Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Се уште сум под импресии дека повеќе се славеше што Хакан не освои титула него ли тоа дека Милан освои, али ок. :)
Да ти пројда импресиите

 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.302
Поени од реакции
7.434

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.753

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.822
Поени од реакции
10.551
Видете го господинот Бориело каков роденден славел. И нормално, забава без Пирло со чаша во рака и неколку промили алкохол во крвта не е забава.

Screenshot_20220619-125912_Instagram.jpg

Screenshot_20220619-125429_Instagram.jpg
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.860
Поени од реакции
54.390
И нормално, забава без Пирло со чаша во рака и неколку промили алкохол во крвта не е забава.
Најлошата забава во светот на забавите би било ова.
Го најде човекот за забава со таа козеста педофилска фаца лигава.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.658
Поени од реакции
13.156
Се зафркаваме за Лукаку, поради неговото однесување, но ова си е добар трансфер за Интер, единствено ако не се спремни финансиски, па во план имаат да жртвуваат еден фудбалер за него.



Дали Интер може да издржи да има тројца скапи фудбалери, со солидни плати и желни за првотимски статус, на само две позиции?

Пеп ја има таа ротација во Сити, но во Италија не сум сигурен дека има клуб, тренер, а и спремни "ѕвезди" фудбалери за такво нешто.

Кој би бил подготвен да биде во втор план од Лукаку, Лаутаро и Дибала? Лукаку се враќа во Интер поради тоа што не беше во прв план во Челзи, Дибала бараше да биде центарот околу кој ќе се врти се во Јуве, не ми делува дека е подготвен сега да биде играч за ротација. Лаутаро моментално е најдобар од сите нив, по однесувањето и прикажаното заслужува не само првотимски статус, туку и да им е главна точка на нивниот проект.


Инзаги да игра со тројца во напад? Да извади еден од среден ред, од одбрана би било потешко? Дибала да работи дефанзивно? Броз со Барела во средина?


Или целта им е да ја истуркаат следната сезона, па да видат после што и како да прават?


Ќе биде интересно да се види како Инзаги ќе го изменаџира овој огромен офанзивен потенцијал што ќе го има, притоа да не му страда стабилноста и избалансираноста што ја имаше Интер под него, а у претходно под Конте, плус сите да бидат задоволни.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.930
Поени од реакции
6.094
Дали Интер може да издржи да има тројца скапи фудбалери, со солидни плати и желни за првотимски статус, на само две позиции?

Пеп ја има таа ротација во Сити, но во Италија не сум сигурен дека има клуб, тренер, а и спремни "ѕвезди" фудбалери за такво нешто.

Кој би бил подготвен да биде во втор план од Лукаку, Лаутаро и Дибала? Лукаку се враќа во Интер поради тоа што не беше во прв план во Челзи, Дибала бараше да биде центарот околу кој ќе се врти се во Јуве, не ми делува дека е подготвен сега да биде играч за ротација. Лаутаро моментално е најдобар од сите нив, по однесувањето и прикажаното заслужува не само првотимски статус, туку и да им е главна точка на нивниот проект.


Инзаги да игра со тројца во напад? Да извади еден од среден ред, од одбрана би било потешко? Дибала да работи дефанзивно? Броз со Барела во средина?
3-4-1-2
скринар-де вриј- бастони
Дамфрис-брозович-барела-госенс
Дибала
Мартинез-лукаку
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom