Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    210
Член од
14 април 2012
Мислења
27.698
Поени од реакции
49.556
Mилан беа запнати и да тепаат на крај. (y)

Раиола ли му е агент на Мората?
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
2.383
Поени од реакции
3.121
Ne deka e nesto maestralen Juve na utakmicava, ama pokonkreten sekako deka e, a i Milan nisto posebno ne napravi.
Odlicen Juventus, daj ne zaebavaj, rastiman orkestar e Juve, mrtvilo od ekipa, go umrtvija prvo poluvreme, posle 1-1 se vide kolku imaat kvalitet da postignat gol.

Nema sansi top 4 da zavrsat godinava.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.695
Поени од реакции
5.925
Кај задржуваат време, глуматаа и против дестекуван Милан не победија... Па земал Елмо се курчи нешто зашто Ребич му направил гестикулација да ќути... Кој е он на мене да ми вика шшшш јас сум Елмо легендата од сезами Стрит...

Ајде бод по бод опстанок...

Инаку на кој му е досдно ѕирнете во Фан Глуп Јуве вчера имало опасна пресметка на тифозите со двајца повредени, мајки шајки се по список за на крај Горилаз да констатира дека криви се навивачите на Интер на форумов...:pos:

Јад, беда, језа, чемер, лакрдија се во едно допреа...
 

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
533
Поени од реакции
585
Да можда им е игран мечов на Бонучи и Киелини и 250 пати и за Ромањоли се класа и на 150 години.. АМА ЏАБЕ ТИ Е КОГА ИМАШ СРАЊЕ СРЕДЕН РЕД, КОГА ГО ИМАШ КЕН НАПРЕД И КОГА ЕДЕН КАЛУЛУ СО ПЕТ ИЗИГРАНИ МЕЧОВИ У ДВЕ ГОДИНИ ГО ШИЕ АЛЕКС САНДРО.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.160
Поени од реакции
6.344
Јуве на дерби ќе се брани вака и ќе чека контра за голови, ама што кога ќе треба да разбие бункер екипа, тешко ќе им оди.
Очигледно е дека ако се отворат да нападнат позади им дува промаја, баш и на денешнава утакмица се виде.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.935
Поени од реакции
2.550
Штета да имавме еден здрав од Ибра или Жиру јувентус може да сонува за било како бод. Мртвило од екипа се. Најголемо изненадување ќе е топ 4 ако завршат некако.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.122
Поени од реакции
2.766
Инаку на кој му е досдно ѕирнете во Фан Глуп Јуве вчера имало опасна пресметка на тифозите со двајца повредени, мајки шајки се по список за на крај Горилаз да констатира дека криви се навивачите на Интер на форумов...:pos:
ХАХАХА, не ти верував, па морав лично и персонално да се уверам на ова. Јако жими све!!!!!!!

Исто ко и форумов, се собрале банда интераши... најглавни и паметни. Да ти се одмили Серија А темата, а и тука почнаа веќе да не провоцират со реакции.

Затоа и Јувенташиве приметувам се отстранувате полека од пишање на форумов. Можеби и најпаметно.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.633
Поени од реакции
6.494
Јуве на дерби ќе се брани вака и ќе чека контра за голови, ама што кога ќе треба да разбие бункер екипа, тешко ќе им оди.
Очигледно е дека ако се отворат да нападнат позади им дува промаја, баш и на денешнава утакмица се виде.
Се израдував кога после примениот гол почнаа со висок пресинг, бев сигурен дека Милан, кој има една од најдобри транзиции, ќе изработи нешто. Но видеа дека може да биде опасно и се повлекоа.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.481
Поени од реакции
50.425

Kajgana Shop

На врв Bottom