Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    211

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.565
Поени од реакции
5.576
Дај боже голов да ги убеди Недвед и компанија да го купат овој полу-фудбалер Мората и да им биде главна 9ка наредни години :D

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Вчера-денес имаше вест дека планираат да го купат:D
 

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
533
Поени од реакции
585
Какви пички се јуве значи, една контра гол и затвори се, брука. 0 од фудбал изиграа, секако освен голот.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.122
Поени од реакции
2.766
Какви пички се јуве значи, една контра гол и затвори се, брука. 0 од фудбал изиграа, секако освен голот.
Јуве под Алегри никад не играл добар фудбал за око, секад иделе на резултат, нема да ме чуди ако заврши 1-0, само гледај ја поставеноста на фудбалерите на Јуве, се бранат со сите играчи на својата половина, а и добро прават, инаку многу лесно можат да јадат 2 гола ако се отворат бидејќи очигледно немаат капацитет за повеќе, знае Алегри не е глуп.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
5.065
Поени од реакции
9.567
Какви пички се јуве значи, една контра гол и затвори се, брука. 0 од фудбал изиграа, секако освен голот.
Незнам која утакмица ја гледаш брату ама јувентус е подобар противник првиве 45минути.


Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
22.646
Поени од реакции
64.208
Барем Алегри не е нов тренер во лигата, ко да не знаете што фудбал преферира :)
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
5.065
Поени од реакции
9.567
Vo pravo si, maestralno poluvreme na golemiot Juventus
Големиот,малиот тоа е.
Милан ништо не изигра и лесно можеше да биде и 2 : 0.
Буткајте ѕид со глава до утре,реалноста е таа...

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.565
Поени од реакции
5.576
Пак ќе си јадам гомна.
Корнери без играчи на стативи не треба да се бранат..... :tapp: :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom