Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    219

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
7.679
Поени од реакции
18.999
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.694
Поени од реакции
18.767
А која ти е старлетава на профил бе брат? Од Задруга некоја? хахаха
Од Србија е ама не уште до задруга дојдена :pos:
Поранешен уметник по танц во еден од домовите на култура во Тетово :icon_lol:
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
22.793
Поени од реакции
64.863
Европското првенство ја измами фудбалската јавност дека Бонучи и Кјелини се уште се способни да играат фудбал на ниво.
Како тоа освоија ЕП, а ја измамија фудбалската јавност? :icon_mrgr:
Едноставно е, Италија имаше јака средина, додека во Јуве дува промаја од сите можни страни, и затоа примаат толку голови и се на тоа место каде што се моментално.
Бонучи и Келини си изгазија на Европското, коска беа назад, никој не може да го негира тоа, нема тука никакво замајување на јавноста дека незнаеле да играат фудбал.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
13.835
Поени од реакции
28.666
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.694
Поени од реакции
18.767

Живи преку пут од стадионот, досадно му било дома и дошол да го гледа другарот. Голем кур, колку галама дигнаја децана на фејсбук и твитер
 

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
597
Поени од реакции
638
Големиот јуве се бранеше на 2-3 од Специја :bravobe: Честитки јувенташи на прва победа, Киеза и со повреда им е најдобар играч..
 

Filip Telford

говедо
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.913
Поени од реакции
32.143
Колку вие што коментиравте со почит за 9 кратниот по ред шампион. Не се прави сега невешт, што би рекол Бранко Илиевски.
Нема почит за криминалци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom