Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Tогаш покрај Јуве беа казнети и Милан, Фиорентина, Лацио, Реџина и можеби уште некој мал клуб ко Реџина ама не ми текнува сега. Другиве клубови како малолетници, поминаа со по две заушки и "да не ти се повтори" предупредување, а Јуве си отиде у Серија Б и го изеде за сите овие клубови.

Првичната пресуда беше Јуве во Серија Ц а Милан и Лацио во Серија Б ама после со разни жалби и поплаки судот ја ублажи.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.004
Поени од реакции
55.237
Bad sport, на Нетфликс го има. Немилосрдно ќе биде изгледан вечер.
6 епизоди се, сместа изеде банана од замунда.
Само за Јуве ме интересира тоа, посебна епизода има? И која е? Или општо низ цел серијал го има тој криминал што им го намести Морати?
Автоматски споено мислење:

3та епизода.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.902
6 епизоди се, сместа изеде банана од замунда.
Само за Јуве ме интересира тоа, посебна епизода има? И која е? Или општо низ цел серијал го има тој криминал што им го намести Морати?
Автоматски споено мислење:

3та епизода.
Интересно, Морати не е спомнат ниту еднаш во документарецот. Интер е спомнат само еднаш, кога рекоа дека сме го земале Ибрахимовиќ откако завршија во Серие Б.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.055
Поени од реакции
12.533
Интересно, Морати не е спомнат ниту еднаш во документарецот. Интер е спомнат само еднаш, кога рекоа дека сме го земале Ибрахимовиќ откако завршија во Серие Б.
Можда по на Морати нарачка е праен,бем ли га :D
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.902
Можда по на Морати нарачка е праен,бем ли га :D
Може и тоа да е :D

Шала на страна, ми се допаѓа како се фокусирале на темата, немаше натаму наваму, конкретно Моџи, телефонски разговори, сим картички, Папареста, Де Санктис и тоа... во принцип сето тоа што го објаснувавме овде пред повеќе од 10 години, целата шема, убаво објаснета од обвинителите кои работеле на случајот.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Јувенташиве ден денес негираат било каква поврзаност со скандалот. Слично како муабетот кога бугар отишол во зоолошка и видел жирафа, и покрај тоа што со свој две очи ја видел , негира дека постои.

Е тоа ти е јувенташ у случај со калчополи. Џабе Нетфликс цела епизода , нормално дека Морати е крив.

СПОЈЛЕР АЛЕРТ : Најбоље момент е кога на трибини скадираат ''МОЏИ МОЏИ !'' кога го осудија :pos:
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.004
Поени од реакции
55.237
Може и тоа да е :D

Шала на страна, ми се допаѓа како се фокусирале на темата, немаше натаму наваму, конкретно Моџи, телефонски разговори, сим картички, Папареста, Де Санктис и тоа... во принцип сето тоа што го објаснувавме овде пред повеќе од 10 години, целата шема, убаво објаснета од обвинителите кои работеле на случајот.
Џабе сум го пцуел и колнел Папареста цел живот. Он у ствари бил жртва на копилето Моџи. Све да му ебам негово старо, ПЛАЧЕЛ у суд, ебати јакиот маж.
Па уште го викнале у документарецов повторно дрско и безобразно да лаже дека не е крив. Али убаво е да се види како у црква признава дека му било срам да искочи на улица и имало потенцијал за самоубиство. Штета, али ај ќе почекаме уште некоја година доека да пцовиса па да ставаме гифови од огномети на фејсбук на италијанските весници кога ќе известуваат. Нешто што малоумните јувенташи го правеа коа почина Факети.

Скандираат на трибини Моџи Моџи, тоа е таа извртена и ретардирана фан база, како оној на сред улица у шареното одело со маица Моџи е невин. Е тоа се рол моделите на идиоти како Сладоледџија што уште се служат со терминот Моратополи и Фарсополи. Не дека имаат нешто поима како и зашто. Како на закоравен вмровец што не можеш да му докажеш за криминалите на неговите. ох веит. Истиот пример со истиот лик од претходната реченица.
moggi.png

Добра епизода, малце ми створи немир и додатно ми ја зголеми омразата кон најкриминалната спортска организација во историјата на светот а истотака ја зголеми и желбата за едно Чапекоенсе сценарио.
Ова треба да се пушта на сите спортски школи, редовен час и лекција како не треба.

А и тоа адвокатчето што пискаше и рипкаше пред микрофонот. Кој си бе ти да ти ебам живарникот.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.004
Поени од реакции
55.237
Не, скриен у ќош без денар у џеб со замрзнати сметки и страв од се што ќе крцне. :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Леле Моџи, леле............... :confused::tapp::yid::yid:

Убеден ликот дека е невин а против него 7373367225262662222 аудио и видео снимки. :pos:

Све ти ебам у пичка одвратно и криминално Јувентус, СВЕ! Нема жива сила што може да ме убеди дека Ањеловци не се вмешани во ваквите срања, не само во Калчополи него и ден денес, иако нели официјално против нив нема обвиненија.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom