Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    213
Член од
28 септември 2014
Мислења
211
Поени од реакции
157
Ovaa godina e godina na hejterite na Juve, da ne se lazime umreni sme. Molete se kolku podolgo e Alegri trenjer na ovoj Juve tolku e podobro za drugite. Choekov stvarno e izguben vo prostorot……..
Ако сега врзе 5-6 победи одма најдобар ке биде;)
 

Down

Stoned Jesus
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.650
Поени од реакции
2.448
Алегри е трењер само за мали екипи, или за Серие А... толку мртва и пичкарска игра не проаѓа у голем тим или друга посериозна лига.

Дури ни Мурињо немал таква пичкарска игра, и он знае некад да напаѓа до крај на утакмица за разлика од Алегри што од 60 минута става играчи како Де Шиљо/Стураро и игра со 10 души у одбрана...
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
371
Поени од реакции
211

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
7.600
Поени од реакции
18.575
Прелесно чекориме до титула сезонава.
Уште еден пример во Спалети, како Интер е токсична средина за сите тренери.
Затоа и Конте си отиде претпоставувам. :D

5/5 со два примени гола, идеме понатаму.

 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.718
Поени од реакции
6.021
Прелесно чекориме до титула сезонава.
Уште еден пример во Спалети, како Интер е токсична средина за сите тренери.
Затоа и Конте си отиде претпоставувам. :D

5/5 со два примени гола, идеме понатаму.

Значи ептен сте умрени во Ла Лига...
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
7.600
Поени од реакции
18.575
Значи ептен сте умрени во Ла Лига...
Умрена е таа тема од дамна.

Меѓутоа тоа не го мења фактот дека Наполи ќе крене титула.
Стварно не гледам кој би можел да ги победи.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.607
Поени од реакции
16.127
Умрена е таа тема од дамна.

Меѓутоа тоа не го мења фактот дека Наполи ќе крене титула.
Стварно не гледам кој би можел да ги победи.
Брат, не заебавај од вчера ли пратиш Серија А.

За Наполи зборуваме, тимот кому во последно коло минатата сезона му требаше победа против Верона без амбиции, имаа водство и на крај мечот заврши 1-1.

Многу слаб менталитет имаат, почетокот им се поклопи со добра форма и релативно лесен распоред.

Објективно, фаворит е Интер.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.631
Поени од реакции
18.494
Умрена е таа тема од дамна.

Меѓутоа тоа не го мења фактот дека Наполи ќе крене титула.
Стварно не гледам кој би можел да ги победи.
Семоќниот, се вселенски, у негов ден може 5 да им даде на Сити, Интер?
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
2.383
Поени од реакции
3.121
Nema klupa Napoli za da osvoi. Inter si e favorit broj eden.

Milan deluva po stabilno od lani, zboruvam od gledna tocka na mentalitet, napredok kaj odredeni igraci, posirok sostav, ali mislam ke padnat januari koga Benacer i Kesi ke odat da igraat nigerski kup.

Baska imaat najlos medicinski tim 98 povredeni igraci posle 5 utakmici imaat. Barem prvi se vo nesto ne e mala rabota i toa, lideri vo evropa i posiroko.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom