Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Вечер Милан ќе биде рендан како чика Кили што ренда печурки, како Гордон Ремзи пармезан, како Џонтра во старо БМВ5 со затемнети стакла ноќни дами пред МРТ, како Моџи тефтери со судии и докази во шредер, како Трибијанка недобитни тикети, како Рики Горилаз реклами на сумљиви сајтови, како Стекеленбург на порнхаб...

Едноставно истурање ќе биде...
DOrVN3tXcAA4Bw3.jpg
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Realno mislam deka nema zosto da ne sum zadovolen so bod iako na kraj Inter ne znaese kaj tera, propustivme zlatni priliki za pobeda ama istite gi imase i Inter porano preku Barela i Lautaro na dva pati pa i toa na Vidal bese opasno.

Milan dosta desetkuvan i umoren i ne probuvam da najdam opravduvanje ama bodot e super rezultat vo derbi vo koe so godini se macime.

Mi se dopagja sto i vakvi ne mu se dadoa na Inter, imaa i inicijativa i bash igraa ko so treba u derbi, drsko i pozrtvuvano.

Za Barela iskreno ne znam so bi rekol a da ne e vekje kazano, ubedlivo najdobar veznjak vo Italija.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
Ајде малце позитивно... јако прво полувреме и покрај сомнителни одлуки на судијата. Ми се свиѓаше што на моменти, освен еден очигледен фаул над Диаз, пушташе предност што додаде многу интензитет во играта, контри и полу-контри фрчеа... одамна таква растрчаност, желба и борба не сум гледал како овојпат во првото полувреме, од двете страни.
Милан после првиот глуп пенал не паднаа, вториот исто не дозволија играчите на Интер да земаат преголема иницијатива. Имаше ментална, психолошка борба доста на терен од двете страни во првото полувреме.

Изгледа различни утакмици сме гледале со интерашите. Демек лаганини требале и можеле да ни зачукаат 3 гола... Воопшто не беше таква утакмица.

Т. Хернандез многу фалеше кај Милан вечерва. Овој Дармиан во живот нема толку пробиви направено да му ебам скапаницата.

Фиљо ди путана нешто денес многу мотивиран ми изгледаше, типично клошарче XD
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
И двата тима имаа свој моментум кој не го искористија, но да не должам многу после толку постови во темава ќе кажам само дека комшиите треба да бидат понезадоволни од овој бод отколку ние во однос на моменталната табела, делумно играта од вечерва (иако далеку од оној квалитет што го имаа лани) и секако моралот.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.406
Поени од реакции
61.999
Добро, овој Хандановиќ со таа фацата ко да го правел Оливер Спасовски, секогаш вака одбива шутеви во свој петерец за тап ин? Последните 4-5 хајлајци што го гледав на Интер, буквално истата приказна.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Добро, овој Хандановиќ со таа фацата ко да го правел Оливер Спасовски, секогаш вака одбива шутеви во свој петерец за тап ин? Последните 4-5 хајлајци што го гледав на Интер, буквално истата приказна.
Интерашите:

chandler-bing-glasses-1493807922.gif
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.711
Јувентус да ти бил на 9 бода од зона за испаѓање, а на 14 од Милан и Наполи.

А јас се залажав за форца нерешено.

Не знам зошто, ама некако се мислам дека Милан не може до титула. Колку и да имаат многу бодови, колку и досега со леснотија да ја истуркаа сезонава, едноставно го гледам Пиоли на клупа и чекам да почнат да вадат лоши резултати.

Наполи ги немам гледано, навидум имаат одлични бројки, ама и објективно најлесен распоред досега, каде што допрва за краток период го очекуваат доста тешки мечеви.

Реков после мечот со Јувентус, мислам дека Инзаги потфрла со тимов. 7 бодови не се многу, особено не позади двата тима пред нив, но сепак. Аталанта очекувам стандард борба за ЛШ, без вклучување во борбата за Скудето.

Лацио ќе се движи тука некаде, од Рома освен нови бламажи, друго не очекувам. Јувентус си е приказна за себе, според изгубените бодови досега, премија ќе биде и пласман во ЛШ.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.302
Поени од реакции
7.434
Јувентус да ти бил на 9 бода од зона за испаѓање, а на 14 од Милан и Наполи.

А јас се залажав за форца нерешено.

Не знам зошто, ама некако се мислам дека Милан не може до титула. Колку и да имаат многу бодови, колку и досега со леснотија да ја истуркаа сезонава, едноставно го гледам Пиоли на клупа и чекам да почнат да вадат лоши резултати.

Наполи ги немам гледано, навидум имаат одлични бројки, ама и објективно најлесен распоред досега, каде што допрва за краток период го очекуваат доста тешки мечеви.

Реков после мечот со Јувентус, мислам дека Инзаги потфрла со тимов. 7 бодови не се многу, особено не позади двата тима пред нив, но сепак. Аталанта очекувам стандард борба за ЛШ, без вклучување во борбата за Скудето.

Лацио ќе се движи тука некаде, од Рома освен нови бламажи, друго не очекувам. Јувентус си е приказна за себе, според изгубените бодови досега, премија ќе биде и пласман во ЛШ.
Не знам зашто ти е Пиоли таргет кога човекот дефинитивно вади максимум од тимот небитно кои играчи му се на располагање... И во Лига Шампиони добро изиграа со Ливерпул со Атлетико беа осакатени од судијата едино со Порто кикснаа...

Инзаги дефинитивно потфрла со тимот што го има на располагање...

Еве според тебе како ја гледаш табелата Наполи се прв фаворит или Милан? Интер и Јувентус на кое место ќе завршат?
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Наполи годинава ако не освојат, никад више нема да освојат, истото важи и за ќелавицата на клупа.
Така се збореше и за сезоната 2017/18 кога нон стоп беа на првата позиција и на крајот почнаа со киксови... и мамето му го ебаа на скудето, му го земавме у последните 5 кола. А за лани у последно коло шо си ебаа мајката за 4то место подобро да не зборам.

Не верувам дека ќе издржат до крај и оваа сезона.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.302
Поени од реакции
7.434
Значи Интер Реал ја немаш глеано.
Секоја чест.
Champions League Extended Highlights by Sanjih Gupta од 15 минути сосе загревање и таков микс од голови еднаш гледаш 1-1 па паѓа гол за 1-0, па рипа у второ полувреме па се враќа у прво али како и да е доста сегменти се запазени како фрлање паричка, почетни состави итн...
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.784
Поени од реакции
8.847
Добро, овој Хандановиќ со таа фацата ко да го правел Оливер Спасовски, секогаш вака одбива шутеви во свој петерец за тап ин? Последните 4-5 хајлајци што го гледав на Интер, буквално истата приказна.
Не ги одбива секогаш, најчесто не ни стига да реагира, гледа како влагаат у мрежа.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.593
Онана ќе си го земат за џабе следно лето, им е гајле за Ханданович.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom