Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Ми фалат овие поговорки...
Исчезнаа по поразот од Наполи.
E jebiga ne sum ti ja Gjorgji Kolozov da dremam i da izmisluvam pogovorki.. ali zatoa uste aum ubeden deka za titula ke se borime, dolga e rakata na Agneli ;)
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
За Сериа Б или?
Морам да признаам, главни фаворити ќе бидете следната сезона :D
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Каква превара од играч испадна Дибала... Страшен талент, 0 карактер.
Добро се вклопи, во тим е каде сите скокаат по судии, паѓаат како што опиша Ребич.
Мислам дека ако отиде во друг тим, освен Барселона, тогаш нема да го има тоа однесување и ќе го смени карактерот.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.784
Поени од реакции
8.848
Добро се вклопи, во тим е каде сите скокаат по судии, паѓаат како што опиша Ребич.
Мислам дека ако отиде во друг тим, освен Барселона, тогаш нема да го има тоа однесување и ќе го смени карактерот.
Опадна интересот, пошо е таков више не го ни бараат.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Опадна интересот, пошо е таков више не го ни бараат.
Проблем се тие неговите имиџ права и му пропадна трансферот во Тотенхем. Елитените клубови од ПЛ сакаат да ги намалат тие ограничувања.
Кој ќе го купи нема да може да го користи повеќе од останатите играчи за промовирање новк спонзори, за маркетинг.

Друго е тоа што бара и голема плата.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.230
Поени од реакции
45.357
Вчера кога мушна еден чуден пас со пета во скок, се наежив у пичку матер.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.136
Поени од реакции
4.961
Истото во прво го правеа Милан кога Јувентус беше во налет. Стварно имав надеж за сезонава, не за ЛШ туку за скудето ма да ипак е рано.

Подобрувањето вчера беше што барем 60 минути бевме одлично додека до вчера бевме точно 0 минути :icon_lol:

Ќе најди Алегри комбинација сигурен сум во тоа само прашање на време е но и тоа може да не кошта премногу пошто изгубивме чекор со првите 4 екипи фала богу што е рано и што 2 од нив беа дерби :toe:
Незнам у кој дел од утакмицата биле Јувентус у налет.....после голот (4 минута) се браневте како да сте Киево и ни една позрела шанса немавте до крај на утакмица. Милан колку толку играше и пробуваше да створи шанса, мада и ние немавме некоја позрела, освен Калулу на крај што утна...

Али зборот ми е дома играа Јувентус срамота се бранеа од Милан, тим во кој што на десната крилна позиција опстојуваат играчи како Салемакерс и Кастиљехо, вонбрачното дете на Боки 13 и Сергеј Варошлија.
Автоматски споено мислење:

Вчера кога мушна еден чуден пас со пета во скок, се наежив у пичку матер.
Исто и јас се наежив на еден потег....на Алегри кога го стави Киеза бек да му игра...
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Незнам у кој дел од утакмицата биле Јувентус у налет.....после голот (4 минута) се браневте како да сте Киево и ни една позрела шанса немавте до крај на утакмица. Милан колку толку играше и пробуваше да створи шанса, мада и ние немавме некоја позрела, освен Калулу на крај што утна...

Али зборот ми е дома играа Јувентус срамота се бранеа од Милан, тим во кој што на десната крилна позиција опстојуваат играчи како Салемакерс и Кастиљехо, вонбрачното дете на Боки 13 и Сергеј Варошлија.
Автоматски споено мислење:


Исто и јас се наежив на еден потег....на Алегри кога го стави Киеза бек да му игра...
Не го кладе Алегри Киеза бек за тоа се дерел и убаво објасна, го стави да ка вади топката на противничка половина и да напаѓа а овај се вклопи во сивилото :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.833
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Ради ова Серие А нема никад да парира за најдобра лига.... вчера второ полувреме поише се тркалаа и лазеа на земја играчи на Јувентус него што играа...и неможе секој допир рипај на земја и одма фаул...ова сите тимови го прават у Италија и многу ми е мило што се паднавме у група со Ливерпул, да видат одредени играчи (како Тео Х мамицата негова) како изгледа модерен фудбал а не театар.
Ха ха, па Ливерпул се поголеми глумци и дајвери и од Јувентус!
Сте нашле со кого да ги учите :pos:
 
Член од
19 март 2021
Мислења
22
Поени од реакции
172
На сите 4 е во прв тим. На клупа беше едино со Лестер.
Ова му е последна година и шанса во Наполи, мора да ја искористи.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
На сите 4 е во прв тим. На клупа беше едино со Лестер.
Ова му е последна година и шанса во Наполи, мора да ја искористи.
На клупа беше првата.
А зашто последна шанса и година?
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
Ќе биде интересно утре Фиорентина-Интер да видиме како ќе делуваат виолетовите после 3 победи во низа.
Исто Интер досега прилично лаганини утакмици имаше.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom