Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.310
Поени од реакции
7.445
Шо толку фама дигнавте бе? Па и онака нели МОЌНИОТ интер ќе биде Шампион... шо се замарате со Јувентус не ми е јасно??? :confused:
Па никој не дискутира за шампионското место резервирано за моќниот Интер...

Тука станува збор за тоа дали Јувентус сезонава некако ќе може да се доквака до тоа толку посакувано 4-то место кое лани едвај со Роналдо и еден тон помош од судии го фатија во факинг последно коло...
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Па никој не дискутира за шампионското место резервирано за моќниот Интер...

Тука станува збор за тоа дали Јувентус сезонава некако ќе може да се доквака до тоа толку посакувано 4-то место кое лани едвај со Роналдо и еден тон помош од судии го фатија во факинг последно коло...
Посакувано 4-то место? Од кога на Јувентус му било приоритет да биде 4-то место во Серија А? Де објасни ми, нов сум на темава.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.310
Поени од реакции
7.445
Посакувано 4-то место? Од кога на Јувентус му било приоритет да биде 4-то место во Серија А? Де објасни ми нов сум на темава.
Па лани крв плукаа до последно коло, сите беа пресреќни кога освоија 4-то место на крај трчаа правеа упијачи по стадион, славеа, го полеваа Пирло со шампањи...
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.004
Поени од реакции
55.235

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.004
Поени од реакции
55.235
Го имаме првиот излив на мозок, потрес на мозок, инфаркт, срцево прерипување, корона, шлог, настинка и глаукома.... Горилаз Кобољи Џиљи со серија на тажни во рок од 1 минута, брзи, непрочитани, само најдени мои мислења и почастени со тажна реакција.

Честитки.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.797
Поени од реакции
8.923
И како сеа, два битни аргументи им паднаа у вода. Кај продадоа играч, па уште и лидерот у тимот им кидна. :)

Мислам да затвориме темава да почнеме од почеток, нова.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.900
Во моментов изгледа дека попрво би се пензионирал отколку да остане.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Го имаме првиот излив на мозок, потрес на мозок, инфаркт, срцево прерипување, корона, шлог, настинка и глаукома.... Горилаз Кобољи Џиљи со серија на тажни во рок од 1 минута, брзи, непрочитани, само најдени мои мислења и почастени со тажна реакција.

Честитки.
Шо те ебам, ти и твоите другарчиња од форумов ставате тажни реакции на секое мое мислење поврзано со Анти Јуве темава и шинтер... дури пак влегувате и во Фан Клуб Јувентус и таму ставате и читате, што е уште поголема иронија.

Не се прај демек нешто си наивен, на сите бапкаш тажни смајлиња на Јувенташиве... освен на твоите другарчиња што навиваат за циркузанскиот тим.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.797
Поени од реакции
8.923
Како ги закрпи еј, го пропуштија Донарума и хрпа слободни играчи цел трансфер период пошо овој им држи пола буџет за плати, за недела дена пред крај на трансфер пазарот да им каже позз. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom