Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    213

Down

Stoned Jesus
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.649
Поени од реакции
2.448
Pioli: The effective game time tonight was 48 minutes, of course we struggle in Europe. In Italy, we talk and whistle too much. It certainly depends on our attitude, but also on the attitude of the refs. We should try to increase the actual time in order to compete with other leagues.
Ради ова Серие А нема никад да парира за најдобра лига.... вчера второ полувреме поише се тркалаа и лазеа на земја играчи на Јувентус него што играа...и неможе секој допир рипај на земја и одма фаул...ова сите тимови го прават у Италија и многу ми е мило што се паднавме у група со Ливерпул, да видат одредени играчи (како Тео Х мамицата негова) како изгледа модерен фудбал а не театар.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
16.535
Поени од реакции
13.534
Ради ова Серие А нема никад да парира за најдобра лига.... вчера второ полувреме поише се тркалаа и лазеа на земја играчи на Јувентус него што играа...и неможе секој допир рипај на земја и одма фаул...ова сите тимови го прават у Италија и многу ми е мило што се паднавме у група со Ливерпул, да видат одредени играчи (како Тео Х мамицата негова) како изгледа модерен фудбал а не театар.
Истото во прво го правеа Милан кога Јувентус беше во налет. Стварно имав надеж за сезонава, не за ЛШ туку за скудето ма да ипак е рано.

Подобрувањето вчера беше што барем 60 минути бевме одлично додека до вчера бевме точно 0 минути :icon_lol:

Ќе најди Алегри комбинација сигурен сум во тоа само прашање на време е но и тоа може да не кошта премногу пошто изгубивме чекор со првите 4 екипи фала богу што е рано и што 2 од нив беа дерби :toe:
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.656
Поени од реакции
6.544
Подобрувањето вчера беше што барем 60 минути бевме одлично додека до вчера бевме точно 0 минути :icon_lol:
Одлични беа Ливерпул против Милан во првите 30 минути, Јуве немаше таква доминација.

Според мене, двете екипи тргнаа жестоко, но грешката на Тео (па и Салемакерс), плус изборот на Пиоли во одбраната придонесе Јуве да биде многу подобар на почетокот на натпреварот. Тео се изгуби скроз после грешката, плус лево Алегри убаво ги затвори со Данило и Квадрадо, а десно Пиоли заврши работа Милан да не биде опасен.

По воведот почна Милан да се стабилизира и да презема иницијатива, особено после повредата на Кјаер, иако сето тоа беше безопасно. Јуве ќе запретеше со некој шут надвор од 16м.

Како поминуваше Милан преземаше поголема иницијатива, а Јуве се бранеше и тоа добро во низок блок. Без класичен напаѓач, плус лошо движење во напад на тие што играа, Милан немаше никакви шанси да даде гол. Мора да се признае. Но Јуве беше добар само во еден сегмент - одбраната, а не правеше ништо друго. Е сега, кога некој ти се мота околу шеснаесетникот цело второ полувреме, може да ти даде гол без разлика колку добро се браниш. Шут и некоја одбиена топка, прекин, пенал.

По голот на Ребиќ, кога Јуве требаше и проба да нападне, Милан доби простор да ги искористи своите предности и многу лесно можеше да си замине со три бода.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
16.535
Поени од реакции
13.534
Одлични беа Ливерпул против Милан во првите 30 минути, Јуве немаше таква доминација.

Според мене, двете екипи тргнаа жестоко, но грешката на Тео (па и Салемакерс), плус изборот на Пиоли во одбраната придонесе Јуве да биде многу подобар на почетокот на натпреварот. Тео се изгуби скроз после грешката, плус лево Алегри убаво ги затвори со Данило и Квадрадо, а десно Пиоли заврши работа Милан да не биде опасен.

По воведот почна Милан да се стабилизира и да презема иницијатива, особено после повредата на Кјаер, иако сето тоа беше безопасно. Јуве ќе запретеше со некој шут надвор од 16м.

Како поминуваше Милан преземаше поголема иницијатива, а Јуве се бранеше и тоа добро во низок блок. Без класичен напаѓач, плус лошо движење во напад на тие што играа, Милан немаше никакви шанси да даде гол. Мора да се признае. Но Јуве беше добар само во еден сегмент - одбраната, а не правеше ништо друго. Е сега, кога некој ти се мота околу шеснаесетникот цело второ полувреме, може да ти даде гол без разлика колку добро се браниш. Шут и некоја одбиена топка, прекин, пенал.

По голот на Ребиќ, кога Јуве требаше и проба да нападне, Милан доби простор да ги искористи своите предности и многу лесно можеше да си замине со три бода.
Како бе со некој шут? Колку шанси имаште Мората и Рабио шо ги утнаа. Иначе голманот е одличен, мн добри топки фати.

Јуве беше првото полувреме беше подобар :)

То е барем мое мислење :)
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.255
Поени од реакции
5.586
Дај квоти да видиме.
Те нема две недели со понуда за шампион на Серија А.
cek, ima uste 34 kola do kraj, 34 pricini za sreka, 34 pobedi, a narednata sezona ke dodadat use 38 pobedi po red
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.656
Поени од реакции
6.544
Како бе со некој шут? Колку шанси имаште Мората и Рабио шо ги утнаа. Иначе голманот е одличен, мн добри топки фати.

Јуве беше првото полувреме беше подобар :)

То е барем мое мислење :)
Колку шанси имаа? Сега отидов да видам што избрале како најинтересно. Еден шут на Мората во шеснаесетник, но не баш од лесна позиција, шут на Дибала надвор од 16м и во второ Данило од косо некаде од 14м директно во Мајк.


 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
178
Поени од реакции
469
Јувентус изгледаше консолидирано на почетокот (за разлика од претходните утакмици), конечно имаше некаква форма, организација на терен, ама од ко примија гол тотален блекаут му се деси и пак сите беа скроз изгубени.
Не можам да сфатам како на цел тим професионални фудбалери треба тренерот да им се дери од страна која позиција треба да ја држат, кај треба да се движат, не смеј да си дозволат то да се дешава.

Иначе алал вера на Милан, две години тераат со една и пол замена на клупа, и се држат цврсто со кој и да играт, само мора нешто да сменат во то медицинскиот тим, симптоматично е константно толку многу повредени играчи да имаат.

Штета шо летово не го направија тој исчекор во квалитет на ростер, можда конечно пак ќе гледавме битка за титула меѓу Интер и Милан.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
5.000
Поени од реакции
13.439

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
16.535
Поени од реакции
13.534
Ми фалат овие поговорки...
Исчезнаа по поразот од Наполи.
Пишав јас убо погоре, треба само убо да се прочита :)

Колку шанси имаа? Сега отидов да видам што избрале како најинтересно. Еден шут на Мората во шеснаесетник, но не баш од лесна позиција, шут на Дибала надвор од 16м и во второ Данило од косо некаде од 14м директно во Мајк.


Ги нема 2те контри на Рабио и ударот покрај гол што заврши в шестанесетник :) Не заебавај
 

Kajgana Shop

На врв Bottom