Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    213

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
13.410
Поени од реакции
10.112
Ми фалат овие поговорки...
Исчезнаа по поразот од Наполи.
E jebiga ne sum ti ja Gjorgji Kolozov da dremam i da izmisluvam pogovorki.. ali zatoa uste aum ubeden deka za titula ke se borime, dolga e rakata na Agneli ;)
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
2.883
Поени од реакции
4.499
За Сериа Б или?
Морам да признаам, главни фаворити ќе бидете следната сезона :D
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.814
Поени од реакции
39.896
Каква превара од играч испадна Дибала... Страшен талент, 0 карактер.
Добро се вклопи, во тим е каде сите скокаат по судии, паѓаат како што опиша Ребич.
Мислам дека ако отиде во друг тим, освен Барселона, тогаш нема да го има тоа однесување и ќе го смени карактерот.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
2.218
Поени од реакции
3.960
Добро се вклопи, во тим е каде сите скокаат по судии, паѓаат како што опиша Ребич.
Мислам дека ако отиде во друг тим, освен Барселона, тогаш нема да го има тоа однесување и ќе го смени карактерот.
Опадна интересот, пошо е таков више не го ни бараат.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.814
Поени од реакции
39.896
Опадна интересот, пошо е таков више не го ни бараат.
Проблем се тие неговите имиџ права и му пропадна трансферот во Тотенхем. Елитените клубови од ПЛ сакаат да ги намалат тие ограничувања.
Кој ќе го купи нема да може да го користи повеќе од останатите играчи за промовирање новк спонзори, за маркетинг.

Друго е тоа што бара и голема плата.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
13.653
Поени од реакции
27.652
Вчера кога мушна еден чуден пас со пета во скок, се наежив у пичку матер.
 

Down

Stoned Jesus
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.649
Поени од реакции
2.448
Истото во прво го правеа Милан кога Јувентус беше во налет. Стварно имав надеж за сезонава, не за ЛШ туку за скудето ма да ипак е рано.

Подобрувањето вчера беше што барем 60 минути бевме одлично додека до вчера бевме точно 0 минути :icon_lol:

Ќе најди Алегри комбинација сигурен сум во тоа само прашање на време е но и тоа може да не кошта премногу пошто изгубивме чекор со првите 4 екипи фала богу што е рано и што 2 од нив беа дерби :toe:
Незнам у кој дел од утакмицата биле Јувентус у налет.....после голот (4 минута) се браневте како да сте Киево и ни една позрела шанса немавте до крај на утакмица. Милан колку толку играше и пробуваше да створи шанса, мада и ние немавме некоја позрела, освен Калулу на крај што утна...

Али зборот ми е дома играа Јувентус срамота се бранеа од Милан, тим во кој што на десната крилна позиција опстојуваат играчи како Салемакерс и Кастиљехо, вонбрачното дете на Боки 13 и Сергеј Варошлија.
Автоматски споено мислење:

Вчера кога мушна еден чуден пас со пета во скок, се наежив у пичку матер.
Исто и јас се наежив на еден потег....на Алегри кога го стави Киеза бек да му игра...
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
16.535
Поени од реакции
13.534
Незнам у кој дел од утакмицата биле Јувентус у налет.....после голот (4 минута) се браневте како да сте Киево и ни една позрела шанса немавте до крај на утакмица. Милан колку толку играше и пробуваше да створи шанса, мада и ние немавме некоја позрела, освен Калулу на крај што утна...

Али зборот ми е дома играа Јувентус срамота се бранеа од Милан, тим во кој што на десната крилна позиција опстојуваат играчи како Салемакерс и Кастиљехо, вонбрачното дете на Боки 13 и Сергеј Варошлија.
Автоматски споено мислење:


Исто и јас се наежив на еден потег....на Алегри кога го стави Киеза бек да му игра...
Не го кладе Алегри Киеза бек за тоа се дерел и убаво објасна, го стави да ка вади топката на противничка половина и да напаѓа а овај се вклопи во сивилото :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
34.205
Поени од реакции
89.450
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.230
Поени од реакции
7.339
Ради ова Серие А нема никад да парира за најдобра лига.... вчера второ полувреме поише се тркалаа и лазеа на земја играчи на Јувентус него што играа...и неможе секој допир рипај на земја и одма фаул...ова сите тимови го прават у Италија и многу ми е мило што се паднавме у група со Ливерпул, да видат одредени играчи (како Тео Х мамицата негова) како изгледа модерен фудбал а не театар.
Ха ха, па Ливерпул се поголеми глумци и дајвери и од Јувентус!
Сте нашле со кого да ги учите :pos:
 
Член од
19 март 2021
Мислења
3
Поени од реакции
20
На сите 4 е во прв тим. На клупа беше едино со Лестер.
Ова му е последна година и шанса во Наполи, мора да ја искористи.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
5.000
Поени од реакции
13.439
На сите 4 е во прв тим. На клупа беше едино со Лестер.
Ова му е последна година и шанса во Наполи, мора да ја искористи.
На клупа беше првата.
А зашто последна шанса и година?
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.039
Поени од реакции
7.140
Ќе биде интересно утре Фиорентина-Интер да видиме како ќе делуваат виолетовите после 3 победи во низа.
Исто Интер досега прилично лаганини утакмици имаше.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom