Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    267

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.656
Поени од реакции
9.425
Абе реално ако размислиш иако е екстремно ова и не е така лош предлог.
Не заебаај.

Фудбалoт ваков каков што си е е супер, нема потреба ништо да се мењава. Опстоил толку време ваков, зошто да се имплементира ваква глупост и да се прави ваква драстична непотребна промена? Се спомнуваа пред некое време нешо и измени ко у кошарка, стопирање на време и слични глупости. Нема потреба од ништо вакво, доволна имплементација беше ВАР-от на кој реално треба уште многу да се работа.

Повеќе нека се фокусираат на регулирање на финансии на клубовиве, нека има поголема транспарентност од организации како УЕФА и ФИФА за да се избегнат случаи ко тој со Супер Лигата, и пред се регулирање и намалување на бројот на утакмици што ги играат фудбалериве. Претерани и исфорсирани истоштувања трпат фудбалериве како на клубски, така и на репрезентативен план. За да се избегнуваат повреди или недај боже случаи како оној со Ериксен па и полоши. Секако, ништо од горенаведеново нема да се реализира пошо сега за жал фокус на сите организации и клубови е што е можно поголемо профитирање од фудбалот така да не би ме чудело и да се имплементираат дел од овие бизарни промени за некоја година.
 
Последно уредено:
Член од
6 ноември 2014
Мислења
2.800
Поени од реакции
5.664
Абе реално ако размислиш иако е екстремно ова и не е така лош предлог.
Ја викам ако не и да биде подинамично да стават и пасивен напад ко у ракомет. Или још боље, акциите да траат 24 секунди ко на NBA.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
329
Поени од реакции
1.014
Мене и муабетот за стопирање на времето наместо судиски надополнувања ми е глуп, не е ракомет/кошарка ова па да можи да се заврши акција за гол за победа/нерешено во 30 секунди, сосема ми е ок судијата да процени и некогаш да дозволи да се заврши последен напад итн.

Ми се чини пола од лудите пресврти шо ги имаме гледано немаше да се случат ако завршуваше на 90 минути рамно утакмицата.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.925
Поени од реакции
7.776
Каков очигледен пад на темпо на утакмица има кога ќе свртиш од Сити-Челзи и Јунајтед-Вила, на Специја-Милан. :)
Како нисколигашки фудбал да гледаш, во споредба со другите утакмици.
Да не ме сфатат погрешно комшиите од погрешниот клуб од Милано, ова нема врска со нивниот клуб, туку со ниското ниво на квалитет во лигава. Претпоставувам слично ќе биде и на Интер-Аталанта.
Не е ни чудо што не може да живне лигава. Оди убеди некого во Азија или УС да гледа утакмици од Серие А, додека има опција во исто време да гледа утакмици од ПЛ или Примера.
 

Filip Telford

иначе?
Член од
20 јули 2020
Мислења
5.892
Поени од реакции
37.340
Каква језива фаца е овој Рики Масара. Таква некаква страшно језива, морничава, несигурна. Фаца што сака да допира тинејџерски курови и да ги пуши у вц и да го тепаат и газат.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
2.418
Поени од реакции
3.637
Каков очигледен пад на темпо на утакмица има кога ќе свртиш од Сити-Челзи и Јунајтед-Вила, на Специја-Милан. :)
Како нисколигашки фудбал да гледаш, во споредба со другите утакмици.
Да не ме сфатат погрешно комшиите од погрешниот клуб од Милано, ова нема врска со нивниот клуб, туку со ниското ниво на квалитет во лигава. Претпоставувам слично ќе биде и на Интер-Аталанта.
Не е ни чудо што не може да живне лигава. Оди убеди некого во Азија или УС да гледа утакмици од Серие А, додека има опција во исто време да гледа утакмици од ПЛ или Примера.
Истово го помислив. Многу спор проток на топка. Дур направат нешто поминала цела минута. Интензитет нула. Стојат во место. Нема напредок дур не се смени цел интензитет на лига и дур помаливе екипи не почнат заби да покажуваат. Пошто вака ништо нема да постигнат.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
5.620
Поени од реакции
16.513
Оди убеди некого во Азија или УС да гледа утакмици од Серие А, додека има опција во исто време да гледа утакмици од ПЛ или Примера.
Кој гледа Алавес-Атлетико Мадрид место Специја-Милан треба да си го одземе животот со виљушка.
Помртва лига од Примера нема во моментов. Билбао и Атлетико Мадрид заедно имаат дадено голови колку Лацио а имаат едно коло повеќе одиграно.
Немој само да ми кажувате дека играле добра одбрана.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.828
Поени од реакции
52.130
Каква језива фаца е овој Рики Масара. Таква некаква страшно језива, морничава, несигурна. Фаца што сака да допира тинејџерски курови и да ги пуши у вц и да го тепаат и газат.
Од каде знаеш како изгледа таква фаца?
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.925
Поени од реакции
7.776
Кој гледа Алавес-Атлетико Мадрид место Специја-Милан треба да си го одземе животот со виљушка.
Помртва лига од Примера нема во моментов. Билбао и Атлетико Мадрид заедно имаат дадено голови колку Лацио а имаат едно коло повеќе одиграно.
Немој само да ми кажувате дека играле добра одбрана.
Шпанците барем генерално играат среден, технички фудбал. Плус, има имиња како Реал и Барса, кои сами по себе се атрактивни.
90% проценти од утакмиците во Серие А се практично негледливи, ради нивото на кое се игра фудбалот. Особено оние каде топ 6 клубовите не играат меѓу себе.
Ако сме искрени, никој од нас немаше да изгледа повеќе од 3 утакмици од лигава, ако не сме биле тинејџери во 90ите и не навивавме за еден од големите клубови.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.930
Поени од реакции
19.815
Каков очигледен пад на темпо на утакмица има кога ќе свртиш од Сити-Челзи и Јунајтед-Вила, на Специја-Милан. :)
Како нисколигашки фудбал да гледаш, во споредба со другите утакмици.
Да не ме сфатат погрешно комшиите од погрешниот клуб од Милано, ова нема врска со нивниот клуб, туку со ниското ниво на квалитет во лигава. Претпоставувам слично ќе биде и на Интер-Аталанта.
Не е ни чудо што не може да живне лигава. Оди убеди некого во Азија или УС да гледа утакмици од Серие А, додека има опција во исто време да гледа утакмици од ПЛ или Примера.

Па доволно беше да се изгледа Ливерпул-Милан. У 70-та овја од Ливерпул праа спринтои ка да почнала сеа утакмицата а играчите на Милан се бора за живот дур поземаа воздух :icon_lol:
Мада више и пишал некој пред мене ни Примера не е нешто подобра
 

Kajgana Shop

На врв Bottom