се јадеше со Милан и Интер за титула... Во вториот дел беше јак, и редеше победи онака лагано, се до меѓусебниот дуел со Интер, кога и официјално ги исфрливме од трката за титула, малце фалеше да ни се придружи таму горе, Роналдо најискрено ги заеба за сите пари.
Ене го уште пати мочкото.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Па да бидеме реални, да ги немаше Јувентус неколку киксови во почеток од сезоната, онака апсурдни кикови, што типично не ги прави, до крајот ќе се јадеше со Милан и Интер за титула... Во вториот дел беше јак, и редеше победи онака лагано, се до меѓусебниот дуел со Интер, кога и официјално ги исфрливме од трката за титула, малце фалеше да ни се придружи таму горе, Роналдо најискрено ги заеба за сите пари.
Исто и Влаховиќ и Киеза не изиграа минута заедно, на хартија треба да е подобар нападот на Јуве од лани но Киеза ќе се врати од тешка повреда, на Ди Марија му е прва сезона во Италија на старост, има многу прашалници кај Јуве. Плус без Киелини и Де Лигт, со Погба кој од мајка е прашалник... Тешка екипа е за прогнозирање, можи и 1ви и 6ти да завршат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom