Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    192

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.556
Какво теле Демирал, а и поголемо овој Ди Марко.

----

Аууууууу.
Ауу х2 :D
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
4.758
Поени од реакции
12.357
Ем проќељав, ем шатиран безвезно како задњи везни играч на мал фудбал од Шуто Оризари, ем неодредена брада, сите предуслови за промашување на пенал во решавачки моменти исполнети.

Фудбал, мама миа.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.432
Поени од реакции
6.072
Судијата лошо го водеше натпреварот, иако оној на Јуве-Милан бетер беше.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.305
Поени од реакции
2.675
Какви мајмуни испаднаа на голот Думфри и тој другиот Де Врај ми се чини беше. Среќа нивна вар се умеша
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.551
Поени од реакции
15.965
Судијата лошо го водеше натпреварот, иако оној на Јуве-Милан бетер беше.
Тешки ситуации имаше генерално, не беше нешто лош.

Пеналот за Интер требаше посигурно да го свирне за да не му се качат на глава, секако тука е ВАР ако му треба корекција.

Не ги сфатив измените на Гасперини да ги извади од игра Малиновски и Песина.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
645
Поени од реакции
1.440
Се спасија, дури можеа и да победат, а требаше најмалце 5 комада да јадат.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
4.848
Поени од реакции
12.682
Тешки ситуации имаше генерално, не беше нешто лош.

Пеналот за Интер требаше посигурно да го свирне за да не му се качат на глава, секако тука е ВАР ако му треба корекција.

Не ги сфатив измените на Гасперини да ги извади од игра Малиновски и Песина.
Слабо изигра Песина денеска.
Малиновски да, немаше ич логика.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom