Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    189
Член од
14 април 2012
Мислења
27.517
Поени од реакции
48.842
Mилан беа запнати и да тепаат на крај. (y)

Раиола ли му е агент на Мората?
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
2.367
Поени од реакции
3.113
Ne deka e nesto maestralen Juve na utakmicava, ama pokonkreten sekako deka e, a i Milan nisto posebno ne napravi.
Odlicen Juventus, daj ne zaebavaj, rastiman orkestar e Juve, mrtvilo od ekipa, go umrtvija prvo poluvreme, posle 1-1 se vide kolku imaat kvalitet da postignat gol.

Nema sansi top 4 da zavrsat godinava.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.543
Поени од реакции
5.653
Кај задржуваат време, глуматаа и против дестекуван Милан не победија... Па земал Елмо се курчи нешто зашто Ребич му направил гестикулација да ќути... Кој е он на мене да ми вика шшшш јас сум Елмо легендата од сезами Стрит...

Ајде бод по бод опстанок...

Инаку на кој му е досдно ѕирнете во Фан Глуп Јуве вчера имало опасна пресметка на тифозите со двајца повредени, мајки шајки се по список за на крај Горилаз да констатира дека криви се навивачите на Интер на форумов...:pos:

Јад, беда, језа, чемер, лакрдија се во едно допреа...
 

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
491
Поени од реакции
499
Да можда им е игран мечов на Бонучи и Киелини и 250 пати и за Ромањоли се класа и на 150 години.. АМА ЏАБЕ ТИ Е КОГА ИМАШ СРАЊЕ СРЕДЕН РЕД, КОГА ГО ИМАШ КЕН НАПРЕД И КОГА ЕДЕН КАЛУЛУ СО ПЕТ ИЗИГРАНИ МЕЧОВИ У ДВЕ ГОДИНИ ГО ШИЕ АЛЕКС САНДРО.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.123
Поени од реакции
6.257
Јуве на дерби ќе се брани вака и ќе чека контра за голови, ама што кога ќе треба да разбие бункер екипа, тешко ќе им оди.
Очигледно е дека ако се отворат да нападнат позади им дува промаја, баш и на денешнава утакмица се виде.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.846
Поени од реакции
2.387
Штета да имавме еден здрав од Ибра или Жиру јувентус може да сонува за било како бод. Мртвило од екипа се. Најголемо изненадување ќе е топ 4 ако завршат некако.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.097
Поени од реакции
2.704
Инаку на кој му е досдно ѕирнете во Фан Глуп Јуве вчера имало опасна пресметка на тифозите со двајца повредени, мајки шајки се по список за на крај Горилаз да констатира дека криви се навивачите на Интер на форумов...:pos:
ХАХАХА, не ти верував, па морав лично и персонално да се уверам на ова. Јако жими све!!!!!!!

Исто ко и форумов, се собрале банда интераши... најглавни и паметни. Да ти се одмили Серија А темата, а и тука почнаа веќе да не провоцират со реакции.

Затоа и Јувенташиве приметувам се отстранувате полека од пишање на форумов. Можеби и најпаметно.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.423
Поени од реакции
6.034
Јуве на дерби ќе се брани вака и ќе чека контра за голови, ама што кога ќе треба да разбие бункер екипа, тешко ќе им оди.
Очигледно е дека ако се отворат да нападнат позади им дува промаја, баш и на денешнава утакмица се виде.
Се израдував кога после примениот гол почнаа со висок пресинг, бев сигурен дека Милан, кој има една од најдобри транзиции, ќе изработи нешто. Но видеа дека може да биде опасно и се повлекоа.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.420
Поени од реакции
50.219

Kajgana Shop

На врв Bottom