Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
466
Имате на нетфликс добар документарец Bad Sport со специјална епизода само за Јувентус, и нивната чистота :icon_lol:.

Страшно е што и до ден денес имаат привилегии кај судиите.
Go gledav dokumentarecot, fakt e deka glupaviot Mogji go fatija za tie raboti shto gi pravel. Fakt e i deka i drugite ekipi pravea muabeti i osven Inter i mislam Roma ne bea fateni, ne deka i tie ne se javuvale. Prikaznata e zavrsena Juventus plati za greshkite a italijansko prvenstvo od kalcopoli ne se sozede ko shto treba i Spansko i osobeno anglisko mnogu gi zaminaa, shto ne beshe predhodno. Kao fan na Juve i na Italija sakam silno Italijansko kako shto beshe porano, ne ova sega. Sega si pishal deka sudii go favorizirale Juve i vo deneshno vreme, kolku shto go favoriziraat Juve ne pomalku se Inter pa i Milan, da znaesh
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.055
Поени од реакции
12.533
Go gledav dokumentarecot, fakt e deka glupaviot Mogji go fatija za tie raboti shto gi pravel. Fakt e i deka i drugite ekipi pravea muabeti i osven Inter i mislam Roma ne bea fateni, ne deka i tie ne se javuvale. Prikaznata e zavrsena Juventus plati za greshkite a italijansko prvenstvo od kalcopoli ne se sozede ko shto treba i Spansko i osobeno anglisko mnogu gi zaminaa, shto ne beshe predhodno. Kao fan na Juve i na Italija sakam silno Italijansko kako shto beshe porano, ne ova sega. Sega si pishal deka sudii go favorizirale Juve i vo deneshno vreme, kolku shto go favoriziraat Juve ne pomalku se Inter pa i Milan, da znaesh
Ова завршена прикаска е само во светот на просечен навивач на јувентус.
Вака ако гледаме и нацистите од германија треба да ги амнестираме и да се правиме дека ништо не било,зш нели си ја добиле казната :D

За сите останати фанови на фудбалската игра е вечна срамота и никад нема да го заборават тој момент кога бевте фатени,осудени од сите можни судии низ Италија и префрлени во серија Б.

Така да секогаш коа ќе се дрзнете да омаловажувате други клубови дека биле мали или незнам што,ќе биде плесната во лице вистината за грабежите на јувентус.

Ова не е лично кон тебе,општо зборам.







Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.020
Nickname im e lopovi do den denes od sekoj sto go znam sto prati fudbal podolgo, i ova od 2006 godina nema da im se trgne megu fanovite na fudbalot minimum uste naredni 20 godini. Nieden klub nemal nisto vakvo slicno vo svojata istorija
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.762
Поени од реакции
13.410
Кога веќе се зборува за документаци... Дали има тема на Кајгана за играни, иако повеќе би гледал документарни филмови/серии за фудбал или за спорт општо?
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
466
Ова завршена прикаска е само во светот на просечен навивач на јувентус.
Вака ако гледаме и нацистите од германија треба да ги амнестираме и да се правиме дека ништо не било,зш нели си ја добиле казната :D

За сите останати фанови на фудбалската игра е вечна срамота и никад нема да го заборават тој момент кога бевте фатени,осудени од сите можни судии низ Италија и префрлени во серија Б.

Така да секогаш коа ќе се дрзнете да омаловажувате други клубови дека биле мали или незнам што,ќе биде плесната во лице вистината за грабежите на јувентус.

Ова не е лично кон тебе,општо зборам.







Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Majko napraj sporedba vtora svetska vojna so kalcopoli. Pa realno nikoj ne umrel zaradi kalcopoli ( osven Pesoto shto proba da se samoubie). :) A pak kje kazam kolku shto Modji beshe zameshan, pomalku ili povekje i drugite bea. Samo Inter izlegoa najpametni i iskoristija od cela situacija najvishe.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Gleam od 86ta uste stoi nadimakot na milan deka mestele..
Автоматски споено мислење:

Zaboravena prikaska e juve 2006, samo u glavite na sinterasite seuste si ja imaat, nekoja nostalgija nalik na pradedovcine za jugoslavija sto ja imaat..
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.057
Поени од реакции
17.751
Nickname im e lopovi do den denes od sekoj sto go znam sto prati fudbal podolgo, i ova od 2006 godina nema da im se trgne megu fanovite na fudbalot minimum uste naredni 20 godini. Nieden klub nemal nisto vakvo slicno vo svojata istorija
Милан и Лацио, 80та година.

Еве ти табела и табела од 80/81 сезона во Серија Б.

Еве ти и табела од 79/80 сезона од Серија А, каде што Милан со 36 бодови (со кои оригинално би бил трет) и Лацио со 25 бодови (со кои оригинално би биле 12ти) се дисквалификувани во подолен ранг.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.004
Поени од реакции
55.235
Едно време беше не постои Калчополи, па Морати го измисли за Интер да му освои титула, па сеа ајде индиректно ќе признаеме дека сме криминално здружение пуно скандали и јавни срамови под превезот наречен ама Милан местеше пред 40 години.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.797
Поени од реакции
8.923
Вика јувентус бил фатен и платил за глупостите, а и ден денес се влечат по судови и праќаат жалби за одлуката и одземените титули. :)
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Многу ми се интересни со очајниот форс за Милан, а не приметуваат за тоа никој ни 2 % не им го позема муабетот. Секогаш биле, се и ќе бидат најкриминалниот и најместачкиот клуб што постои за пошироката фудбалска јавност. :icon_lol: :icon_lol:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.900
Имате на нетфликс добар документарец Bad Sport со специјална епизода само за Јувентус, и нивната чистота :icon_lol:.
Бреј ама ги овековечиле, со телефонски повици, со се :pos:
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
466
Chekajte a samo Juve beshe kaznet za kalchopoli? Kolku shto znam i Milan, Lacio, Fiorentina bea isto kazneti 10x pishav samo Inter i Roma izlegoa chisti od pogolemive klubovi. A deka Inter i tie imaa dogovarano so sudii i zatoa ima dokazi ne se prajte majki Terezi, go otfrlija sluchajot zaradi zastarenost. Juve nema da si gi vrati titulite toa e fakt. Fakt e deka togash imavme najjak tim vo Italija i samo Milan beshe konkurencija. Na finale 2006 WC imashe 8 igrachi od Juve, plus dodaj gi Emerson, Nedved, Ibra. Site direktori na kluboj pravea muabet so sudii ama Mogi beshe najglupav da go fatat za se i na kraj usra se shto imashe postignato. Toa e toa :toe:
 
Последно уредено:

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Многу ми се интересни со очајниот форс за Милан, а не приметуваат за тоа никој ни 2 % не им го позема муабетот. Секогаш биле, се и ќе бидат најкриминалниот и најместачкиот клуб што постои за пошироката фудбалска јавност. :icon_lol: :icon_lol:
Секако дека клуб што двапати играл Серија Б поради местење е помалку мафијашки клуб од Јувентус. Тешете се.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom