Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Ауу Болоња што направија за неколку минути, посебно првиот гол, мајсторија. Ако не е местено мислам... Од вчера имам Арена Спорт јас, освен дерби натпревари не сум гледал друго, го немам тој осет уште за да препознаам.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.054
Поени од реакции
4.025
Еве и од RuboSport нешто.

кекекекеке

И што ако го пуштиш ова? Еве ќе ти кажам и ова е чист црвен, како и тоа од Хандановиќ. 3 бода имате поклонени од судијата, колку сакаш прај ми хаха ти, и сам си свесен.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.977
Поени од реакции
55.047
И што ако го пуштиш ова? Еве ќе ти кажам и ова е чист црвен, како и тоа од Хандановиќ. 3 бода имате поклонени од судијата, колку сакаш прај ми хаха ти, и сам си свесен.
мхм после една година, лани како малоумни се понашавте.

Црвен е ова од Ханда за лаици како тебе, Марли и двајцата глупаци.

еве Газета што вика.
Meanwhile, on the collision between Handanovic and Defrel, the newspaper gave the view that the contact was primarily made by the attacker running into the goalkeeper rather than the result of any action on the keeper’s part, and so Pairetto was correct not to send Handanovic off for the challenge.

И ај објасни ми, не дека ќе успееш ама да си напраиме муабет и така ми е досадно, како тоа судијата ни поклонил 3 бода?
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.054
Поени од реакции
4.025
мхм после една година, лани како малоумни се понашавте.

Црвен е ова од Ханда за лаици како тебе, Марли и двајцата глупаци.

еве Газета што вика.
Meanwhile, on the collision between Handanovic and Defrel, the newspaper gave the view that the contact was primarily made by the attacker running into the goalkeeper rather than the result of any action on the keeper’s part, and so Pairetto was correct not to send Handanovic off for the challenge.

И ај објасни ми, не дека ќе успееш ама да си напраиме муабет и така ми е досадно, како тоа судијата ни поклонил 3 бода?
Ааа до вчера медиумите биле анти Интер, пишувале за Јуве, па сега Газета е релевантен извор.
А како не ви поклони, сериозно ќе ја свртевте со играч помалце на 1-0 и потенцијални 2-0 со слободен од 20м? 11 на 11 ве протурија, не пак со играч помалце.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.977
Поени од реакции
55.047
Ааа до вчера медиумите биле анти Интер, пишувале за Јуве, па сега Газета е релевантен извор.
А како не ви поклони, сериозно ќе ја свртевте со играч помалце на 1-0 и потенцијални 2-0 со слободен од 20м? 11 на 11 ве протурија, не пак со играч помалце.
Па ваши медиуми бе глупсон, они ви кажуваат дека не е црвен за да не летаат вакви будали како покојниот Моџо :pos:

Од кај знаеш дека немаше да ја свртиме со играч помалце на 1-0 и потенцијални 2-0 со слободен од 20м?

11 на 11 и Виола не протури па го изеде курот на крај.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Како мислиш златна кариера?
Според мене и сега си има топ кариера Џеко, решаташе во Германија, искешира во Англија, остави траг во Сериа А.
Ако мислиш на дека би освил повеќе титули во друг тим за периодот кога играше во Рома од 2015та до 2021ва не гледам како во топ тим би се наметнал прва постава, можеби во Јуве иако они тогаш го имаа Игуаин кој беше во топ форма.
Одличен наѓач е, али далеку е од кремот на напаѓачи, така да мислам дека ова му е максимумот и баш мислам дека имаше златна кариера Џеко.
Како мислам? Кратко и јасно, дечкото златни години скапа у Рома, ни титула ни бутур виде. Како не би се наметнал у прва постава у топ тим? Типот си гази у Интер (топ тим) на 35 годишна возраст, газеше у Сити (уште еден топ тим) на 26-7 годишна возраст, зашто не би се наметнал у друг топ тим у златните негови години? Сигурен сум дека имало некој топ тим што се интересирал за него, ама ради некои причини не заминал. Гарантирам.

Далеку е од кремот на напаѓачи сега можеби, ради фактот што има 35 години. А тогаш далеку беше од кремот само ради тоа шо скапа у Рома. Ради ништо друго. Да играше у Јуве ко шо спомна, или Баерн, Реал или некој четврт, верувај дека ќе се протуреше од голови давање и титули носење/освојување. Класа играч, нема клуб кај што играл а да не газел.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.831
Поени од реакции
24.232
Како мислам? Кратко и јасно, дечкото златни години скапа у Рома, ни титула ни бутур виде. Како не би се наметнал у прва постава у топ тим? Типот си гази у Интер (топ тим) на 35 годишна возраст, газеше у Сити (уште еден топ тим) на 26-7 годишна возраст, зашто не би се наметнал у друг топ тим у златните негови години? Сигурен сум дека имало некој топ тим што се интересирал за него, ама ради некои причини не заминал. Гарантирам.

Далеку е од кремот на напаѓачи сега можеби, ради фактот што има 35 години. А тогаш далеку беше од кремот само ради тоа шо скапа у Рома. Ради ништо друго. Да играше у Јуве ко шо спомна, или Баерн, Реал или некој четврт, верувај дека ќе се протуреше од голови давање и титули носење/освојување. Класа играч, нема клуб кај што играл а да не газел.
Хмм, не се сложувам.
Еве, според тебе најдобрите години на Џеко биле додека играл во Рома, односно од 2015та до 2021ва, така?
Да ги земеме топ клубовите, што доминираа и освојуваа титули за тој период (во домашни и европски натпреварувања) и нивните напаѓачи и да видиме наместо кој напаѓач Џеко би играл прв тим, значи би имал загарантирано прво место во првите 11 на екипата и би бил главен напаѓач во истата, не напаѓач за ротација.

Реал Мадрид - Безнема
Барселона - Суарез
Баерн Минхен - Левандовски
Јувентус - Игуаин
ПСЖ - Кавани
Манчестер Сити - Агуеро
Ливерпул - Фирмино (не земајќи го стилот на игра, овде мислам дека Џеко подобро би се снашол).
Челзи - Мората (овде дефинитивно подобро би дошол Џеко)
Манчестер Јунајтед - Лукаку

Освен две екипи, Ливерпул и Челзи, не гледам во другиве екипи како Џеко би се наметнал пред останатите напаѓачи, би бил стандарден прво тимец и би бил клучен играч за освојување на трофеите на екипите кои ги освојувале за ТОЈ период, односно за периодот од 2015та до 2021ва.

Ќе повторам, Џеко е супер напаѓач, ама дека изгубил ЗЛАТНА кариера зашто останал во Рома, не се сложувам.
Баш напротив, останувањето во Рома му беше една од подобрите работи во кариерата, стандарден првотимец во конкурентен тим, давање на милијарда голови во Рома, главен играч и оставање на траг во лигава.
Во било кој друг клуб, за ТОЈ период, Џеко ќе седеше на клупа и ќе служеше за ротација да го одмара главниот напаѓач.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.344
Мужи од 30 и кусур години се лигават за онаков ''лакт удар'' од Ханда и го претставуваат ко богзнае што да било човек што не глеал да помисли дека станува за класичен нокдаун и сведочење на уште едно реаминирање на фудбалер на теренот после она на Ериксен и истото оставило трауми врз оние кои тоа го следеле пред малите но можеби и големи тв екрани, мајко мила.



Aко ваквите ствари у фудбалот се фаул, ко и оној смешен поништен гол на Вернер вчера ради наводен фаул на Азпиликиеиклета, тури му кур на овој спорт најискрено. Лакт бе ... ок.

A за Дефрел фала му што поим немаше како да изнуди тука чист црвен од Ханда, дури и направи све со судни маки за да го избегне со тој покретот на главата, се излакоми да го помине и да даде гол и на крај го јадеше курот само.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Хмм, не се сложувам.
Еве, според тебе најдобрите години на Џеко биле додека играл во Рома, односно од 2015та до 2021ва, така?
Да ги земеме топ клубовите, што доминираа и освојуваа титули за тој период (во домашни и европски натпреварувања) и нивните напаѓачи и да видиме наместо кој напаѓач Џеко би играл прв тим, значи би имал загарантирано прво место во првите 11 на екипата и би бил главен напаѓач во истата, не напаѓач за ротација.

Реал Мадрид - Безнема
Барселона - Суарез
Баерн Минхен - Левандовски
Јувентус - Игуаин
ПСЖ - Кавани
Манчестер Сити - Агуеро
Ливерпул - Фирмино (не земајќи го стилот на игра, овде мислам дека Џеко подобро би се снашол).
Челзи - Мората (овде дефинитивно подобро би дошол Џеко)
Манчестер Јунајтед - Лукаку

Освен две екипи, Ливерпул и Челзи, не гледам во другиве екипи како Џеко би се наметнал пред останатите напаѓачи, би бил стандарден прво тимец и би бил клучен играч за освојување на трофеите на екипите кои ги освојувале за ТОЈ период, односно за периодот од 2015та до 2021ва.

Ќе повторам, Џеко е супер напаѓач, ама дека изгубил ЗЛАТНА кариера зашто останал во Рома, не се сложувам.
Баш напротив, останувањето во Рома му беше една од подобрите работи во кариерата, стандарден првотимец во конкурентен тим, давање на милијарда голови во Рома, главен играч и оставање на траг во лигава.
Во било кој друг клуб, за ТОЈ период, Џеко ќе седеше на клупа и ќе служеше за ротација да го одмара главниот напаѓач.
Еве у Атлетико на пример ќе глодаше со Гризман у тандем у тие златни години на Атлетико кога газеа а немаа реално добра 9ка (место Торес кој тогаш не беше оној стариот, место Манџукич кој не се снајде таму или место тој колумбиецот Џексон Мартинез или како и да се викаше што се усра за сите пари). Убеден сум дека и у Челзи ќе се протуреше од голови давање, у Јунајтед фикс ќе го седнеше Лукаку на клупа, Ливерпул...

Ти ја сфаќам поентата иначе, сите големи клубови баш у зланите години на Џеко беа stacked у напад, што можеби е точно. Ама јас сепак гарантирам дека у некој од истите би успеал да извади бројки исти на тие од играчите што веќе биле таму, па и подобри. Сигурно подобро би се снашол отколку некои од некои од овие што си ги навел. Лукаку у Јунајтед, Мората у Челзи, па и од Игуаин у Јувентус не би бил сигурно полош. А па и ротација да беше, што има врска? И у Сити не беше фикс стартер, па пак добра статистика извади.

Нејсе, на крајот од денот поентата ми е дека ми е криво што не успеа да освои и постигне многу повеќе од што можеше земајќи ги во предвид неговите квалитети. Дали ради лош тајминг за премин у класа тим како што пиша ти, дали ради нешо друго, битно не оствари златна кариера како што заслужува таков класа играч.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom