Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.416
Поени од реакции
3.634
Интер секад имал проблеми со Фиоре надвор, така да очекувам многу јака утакмица, и најверојано можно е да ни кинат бодови, но сепак ако излегуваат со истиот менталитет како со Болоња, нема што да бара фиоре бодови тоа е сигурно.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.310
Поени од реакции
57.752
Омилената песна на Горилаз, иначе :kafence:
Пријава за навреда ми удрил на постот бе, ми вика да сум се опоменел самиот себе :pos:

Извини многу еј, до сега не ми се случило вака да навредам некого, мислам дека на несакање некако ја упатив најголемата навреда во историјата на форумов. Не знам сега како да живеам со себе си. Одам да се опоменам, самобанирам, и да се фрлам од балкон, после оваа пријава не гледам причина зошто би продолжил понатаму. Животот ми изгуби смисла, се осеќам како дно од човек, нешто како Џонтра рецимо.

Збогум Горилаз, прости ми те молам... :place:
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Пријава за навреда ми удрил на постот бе, ми вика да сум се опоменел самиот себе :pos:

Извини многу еј, до сега не ми се случило вака да навредам некого, мислам дека на несакање некако ја упатив најголемата навреда во историјата на форумов. Не знам сега како да живеам со себе си. Одам да се опоменам, самобанирам, и да се фрлам од балкон, после оваа пријава не гледам причина зошто би продолжил понатаму. Животот ми изгуби смисла, се осеќам како дно од човек, нешто како Џонтра рецимо.

Збогум Горилаз, прости ми те молам... :place:
Оххх која патетика си тиии човече, најпрво пишуваш работи што нема врска со фудбалот и темата. Толку ли ви е интересно на тебе и на други одредени членови да спомнувате никнејмови во темата и да јадете смоки што немаат врска некогаш со темава? Си терате закачка? Едно време на други членови вака им правевте ама сега ви ги нема на темава, па си најдовте нова жртва, така?

Одлично, барем си го изнесе јавно за каква администрација и форум се работи. Нека стои и забелешката тука шо си ја пишал, да се види поубаво:

Opera Snapshot_2021-09-21_113631_www.forum.kajgana.com.png

Ако сеуште не си се фрлил од балкон, фрли се додека е време.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.711
Луѓе, Јувентус има 2 бода, игра на рамниште на Лече и Киево (сори @Scirea :noze:), во зона на испаѓање сме, Роналдо си отиде, Мората ни е главен напаѓач, во средината имаме два пола играчи и да не бројам.

Нормално е да не убијат од сеир, не си земајте толку при срце.

9 години по ред шампиони бевме ебати, Ио Соно го немаше во 5 од тие 9 :icon_lol:, Даре се појави на 2-3 пати кога имавме лош старт за потоа да го снема се до полани, Џонтра, Стефан и Син ја бранеа честа цело време, додека Џони потајно се радуваше на неуспесите на Интер и се восхитуваше на Јувентус и неговата машинерија.

И ова ќе помине, само да издржиме некоја година.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.492
Поени од реакции
80.550

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.593
Кој губи има право да се љути. За сите оние години што играа со судии, мерак и кејф ми е за она што им се случува на ѓубрентус. Го заслужуваат ова, дури и полошо. Секоја чест за Интер, најдобар трансфер рок у цела Италија и главни фаворити се.. мада сакам Елмас и Наполи да освојат.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.711
Не ми се допаѓа импликацијата :D
Па реално те немаше.

Те немаше кога се појави таа мала искра надеж 2015та година, кога ви дојде тренер Манчини и Јоветиќ успеа да сврзе три утакмици неповреден. Јувентус започна ужасно, порази од Удинезе, Сасуоло, бледа игра, Даре доживуваше оргазми, Интер започна со скор 5-0-0 и му бегаше 7-8 бодови на Јуве и Деко не' убедуваше дека немаме шанси за шампиони.

Те немаше и кога Де Бур го назначија тренер (Фреди нагалено го викаше Де Кур), па после еден епски пораз во Лига Европа, Интер го победи Јуве 2-1 таму некаде септември месец, за потоа да му се случи нормалниот бродолом.

Мислам дека те немаше и на онаа утакмица 2018та кога Јуве ја обрна од 2-1 на 2-3 во последните минути, Пјаниќ не доби чист црвен, а Интер играше без Весино 70 минути.

Да не набројувам уште :LOL:
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Кој губи има право да се љути. За сите оние години што играа со судии, мерак и кејф ми е за она што им се случува на ѓубрентус. Го заслужуваат ова, дури и полошо. Секоја чест за Интер, најдобар трансфер рок у цела Италија и главни фаворити се.. мада сакам Елмас и Наполи да освојат.
А кој фан на Јуве се љути у темава поради злобните коментари искажани за Јувентус? Јас не најдов таков. Друг беше муабетов.

А за шинтерци ич не се плашиме искрено... пак ќе се самоуништат, 1 до 2 години им треба од кога ќе освојат скудето за да почнат со самоуништување.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.593
Па ти се љутиш и репортнуваш, можно е да се уништат не викам не.. можно е и Милан да си биде прв, ако добро се развијат сите играчи ко што почна Сандро Тонали а и Леао. Можда и Наполи да е, можда и Рома да изненади со Жозе.. но Јуве со тимов у наредни пет години не освојува, освен ако сменат се од корен.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom