Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.205
Поени од реакции
7.990
Ме интересира, ако Алегри вади резултати со ваква дефанзивна, "провинциска" игра, дали ќе го добие истиот третман по спортските медиуми во Италија, како Конте лани во текот на таа победничката серија, кога победуваше со игра позади топка и полуконтри.
Зошто лани егзистенцијална криза имаа Италијаните, како може некој тим да биде шампион, а да игра на своја половина и да отстапува посед на топка.
Или, сега Алегри ќе биде тактички, суперпаметен гениј, како против Челзи? :icon_lol:
А што има врска што пишувале медиумите? Тој што пишува некаков текст може да е навивач на некој ривалски тим на тимот што го критикува. Значи неговото мислење е рамно на нула, небитно. Јас да сум тренер воопшто не би ни читал или слушал критики од луѓе кои секако не ја знаат работата подобро од тренерот.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.928
Поени од реакции
7.780
А што има врска што пишувале медиумите? Тој што пишува некаков текст може да е навивач на некој ривалски тим на тимот што го критикува. Значи неговото мислење е рамно на нула, небитно. Јас да сум тренер воопшто не би ни читал или слушал критики од луѓе кои секако не ја знаат работата подобро од тренерот.
Зборам за двојни стандарди. Каков восклик на воодушевување имаше после победата над Челзи, како Јуве да освоил ЛШ.
Тебе како тренер може не би ти праело разлика, ама на најголем дел од луѓето во тој бизнис мислењето што го промовираат медиумите, им прави притисок врз работата.
Не е исто ако си цело време таргет на критики, ако секоја недела те бркаат и сл.
Исто е и за играчите, некој се прогласува за флоп после две утакмици, некој не се ни споменува ако е катастрофа цела сезона.
Можеби и Алегри ќе добие таков третман, не знам :)
Зошто ова што го игра, дури и да носи резултати, е игра на тимови од долниот дел на табелата.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
Зборам за двојни стандарди. Каков восклик на воодушевување имаше после победата над Челзи, како Јуве да освоил ЛШ.
Тебе како тренер може не би ти праело разлика, ама на најголем дел од луѓето во тој бизнис мислењето што го промовираат медиумите, им прави притисок врз работата.
Не е исто ако си цело време таргет на критики, ако секоја недела те бркаат и сл.
Исто е и за играчите, некој се прогласува за флоп после две утакмици, некој не се ни споменува ако е катастрофа цела сезона.
Можеби и Алегри ќе добие таков третман, не знам :)
Зошто ова што го игра, дури и да носи резултати, е игра на тимови од долниот дел на табелата.
Ама ти се обрати на тука, не на медиумите во италија. Што да праиме ние тука ако му праат притисок на Конте или нз кој таму играч. За мене алегри не е никаков тактички гениј, туку тимот е посилен од 18 место на табела па логично е да врзе неколку победи.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.171
Поени од реакции
3.141
Се враќа јувентус бајовци.. Вака-така ерџански фатија чекор..
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.928
Поени од реакции
7.780
Ама ти се обрати на тука, не на медиумите во италија. Што да праиме ние тука ако му праат притисок на Конте или нз кој таму играч. За мене алегри не е никаков тактички гениј, туку тимот е посилен од 18 место на табела па логично е да врзе неколку победи.
Кој се обратил и побарал од тебе, или некој друг на темава, да направи нешто за притисокот врз Конте или Алегри. Ме заебаваш со коментарот?
Темата е за давање мислења за италијанска лига, на јавен форум. Јас давам мислење за нешто поврзано со темата, ако некој сака да се надоврзе нека го направи тоа, ако не нека го игнорира мислењето.
Не барав помош за како да го реформираме медиумскиот сектор во Италија.
Само ме интересира дали и Алегри ќе го добива истиот третман како Конте, сега кога Јувентус врза неколку победи.

Btw, без разлика на коментарите пред некоја недела, Алегри покажува дека е класа тренер. За некој месец, од корен ќе го смени Јувентус и ќе вади резултати на рутина.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.122
Поени од реакции
28.871
Мртвиот Интер
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.625
Поени од реакции
5.601
Колку се лоши Интер денеска.
Автоматски споено мислење:

Асистенцијава (y)(y)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom